Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Áron vagyok,22 éves, tipikus...

Áron vagyok,22 éves, tipikus semmirekellő. Mit tegyek, hogy rendbejöjjön, elkezdődjön az életem?

Figyelt kérdés
Nem tudom mihez kezdjek az életemmel. Egy kép van előttem, de az olyan, amiből nem lehet megélni. Érdekelnek a nyelvek, a művészetek, a természet, az utazás, a kultúrák. De ilyen általános munkák, amikből meg is lehet élni, nem nagyon. Egyetemen eddig 3 évet bäsztam el, sajnálhatnám ezt az időt (sajnálom is), de ha ez nem történik meg, most nem lennék itt (azért sokat fejlődtem ez idő alatt, bár ez csak engem érdekel, és kitörölhetem vele a seggem). A családom ugye minenképpen az egyetemet nyomja, hogy egyetem nélkül a mai világban semmi az ember. De a szakok, amik igazán tetszenek azok nagyon magas ponthatáron mozognak (pl. festőművész de ebből sem lehet szerintem megélni). Gondolkoztam OKJ-s képzésen is, pl. méhész, mert ezt tudom, hogy igazán szeretném, de ugye ebből sem lehet megélni. A másik dolog, amiben még tudom hogy jó lennék, az valami lelki segítség, támasz, az embereknek. Ebben nagyon jó vagyok. Nagyon jól átlátom a lélek problémáit, és nagyon sok barátomnak segítettem már fejlődni lelkileg. Csak magamon nem tudok. És már szégyenlem magam, főleg a családom előtt. Egyszerűen nagyon rossz érzés, hogy sikertelen vagyok, és semmiben sem értem el semmit. Tényleg, a teljesítményem egy 0. De ezen szeretnék változtatni, mert gondolom még nem késő, csak fogalmam sincs, hogy hogyan.
2011. szept. 28. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Én is ugyanilyen vagyok, 21 évesen. Ha bármiből meg lehetne élni, akkor én hivatásos nyelvtanuló lennék, megtanulnék annyi nyelvet, amennyi csak beleférne az életembe.
2011. szept. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%

A családodnak nincsen igaza, mert a mai világban diploma nélkül jobban lehet boldogulni, mint diplomával.

Mert a diplomát(tudást) meg kell fizetni, a többit meg nem.


De neked először el kell döntened, hogy mit szeretnél elérni az életben. Ha érdekelnek a nyelvek akkor kezd el nyelvet tanulni. Mellette eljárhatsz dolgozni. Biztos találsz valami munkát. Lehet nem álmaid állása lesz, de hidd el jobb lesz, mert elmondhatod, hogy van saját keresetem.


Diplomát vagy okj-s vizsgát meg estin is el tudod végezni. Csak döntsd el, hogy mit szeretnél tanulni:)

2011. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Nem vagy egyedül. Én is ilyen vagyok bár pár évvel fiatalabb. De én nem mentem se egyetemre, se fősulira..

Azt szeretem", hogy a gyereket amúgy arra fel sem készítik, hogy még is miben tehetséges, és, hogy milyen szakra menjen tovább tanulni de ezt nekünk kell tudni elvileg. De azért még elég sokan vannak úgy, hogy még huszon évesen sem tudják, hogy mik akarnak lenni ami amúgy nem a te hibád. Olyan állások vannak itt manapság M.o-n amikből válogathat ugyan az ember, de aztán rájön, hogy ehhez kell valami, ahhoz kell gyakorlat stb.. Szóval örülök majd, ha normális állást fogok kapni. Na meg a fizetések is..De ez már off lenne.

2011. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Én 6 évet pocsékoltam el azzal, hogy olyan szakmát tanuljak, amit végülis nem szeretek, ezért nagyon nehéz, de váltok arra, amit szeretnék csinálni. Ha megvan, hogy mi érdekel téged, és ahogy olvasom, azért nagyjából igen, vágj bele. Nem lehet egy életen át olyat dolgozni, amit nem szeretsz, mert tönkremész te is egy idő után, meg ha lesz családod, az is. Ja és egyáltalán nem vagy semmirekellő, ezt nagyon gyorsan felejtsd el.
2011. szept. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
09:46-os vagyok. Még annyit, hogy 32 éves vagyok 2 kisgyerekkel, szóval nem vagy elkésve, csak tényleg gondold át, mi az, amit igazán, szívből akarsz.
2011. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Tanulj szociálpedagógiát, akkor például mehetsz családsegítőbe dolgozni, vagy tanulj bankitanácsadónak vagy egyéb tanácsadónak.


első válaszoló! Ajánlok neked egy szakmát: idegen vezető/tolmács/fordító ez spec három ahol nyelvet kell tanulni/tudni

2011. szept. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Na... az első az, hogy nem kifogásokat keresel, hanem eldöntöd, mivel akarsz foglalkozni.

- A nyelvekből pl. egész jól meg lehet élni, persze csak ha felsőfokon beszéled. Nyelvtudással lehet olyan munkád, ami utazással jár.

- A művészet egy másik kérdés. Nem a magas pontszám dönt, hanem az, hogy tehetséges vagy és a tehetségedet kiegészítetted-e tanulással, vagy nem. Ha igen, megkapod a szükséges pontszámot, ha nem akkor persze, hogy magas a pont. Viszont: hobbi szinten nyugodtan foglalkozhatsz a művészet bármilyen ágával, csak el kell kezdeni. Ekkor nem ebből kell megélned, tehát ez a probléma is elhárult. Csináld csak az öröm kedvéért. Ha tényleg szeretnéd csinálni, megragadsz minden lehetőséget, még úgy is, hogy nem lesz belőle jövedelmed. Ha kizárólag pénzért lennél hajlandó csinálni, jobb is, hogy magasak a pontszámok, mert pont elég megélhetési művész van már.

- Ez a lelki segítséges dolog baromi romantikusan hangzik, csak szöges ellentétben áll a többi elképzeléseddel. És egészen biztos vagy benne, hogy képes lennél napi 8-10-12 órában problémákkal foglalkozni? Nagyon kemény dolog lelkileg, még akkor is, ha más problémája. Más támogatni egy barátot, és más hivatásszerűen űzni a dolgot. De ha biztos vagy benne, miért nem tanulsz pl. pszichológusnak? Ott is magas a ponthatár, de ha nem próbálod meg, sosem tudod meg, képes vagy-e rá, és teljesen biztos, hogy ha nem kezdesz bele, nem is végzel vele.


Persze, nem késő. De minél többet gondolkozol, annál nehezebb lesz.

Állj fel a net elől, dönts el, mit szeretnél valójában csinálni (ha méhészkedés, akkor legyen az), és kezdj el TANULNI, mert anélkül egyik sem fog menni. Mellette fess, ha ez az álmod, de ne csak álmodozz róla!

2011. szept. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szociálpedagógiából és családsegítőből sem lehet megélni. Az ember ez nem azért csinálja (jó esetben).
2011. szept. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Érdemi tanácsot nem tudok adni. Csak azt tudom javasolni, hogy türelem, kitartás!Én 28 is elmúltam már- diplomám is van (jah művészetből tényleg nem lehet megélni, ezt borítékolhatom).Én idáig kb. semmire nem vittem. Dolgozok egy évet max. kettőt, mire beilleszkedek vagy a munkahely szűnik meg vagy főnök váltás miatt repülök vagy csak létszámcsökkentés van szimplán xD. Mostanra meg eljutottam odáig, hogy egyáltalán nem kellek sehová sem :( Úgyhogy fel a fejjel, az élet ilyen, de no para; új nap,új lehetőség ;) Csak optimistán
2011. szept. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen mindegy, mi a hivatásod, Magyarországon semmiből nem lehet megélni. Legfeljebb a seggnyalásból.
2011. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!