Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 33 éves pasi miért nem...

Egy 33 éves pasi miért nem akar még gyereket?

Figyelt kérdés
Főleg úgy hogy komoly barátnője van.
2011. nov. 16. 22:32
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
90%
Kismillió oka lehet. Az, hogy komoly barátnője van, nem biztos, hogy minden esetben befolyásolja a döntését, hogy akar-e gyereket vagy sem. Ő valamiért így döntött és kész. Ha a barátnő viszont szeretne, akkor érdemes elbúcsúzni egymástól, mert ebből később gondok adódhatnak. Az én volt férjem már a házasságunkban nyögte ki, hogy ő nem akar gyereket, én viszont szerettem volna. El is váltunk, mert nem tudtam volna gyerek nélkül élni, ugyanakkor őt sem lehetett volna "kötelezni", hogy vállaljon gyereket, ha nem akar. Főleg becsapni nem akartam volna. A mostani férjemmel szinte azonnal egy hullámhosszra kerültünk ebben a témában, 3,5 éves már a kislányunk.
2011. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 09:28!


Én örülnék a legjobban, ha a szüleim nem vállaltak volna gyereket. Nem kellene ebben a rohadt világban szenvednem...

2011. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
89%

Én tiszteletben tartom, ha valaki nem akar gyereket. Mindazonáltal Tegyük fel 30 év múlva egy rácos öregasszony vagy öregember a párod, és az a ráncos öreg meghal. Te egyedül leszel mint a kisujjam. Nem lesz édes kis unoka, vagy szép fiad/lányod.

Még egy de: Viszont a Föld így is erősen túlnépesedett :) legalább kevesebb ember lesz így nem terheljük le teljesen.

2011. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
47%
Felesleges pénzkidobás, inkább nyaral, utazik, bulizik vagy vesz kocsit belőle. És még a nyervákolást sem kell hallgatnia a szarszagban ülve.
2011. nov. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
63%

Off


Most komolyan azért lettem lepontozva, mert leírtam biológiai szempontból is, hogy a férfiak mért nem sietnek annyira a gyerekvállalással és nem azt írtam, hogy azért mert nem szereti a nőt, vagy nem is akar gyereket, vagy mit tudom én? A kérdésben nem volt semmi konkrétum azon kívül, hogy hány éves a férfi és hogy komoly barátnője van. Most akkor gagyi a válasz, mert nem rögtön azt feltételezem, hogy nem szereti/nem is akar gyereket/nem attól a nőtől akar gyereket?

2011. nov. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem; azért, mert szerinted az apai szerep kimerül abban, hogy megcsinálja. 70 körül van az átlagéletkor, és fel is kell nevelni a gyereket, tehát egy normális ötvenes pasi belátja, hogy ő már erről lekésett. Arról nem is beszélve, hogy piszok sok genetikai betegségnek teszi ki ezzel a gyereket (nem reklámozzák, de sokkal többnek, mint ha az anya lenne 50 éves...)
2011. nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
31%

"Off


Most komolyan azért lettem lepontozva, mert leírtam biológiai szempontból is, hogy a férfiak mért nem sietnek annyira a gyerekvállalással és nem azt írtam, hogy azért mert nem szereti a nőt, vagy nem is akar gyereket, vagy mit tudom én? A kérdésben nem volt semmi konkrétum azon kívül, hogy hány éves a férfi és hogy komoly barátnője van. Most akkor gagyi a válasz, mert nem rögtön azt feltételezem, hogy nem szereti/nem is akar gyereket/nem attól a nőtől akar gyereket?"


Azért mert baromságot írtál!


Egy 30 éves nő nem öreg, az még fiatal! 40 éves korig bármikor szülhet egy nő.

Egy férfi hiába nemzőképes, ha nem éli meg a saját gyereke ballagását, vagy már egy megkeseredett öreg ember lesz, akinek nincs kedve futkározni focizni a gyerekkel.


Egy nőnek és egy férfinak is korban 40 év alatt a legjobb gyereket vállalni.


A nőnek azért mert később nem lehet, illetve hogy feltudja nevelni.

A férfinak is azért hogy kellően jó kondícióban legyen a gyerek felnevelésére.


Amúgy meg melyik fiatal nőnek van kedve szexelni egy rottyant 50-70 éves öregemberrel? (esetleg ha vmi pénzeszsák...talán- talán).

2011. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam szerintem, hogy 70 évesen csináljon egy gyereket és ne nevelje fel. Csak annyit, hogy nekik végül is "mindegy", hogy 20-on pár évesen, vagy 30 fölött vágnak bele. Egy 40 éves is meg fogja élni a gyereke ballagását, ha nem csapja el a busz. Úgyhogy nem tartom baromságnak, mert mindenki máshogy gondolkozik.

Ha két év múlva mondja majd, hogy gyereket akar, még mindig csak 35 éves és nem fog meghalni, mire a gyereke 10 éves lesz. Lehet, hogy úgy gondolja, ráér még pár évig élvezni a szabadságát. Ez miért baj?

2011. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy hiába okoskodunk és mérlegeljük az esélyeket, ha a kérdező nem teszi fel a párjának ezt a kérdést, nem lesz meg a válasz. Mi csak találgatunk, de lehet, hogy olyan oka van, ami nekünk nem is jutott az eszünkbe. Én biztos megkérdezném a páromat, hogy miért nem akar gyereket, és később, 1-2 év múlva szeretne-e, de ha csak terel, és én nagyon szeretnék babát, akkor inkább szakítanék vele egy "véletlen" terhesség vagy a várakozás helyett (ami lehet, hogy hiábavaló). Van egy mondás: "Egy nő két dologért bármit képes megtenni: azért, hogy legyen gyereke és azért, hogy ne legyen." Ha a kérdező most szeretne babát és minden körülményt ideálisnak lát, akkor az nem fogja megvigasztalni, hogy még ráér, mert még nincs 40 éves. Egyszerűen meg kell beszélnie a párjával.
2011. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

A kérdésben -mint már írtam- nem volt erre vonatkozóan semmi konkrétum. Ezért csak leírtam egy fajta álláspontot. azzal viszont teljes mértékben egyet értek, hogy a legjobb lenne szemtől szembe feltenni a kérdést, ha valódi magyarázatot akar hallani a kérdező és nem feltételezéseket.


A válaszom pedig azért olyan amilyen, mert azt sem tudjuk -a kérdés alapján, persze következtetni lehet-, hogy egyáltalán a férfi párja tette -e fel a kérdést, vagy csak egy ismerőse kapcsán jutott eszébe.


Én nem akartam senkit bántani, vagy más szájába rágni az igazam -holott ismétlem, csak egy fajta megközelítése a problémának-, ezért nem gondoltam, hogy le kéne baromságozni a válaszom. :)

2011. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!