Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet-e keresztszülő olyan...

Lehet-e keresztszülő olyan személy, aki nincs megkeresztelve?

Figyelt kérdés
Az öcsémet felkérték keresztapának,de ő maga nincs megkeresztelve. Az érdekelne, hogy lehet-e így, vagy neki is meg kell előtte keresztelkedni?
2009. máj. 15. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
neki is meg kell keresztelkedni, még mielőtt keresztszülő lenne
2009. máj. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
egyébként nagyon sok helyen csak megkérdezik, hogy milyen vallású a keresztszülő és kész. nem kérenek róla dokumentumot, mert manapság örülnek, ha valaki keresztelkedik. sajna ez van
2009. máj. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
65%
Illő lenne,de sajna tényleg nem nézik. Lelkiismeret kérdése.
2009. máj. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Katolikusoknál meg kell keresztelkednie.
2009. máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat,tényleg segítettetek.
2009. máj. 15. 11:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A Római Katolikus vallásnál nem csak az feltétel,hogy megkeresztelve legyen a keresztszülő,hanem elsőáldozónak és bérmálkozónak is kellett lennie.Elvileg,de tényleg nem mindenhol kérik ezt.Ha házaspár keresztel,akkor még a templomi esküvő is feltétel.A mi gyerekünket ezek nélkül nem keresztelték meg a városunkban,mert a keresztszülők nem feleltek meg ezeknek a kritériumoknak.Viszont a faluban ahol én felnőttem a mi papunk nem kért semmit,pedig a férjem csak keresztelve van,de még arról sem kellett hoznunk igazolást.2 hete másodszor lettünk mi is így keresztszülők.
2009. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
A nővérem sincs megkeresztelve, és mikor őt felkérték, a pap azt kérte volna, hogy visszamenőleg 2 évi egyházadót fizessenek be....
2009. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Keresztelve meg kell lenni,de elvileg első áldozva vagy bérmálkozva is....én csak keresztelve vagyok,ennek ellenére keresztanyuka vagyok ennek ellenére!!Szégyen,de a pap jó pénzért elvállalta...tényleg lelkiismereti kérdés,a szülők annak idején engem akartak,én hiszek Istenben,de nem vagyok annyira vallásos,a többi pedig a papon múlt!(egyébként Római katolikus) !Én azért azt fontosnak tartom,hogy legalább meg legyen valaki keresztelve a keresztszülőséghez!
2009. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Én keresztszülő vagyok, de nem vagyok megkeresztelve.
2009. máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Az én lányom keresztanyja se meg nincs keresztelve, se nem hívő ember. És ezt a pap is tudta. Olyan fogadalmat mondatott vele, amit vállalni tudott. Ez egy felejthetetlen gesztus volt részéről. De ez 23 éve történt.
2009. máj. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!