Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 10-11 éves Fiat Punto...

Egy 10-11 éves Fiat Punto vásárlásakor mire kell figyelni van valamilyen tipikus hiba a Fiatokra nézve?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Rohadás. Küszöb és az alváz szeret rohadni. Illetve a csomagtartó alatt a kárpit.


Elektronika is nagyon kényes, ha valami nem működik rajta, akkor azt nem biztos hogy egyszerű lesz megcsinálni. Pl nem megy az elektromos ablakemelő. Lehet csak kábel szakadás, lehet az egész ajtót szét kell kapni. Ha már ajtó, szeret félre csúszni az üveg a sinbe.


Motorral általában nincs gond. Vizet viszont meg kell nézni, hogy tiszta-e. Ha olajos kuka, vagy legalábbis nem olcsó a javítás. Kipufogó gáz ha kékes vagy fehér akkor olajat v. vizet eszi.


Váltót kell még megnézni. 1-es és a rükvelc szeret kikopni.


Így este fele ennyi jött, ha jut eszembe még valami írok.

Üdv egy Fiatos.

2011. aug. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek menet közben beragadt a kézifék, az autó megpördült és keresztbe állt meg az úton, hatalmas füstöt okádva. Jó, hogy épp nem jött semmi és, hogy nem gyorsforgalmi úton történt. Egy sima városi főút volt, 50-nel ment. Szóval én kerülném ezt a típust. Meg amúgy kényelmetlen, kicsi, lomha, nem jó az úttartása, nem egy nagyképességü autó..
2011. aug. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 11 éves Puntom,és semmi baja nincs! 156.000.-km van benne! Elektronika tökéletes,karosszéria tökéletes! 5 literrel elmegy! Ha karbantartod ahogy azt kell akkor nagyon jó autó! 1.1-es 55 Lovas motor van benne tehát csodát nem kell tőle várni! Ár-értékarányban nagyon jó!
2011. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Egy ismerősömnek menet közben beragadt a kézifék, az autó megpördült és keresztbe állt meg az úton, hatalmas füstöt okádva."

Nem lehet, hogy az ismerősöd kézifékes kanyarodás közben ne engedte ki a kéziféket? A kézifék nem tudja magát berántani menet közben... Ez amolyan humbuk. Ilyen dumával nem kellene jönni.

2011. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az történt, hogy elindult otthonról, kihúzta a kéziféket, csakhogy az mégsem engedte el a kocsit, úgy ment vele és akkor történt ez. Sajna megtörtént. Utána megcsináltatta, nem olyan olcsón, azóta nem volt vele más nagyobb gondja.
2011. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

kamu.

ilyen nincs. vagy beragadt a kézifék, vagy nem. olyan nincs, hogy kiengedi, majd újra berántódik. (hacsak nincs elszabadulva a kézifék bowden, és nem megy át valamin, amibe megakad, és berántja.)

2011. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet ez történt, hogy beakadt. Nem tudom pontosan, nem voltam ott, csak hallottam és sokkolt!
2011. aug. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor viszont műszakilag alkalmatlan az autó a közlekedésre. (nincs lerögzítve a kézifékbowden.)
2011. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
156.000km-re alapoztok... grat :D még egy lada is elmegy 200.000-et :)
2013. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!