Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni ilyen helyzet...

Mit tudnék tenni ilyen helyzetben? (túlérzékeny, hisztis anyuka)

Figyelt kérdés

Édesanyám egyre sértődékenyebbé válik. Minden baj amit csinálok illetve nem csinálok. Egyszerűen nem tudok a kedvében járni, mert mindent úgy forgat ki, mintha ő lenne a szenvedő áldozat. A mai példa: Ebédre a húst kétféleképpen készítettem el, mert szüleim és a párom másként szereti. Mikor ezt anya meglátta, a sírásig hergelte magát azzal, hogy "Ő csak ezt érdemli, már enni sem vagyunk képesek az ő féle húsból...". Délután 2 óta ezen kesereg! Mindenre így reagál. Nem tudom, hogyan lehetne ezen változtatni, mert olyan hisztissé vált mint egy 3 éves gyerek.

31/N


2011. okt. 2. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Véletlen nem most van a változókorban? Egyébként ülj le, és beszéld meg vele, hogy picit zavar, hogy ilyen lett, nem akartad megbántani ezzel, te szereted, ahogy ő csinálja a húst, és ahogy tőle tanultad a készítését, viszont a párod máshogy szokta meg, és mindenkinek a kedvére szerettél volna tenni. Ne állj le vele vitatkozni, most ő ilyen, nem tudsz rajta változtatni...:S
2011. okt. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Együtt éltek?
2011. okt. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Együtt laktok?
2011. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azta,de egyszerre kérdeztük.
2011. okt. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem lakunk együtt, de egy utcában egymástól 3 háznyira.


A változó koron már sajnos egy daganat miatt túl van 20 éve.

2011. okt. 2. 18:43
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a beszélgetési kísérletek sem jártak sikerrel, mert ott is úgy forgatja a dolgokat, hogy 5 perc múlva már én érzem magam szemétnek, amiért fel mertem hozni a témát.
2011. okt. 2. 18:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak öregszik, kezd szenilis lenni. Nekem nagymamám volt a végén már szörnyű, már semmi nem volt jó neki, sőt a legvégén már meg volt győződve, hogy mérgezzük. Nem tudsz mit tenni, egyik füleden be, másikon ki.

Én próbáltam sokmindent, válaszolni, megnyugtatni, megsértődni, kedvesnek lenni, mérgesnek...semmi.

Még a legkönnyebben úgy hagyta abba, ha semmi visszajelzést nem kapott.Mert ha elkezdtem magyarázkodni, akkor csak belelovalta magát. tehát szerintem bird ki és mosolyogj

2011. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet, nekem is az a tapasztalatom, hogy az ilyenek szinte direkt élvezik az egészet, viszont ha nem kapnak semmi reakciót, akkor előbb-utóbb abbahagyják.
2011. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Lehet, hogy nektek van igazatok, csak kicsit korainak tartom ezt egy alig 52 éves nőnél.

Kipróbálom, talán nálam is beválik ez a taktika.

2011. okt. 2. 18:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Melodráma ellen a nevetés használ. Én legalábbis kigúnyolom az érzelmi zsarolást.
2011. okt. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!