Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak is ugyan úgy vágynak...

A férfiak is ugyan úgy vágynak az esküvőre? Vagy csak a nők gondolják úgy, hogy az a papírocska igen is számít?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kíváncsi az olyanok véleményére akiket nem érdekel a házasság, nem kérek olyan kommenteket akik szerint csak fölösleges rongyrázás. Itt legfőképpen a Nőkre gondolok, mert nagy általában ők írnak ilyen véleményket
2011. okt. 29. 10:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Nálunk a barátomat biztos, hogy érdekli, hogy legyen esküvő, teljesen biztos vagyok benne, hogy vágyik rá. Elég gyakran szóbahozza, barátainak is beszél erről, szóval neki pl biztos számít. És gondolom ez nem egyedi eset, biztos sok férfi van még így. Szerintem főleg azok nem akarnak, akik nem biztosak a kapcsolatukban és nem akarják lekötni magukat.
2011. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Bocs, h úgy írok, h szerintem lényegtelen a papír, de vannak emberek (köztük férfiak is), akik ettől a papírtól biztonságban érzik magukat. De nagy általánosságban én úgy tapasztalom, h a férfiak inkább idegenkednek a házasságkötéstől. Az eljegyzéstől még nem, de a házasságtól már igen.

A nők többsége meg igazából az evolúciós programjuk miatt erőlteti a házasságot, mert biztosak akarnak lenni benne, h a gyermekük apja nem lép le idő előtt mellőlük. Persze, ezt lehet mindenféle szép és mellébeszélős csomagolásban előadni, de a lényege akkor is ez. :)

Én egyrészről azért sem vágyom házasodni, mert papír nélkül is elhiszem a pasimnak, h nem akar lelépni. :)

2011. okt. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
A férjemnek is fontos volt. Nálunk inkább én nem voltam annyira házasságpárti, a szüleimé pokoli volt, pedig már nem is az első volt egyiküknek sem. Nem gondoltam, hogy működhet hosszútávon bármilyen házasság boldogan, szeretetben. Csak aztán eljött az az idő, amikor babát szerettem volna. A férjem viszont kifejtette, hogy nem kötelező házasodnunk, de akkor ő nem szeretne addig gyereket mert azt szeretné, ha rendes családban nőne fel, nem egy élettársi kapcsolatban. Így végül összeházasodtunk és nem bántam meg. Most már a gyerekek felnőttek, így jó pár év távlatából mondhatom, hogy életem legjobb döntése volt!
2011. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

a barátom sajnos vágyik rá. bár értelmes, racionális érvet még nem bírt mondani, én meg érzelmi alapon nem írok alá papírt :)

szóval nálunk ő az, aki folyton felhozza és nyaggat vele. nekem tökéletesen megfelel az ígéret, nem kell hivatalosan is összetartoznunk ahhoz, hogy szeressük egymást, és boldog családot alkothassunk majd a leendő gyerekeinkkel.


ismerek egy másik párt, ahol a lány teljesen esküvőmániás, a fiú meg még csak szóba sem hozta.


egyébként meg nem értem a dolgot: tök jól megvagytok, érzed hogy szeret, veled tervezi az életét. papír nélkül már el sem hiszed neki? szerintem ez marha megalázó a férfi számára. mintha valami plusz biztosítékot keresnél arra, hogy veled marad. pedig feltalálták már a válást is...

2011. okt. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Az én férjem vágyott rá, az esküvőre is, meg a házasságra is. Nem a papír miatt, mert az kit érdekel, ahogy írták is, attól még el lehet válni, le lehet lépni, és még a hűségre sem garancia. Az esküdőzésnek se látom semmi értelmét, azzal sok helyen (szüleimre gondolok) tele a padlás, szeretet megértés meg nincs.

Ennek ellenére vágyott rá :) hogy a felesége legyek, vágyott rá hogy felvegyem a nevét. Hogy hivatalosan mindenki előtt kijelentsük, összetartozunk, és ezen nem is szeretnénk változtatni. Hogy a gyermekünk rendes családba nevelkedjen.

Az esküvőre pedig azért vágyott, hogy lásson engem abba a csodaszép ruhába amit együtt választottunk ki. Minden este elmondta, hogy már alig várja hogy mellettem büszkélkedjen.

2011. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ez lehet valami családból hozott dolog..

Úgy értem, hogy ahol jók a tapasztalatok szülői részről a házassággal és az esküvővel kapcsolatban, azok sokkal inkább vágynak is rá és általában ők azok, akik nem csak egy papírt látnak benne. Legyen az nő vagy férfi..


Az én édesapám annno nagyon el akarta venni anyumat, azt akarta, (mivel ő pont akkor vonult be katonának), hogy lássa, hogy komolyan gondolja és nem a semmiért fog másfél évet várni, csak várja meg. Ezért eljegyezte, és még abban a másfél évben elvette. Neki nagyon fontos volt.


Nekem is fontos, mert azt látom, hogy megerősíti a kapcsolatot, még akkor is, ha amúgy nagyon erős volt. Ki mit érez ezzel kapcsolatban és mire szocializálták otthon..ugye.


Páromnak annyira nem fontos az esküvő. Pont ezelőtt beszélgettük, hogy a szüleinek sincs még csak gyűrűje sem, mindig azt mondták neki, hogy felesleges és ő alig tud valamit a szokásokról is. Csak azért kezdett bele mélyedni a dologban, mert látja, hogy nekem fontos.

Azt is mondta, hogy ennek ellenére Ő tudja, hogy neki az egy szép nap lesz és hogy soha rajtam kívül nem vesz el mást, de kicsit még szoknia kell a gondolatot.


Én ezt elfogadtam.. Ő más környezetből jön, ahol mások a szokások, majd összecsiszoljuk ezt is.

2011. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Persze, vagyis kivételek vannak akik ugyan úgy vágynak rá, mint mi nők.

Párom is ehhez a "táborhoz" tartozik. Számára is fontos a házasság. Fontos, hogy ha gyerekünk lesz akkor úgy legyen, hogy egy családba szülessen, ahol férj-feleség van. Nem csak élettársi viszony.

2011. okt. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

az én barátom (mára már vőlegényem) ezzel akar megfogni, leláncolni, hogy ne lehessek másé - szóval neki ezt jelenti az esküvő - ő birtokló, féltékeny típus és minden vágya házasság volt valakivel.

és épp én kerültem sorra.

2011. okt. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha ezt így látod, miért mondtál igent neki...??
2011. okt. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

mert nem csak féltékeny és birtokló, hanem kedves, aranyos, jó szerető, stb stb, tehát amikor megkért napokig előtte nem győzött mindent megtenni, hogy levegyen a lábamról - én meg bedőltem a máznak.



de én szívesen vállalom ezt a kötöttséget. vele.


csak a kérdésre válaszoltam annyival, hogy őt speciel a nő megfogása, sakkban tartása motiválja házasságra.

tehát a férfiak is akarnak házasodni.

2011. okt. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!