Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 33 éves pasi miért nem...

Egy 33 éves pasi miért nem akar még gyereket?

Figyelt kérdés
Főleg úgy hogy komoly barátnője van.
2011. nov. 16. 22:32
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
48%

tegnap 23:24

Te ritka ostoba ember vagy..

2011. nov. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az a legegyszerűbb, ha megkérdezed tőle, hisz kismillió oka lehet. Az én párom 30 éves, és még a kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy mindketten szeretnénk gyereket. Szerintem, ha ebben nem egyeznek a felek, kár belekezdeni. 24/L
2011. nov. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
83%
Ez egy kicsit off, de szerintem az én nagyszüleimet is az tartja életben, hogy érzik: szükségünk van rájuk. A papa már gyakorlatilag nem lát a hályogtól, mégis rendezi a szőlőt meg a kertet, a mama is elmúlt 80, és úgy kell leparancsolni a székbe, hogy pihenjen már egy kicsit, mert rossz nézni, hogy állandóan sürög-forog a konyhában. Persze nem vagyunk egyformák, mindenkinek más okoz örömet. Én megértem azt is, aki szeretne gyereket, azt is, aki nem, szíve joga. De, ha valaki tudja, hogy a párja szeretne gyereket, de ő nem, akkor minek vágnak bele egy kapcsolatba?
2011. nov. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem az életkortól függ, hanem egyrészt a kapcsolat hosszától (félévesbe én se vállalnék még), másrészt van, aki egyáltalán nem akar, ezt jó lett volna még a kapcsolat elején tisztázni.
2011. nov. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
86%

Nem feltétlen. Nem mindenki akar gyereket, nem mki van arra "programozva". Én sem biztos, hogy szeretnék valaha gyereket, ráadásul nő vagyok. Rengeteg oka lehet:

-nem akar ekkora felelősséget vállalni

-nyűg lenne neki

-nem érezné magát jó apának

-rossz élményei voltak a szüleivel

-nem biztos benne, hogy elő tudná állítani azokat az anyagi javakat, amikkel biztonságos hátteret tudna biztosítani a gyerkőcnek

-nem érett meg még rá

és az is előfordulhat, hogy még nem érzi bombabiztosnak a kapcsolatot, és csak játszadozik a lánnyal... de nem kell egyből, feltétlenül erre gondolni. Meg kell kérdezni a szóban forgó férfitól. Ha rendes indoka van rá, akkor meg fogja mondani, még ha kicsit félve, harapófogóval kihúzva is. Ha meg nincs, akkor úgyis elkezd nyökögni meg terelni fogja a témát, vagy látszódni fog, hogy füllent...

2011. nov. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
86%
Ahány ember, annyiféle. Van, aki vágyik gyerekre már oviban, van, aki még 50 évesen sem, de elfogadja, ha ugy hozza az élet, van, aki sohasem vágyik rá, sőt kifejezetten taszítja a gondolat. Ezeknek a legkülönfélébb oka lehet.
2011. nov. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
92%
Mi sem akarunk gyereket a férjemmel,minket csak zavarna,ha más is velünk lenne.Egy ráncos öregemberrel fogok együttélni 30 év múlva,de valahogy majd csak kibírom.
2011. nov. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
58%

Mert a pasik akár 50 évesen, vagy azon felül is képesek utód nemzésre, így nem mindenki akar 20-on évesen gyereket. Egy nő 30 fölött már öregebbnek érzi magát a gyerek vállaláshoz (nem azt mondom, hogy akkor már bele se vágjon), hiszen ő hordja ki a gyereket, neki kell szülnie, így fiatalabb korában a teste alkalmasabb a gyerek vállaláshoz. Egy férfi meg ugyanúgy nemzőképes 50évesen, mint 20 évesen.

Persze nem azt mondom, hogy nincs olyan férfi, aki ne akarna 30 előtt gyereket, félre ne értse senki! És azt sem, hogy a 30 fölötti nők el vannak késve!


Édesapám például 30 éves volt, amikor születtem, édesanyám 23. És nem voltam tervben. Szóval ha azt vesszük, a "tervezett gyerekük" valószínűleg jóval 30-on felül született volna (ha édesapámat vesszük).

2011. nov. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%
Pfff, de vicces lenne ha ezeknek a nagy gyermekteleneknek a szüleik kitalálták volna, hogy na, nekik se kell inkább... :P
2011. nov. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 eszta41 ***** válasza:
81%
Pompásan megfogalmazták többen is előttem. Nem kell tovább ragozni, mert így döntött. Ezt tiszteletben kell tartani, és még véletlenül sem csináltatni egy véletlen gyereket. Mert akkor készül majd a gyakorikérdéseken a következő kérdés: elhagyott terhesen, nem akar fizetni.....stb,most mit tegyek?
2011. nov. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!