Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a családok ahol annyira...

Azok a családok ahol annyira szegények, hogy hó végén csak pár száz forintjuk van, miért nem köttetik ki a netet?

Figyelt kérdés

Válasz mindig az, hogy kell mert nem lehet nélküle élni, munkát is ezen lehet csak találni.

Nem is otthon netezek, hanem a szomszédba, munkahelyen.


Ezeknek az embereknek nincs is ilyen rossz anyagi helyzetük csak azt akarják, hogy valaki sajnálja őket.

Ha igazán nagy szarban lennének akkor egy percig sem haboznának, hogy kiköttessék.


2011. nov. 2. 13:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%

Mert szórakozásnak nagyon jó. Akár mozi helyett, vagy olvasni, stb.

A net nem olyan mérvadó, a cigiről és piáról leszokni az inkább.

2011. nov. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
31%

Jó kérdés, ez már nekem is eszembe jutott!


Bár, nekem nincsen ilyen gondom, de a netem ingyen van a szomszédtól, lehet ők is ilyen mázlisták!

2011. nov. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

Mert én például az interneten árulom a saját és babám kinőtt ruháit.Ez a bevételem GYES mellett.Még mindig több jön össze mint az internet előfizetés,sőt még a gyerekemnek is veszek pár dolgot belőle:)

Erre kíváncsi vagyok mit lépsz...

2011. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
66%

Volt hasonló kérdés a spórolásról. :)

Semmi jót ne várj! :(

Sokan még így sem értik, hogy valamit rosszul csinálnak és azt hiszik, hogy azokról is beszélsz, akiknek tényleg kilátástalan a helyzetük, nem pedig csak azokról, akik, ha jobban odafigyelnének, hogy mire költenek, még egy kicsit félre is tudnának tenni.

És akkor jön a fizikai fájdalmat okozó kérdés, hogy minek félre tenni, ha csak olyan keveset lehet. Te pedig hiába magyarázod, hogy sok kicsi sokra meg és mindig jön valami extra kiadás, amire kénytelen vagy költeni...

A butaság nagyon fáj...

2011. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 20 éves vagyok, anyukámmal és a két öcsémmel élek még. Nagyon szegények vagyunk. Például 2 napja már csak kenyeret és májkrémet eszünk. A net meg még mindig itt van. És nagyon is igazad van. Sok mindenben nem értek egyet anyukámmal. De Ő sosem hallgat meg, és nem ad a szavamra. Ha hó elején megkapja a fizuját, akkor van itthon minden, pedig tudja jól, hogy hónap végén éhezni fogunk. De én vagyok a fiatalabb, és az egyetlen lány, hát velem ordítozik folyamatosan. Szerencsére hamarosan elköltözök itthonról, és mindent másképp csinálok majd, mint édesanyám. De a tesóimmal mi lesz akkor? :S Anyu pontosan olyan, aki sajnáltatja magát, de csak előttem. Más előtt meg teszi a szépet, hogy milyen jó nekünk, hogy mindenünk meg van!

2011. nov. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk nem egyszer megesett már,hogy pár száz forintunk maradt hóvégére. Anyámmal és az 5 éves húgommal élek albérletben (én 15 vagyok), és hozzá teszem anyám se nem cigizik,se nem iszik... dolgozik rendesen. A netet viszont azért nem mondjuk le,mert nekem szükséges a tanuláshoz (olyan tagozatos vagyok,amihez kell),ott van az enapló és nem egyszer adtak már fel úgy a tanárok házi feladatot,hogy azt csak interneten keresztül lehetett elérni. És ha kávézóba járnék netezni sokkal többe kerülni,mint így. Nincs kábeltévénk se vezetékes telefonunk, mert ilyesmik megoldhatók az internettel is (online filmnézés,msn). Szóval az "Ezeknek az embereknek nincs is ilyen rossz anyagi helyzetük csak azt akarják, hogy valaki sajnálja őket. " kicsit túlzás...
2011. nov. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad


te hányszor sajnáltattad itt magad?


szánalmas az, hogy minden hónap végén itt kéregetnek, ruhákat, pénzt, kaját segítséget mert éhen halnak, de internet az kib.szottul kell

2011. nov. 2. 14:22
 8/29 anonim ***** válasza:
84%

Nem is értem miért húzod fel magad ennyire Kedves Kérdező!Valami sokkal komolyabb ok lehet a háttérben.

Egy biztos,manapság az internet nem luxus kategória,és ebben majdnem mindenki egyetért.fogadd el,változnak az idők....

2011. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%

Én személy szerint egyszer sem sajnáltattam magam... Nem igazán értem Kérdező miből gondolod ennek az ellenkezőjét.


És van az, amikor az embernek úgy marad pár száz forintja hóvégén,hogy mindene megvan,ami szükséges és nem kell költenie és van az,amikor kéne de nincs miből... és nem hiszem,hogy az a kb. 2500 forint sokat segítene az utóbbi esetben(ami hóvégére,akkor is elmegy ha van netünk itthon,ha nincs-mert ha nincs akkor megyek kávézóba,mert leckét csak kell csinálnom...)

2011. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%

A netnek rengeteg haszna van. Számomra ezek:

- a könyvtár, ahol be tudom szerezni a vizsgákhoz, beadandó dolgozatokhoz, és majd szakdolgozathoz a könyveket, messze van. Odajutni tömegközlekedéssel pénzbe kerül, bérletem nincs, csak az egyetemig, az pedig másik városban van. -> A netről rengeteg könyvet tudok online formában megszerezni, ha mégsem, kivonatot, jegyzetet mindig találok. A szak levelezőlistáján is számos dokumentumot el tudok érni scannelt formában. Már spóroltam azzal, hogy nem vettem bérletet/napijegyet a könyvtárba, és a tömegközlekedéssel sem ment el X Ft.

-Ha az egyetemen szólnak, hogy elmarad egy óra, mailt küldenek. És nem kell feleslegesen kimenjek. Spóroltam az időn.

-Alkalmi munkát is az interneten keresek, és a gyakorlati helyemet is a neten találtam. Több lehetőség közül lehet gyorsabban válogatni, és az önéletrajzot is e-mailben kérik. Többnyire napi szinten nézem ezeket a portálokat, mert jelenleg nincs munkám. Ha napi szinten elmennék a munkaügyi központba, pénzbe kerülne, mert nem a szomszédban van. Na, ezzel is spóroltam. Legfontosabb: időt és pénzt.

-Hogy a szórakozást említsem: nem járok tékába, és nem veszek dvd-ket és a kedvenc együtteseim albumait sem veszem meg. Mind letöltöm.

-Ha a barátaimmal akarok beszélni, nem felhívom őket, hanem írok nekik egy levelet/chatelünk. ->Spóroltam a telefonszámlán, mégis napi kapcsolatban vagyunk.

-Ha beadandót kell írni, otthonról is el tudom küldeni, nem kell érte utaznom, vagy az Xedik szívességet kérni a szomszéd nénitől.

Amire szüleim használják:

-megnézik, a településünk és vonzáskörzete közelében hol a legolcsóbb tankolni (reklám? holtankoljak.hu)

-nem áll a polcon 50 szakácskönyv, anyám a netet bújja

-kapcsolattartás nekik is az ismerősökkel

-ha apám az mondja, de szívesen hallgatna munkába menet Ray Charlest, nem sír, hogy nincs pénze egy cdre. Hanem 5 perc alatt megvan.


Na nem ragozom, nem a kérdező személye miatt válaszoltam, hisz szegény ostoba, hanem aki rosszabb helyzetben van, talán szívesen olvassa, és nem a neten spórol. Mert rövidtávon biztos kellemes, hogy X ezer Ft nem repül ki az ablakon netre, de hosszútávon (tanulás, munka, szórakozás, kapcsolattartás stb stb) kifizetődik.

2011. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!