Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hónapok óta tartó érzelmi...

Hónapok óta tartó érzelmi zűrzavar? Miért érzek mindenki iránt sajnálatot?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz érzésem van hónapok óta. Pl: meglátok egy öregembert sétálni, vagy a buszon, vagy egy bevásárlóközpontban, és elkap a sajnálat, hogy szegény bácsika, vagy szegény nénike, már milyen idős stb stb. És összeszorul a szívem. Akkor meg méginkább, ha az illető még szomorú is vagy beteg!! A saját apámmal is igy vagyok. Nem túl jó a viszonyunk, alig beszélünk, pedig itthon élek. Apám 50 éves, de szegény kb 60nak néz ki, mert világ életében agyondolgozta magát. Munka után pedig ment haveri alapon segíteni másoknak, és mivel sokmindenhez ért, heti szinten járt segíteni mindehova. És olyan rossz ránézni szegényre, mert nagyon vékony, alig eszik évek óta, azonban annál többet eszik, cigizik. Ugyanakkor sajnálattal tekintek a saját jövőmre is, mert a mai világban elég nehéz elhelyezkedni. Félek hogy lesz-e munkám, vagy ha lesz, akkor meg tudom-e tartani. Apámmal is folyton ez volt. Hol volt munkahelye, hol nem. Anyám meg alig dolgozik, ő kényelmesen elvan itthon. Olyan rossz, hogy mindenki iránt sajnálatot érzek, és hogy pesszimista is vagyok. Mi lehet ennek az oka? Van valaki hasonló helyzetben?
2011. nov. 7. 18:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell csodàlkozni, hogy ilyen vagy. A mai vilàgban szinte minden olyan kilàtàstalannak tünik.

A màsik pedig én is ilyen vagyok, aztàn sokszor azt mondom, hogy engem ki sajnàl, szinte csak meghallgatom màsnak a bajàt, ha nekem van,akkor meg elengedik a fülük mellett.Erõsebbnek kell lennünk, talàn ezen segithetnénk magunkon.

2011. nov. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!