Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van /néha/ az öregeknek,...

Miért van /néha/ az öregeknek, vagy az öregeknél un. "öregszag"?

Figyelt kérdés
Egyik kislány végigpuszilta a családot, majd a nagymamájához érve így szólt: "mama, téged nem puszillak meg, mert olyan "öreg" szagod van." Belegondolva tényleg van néha valamilyen tipikus szag az öregek közelében még akkor is, ha egyébként tiszta a lakásuk és ők maguk is tiszták. Mi ez a szag, mitől lehet és hogyan lehet elkerülni?
2009. máj. 18. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon idős emberekre nem jellemző, hogy naponta tetőtől talpig lezuhanyozzanak, ezért van egy kissé pállott szaguk. Amelyik tényleg fürdik, annak nincs is öregszaga (ismerek ilyeneket), a többi legfeljebb valami cicamosdást hoz össze naponta.
2009. máj. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek az elsővel. Én fontos, hogy rendesen kimossuk gépben a ruhákat, öblítővel mindennel, és hajat is kell mosni. Van akinek babaszappan illata van :)))
2009. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

mert dohosak a ruháik, nincsenek öblitve, csak állnak a szekrényben, porosodnak, vagy avas dió szag is keveredhet mondjuk a pincéből, esetleg penészedik valami a hűtőben, meg falun az egér kakinak is vannak fura aromái :)

én fém pénz szagot érzek meg foghagymát még a buszon is, meg az olaj mikor sütnek azt beveszik a ruhájuk, ls nem szellőztetnek :)

2009. máj. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Nekem van egy barátnőm, aki alig múlt 50, fiatalos, ránézésre egy tízest simán letagadhatna.

És mégis érzem rajta ezt az öregszagot, ezért ez a szag szerintem nem a mosdatlanságból meg a ruhák piszkosságából adódik.

A nagymamámnak is ilyen szaga van, pedig ő tisztaságmániás, naponta egy csomószor lefürdik, és 80 évesen is borotválja a hónalját! Mert így kevésbé izzad őszerinte :)

2009. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
hát elég nagy idióták vagytok, ez nem a koszos ruhák meg a mosdatlanság miatt van
2009. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
akkor a hajléktalanoknak és a cigányoknak is "öregszaguk" van? na és szerintetek mindenki fürdik napi kétszer? van aki kétnapig sem vagy egy hétig sem és koszos ruhákba jár mégsincs "öreg szaga". Ti mindennap kimossátok a farmerotokat? volt hogy felvettetek egy felsöt ugy hogy nme mostátok ki? igen. na és "öregszagotok" van? ostobák
2009. máj. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Sok idős ember a "kiskonyhában2 él,ahol a ruhájuk átveszi az ételszagot,és ez okozza az áporodott szagot.
2009. máj. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
Hát nem tudom, hogy miért is. De az én szüleim minden nap fürdenek, fogat mosnak, tiszta ruhát vesznek és mégis az idő múlásával más lett az illata az egész lakásnak na meg nekik is. Itt van pl. a babának miért van baba illata? Erre se tudod a választ pontosan. De a test egy idő után más illatokat bocsájt ki szerintem:)
2009. máj. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%
Nem vagyok egézségügyis, de hallottam egyszer, hogy már rosszabbul választódnak ki a méreganyagok, rosszabb a keringés, és jobban kijönnek a bőrön mint fiatal korban. Vagy valami ilyesmi.
2009. máj. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%

20:25 hozzászólóval értek egyet.

Van benne igazság, hogy sok idős cicamosdást végez. Az én nagyapám pl. azt sem végzett, isten nyugosztalja. Nem is sima öregszaga volt... amikor meg bejártam gondozni (pedig tudott járni, de nagyon elhanyagolta magát), akkor azt mondta, azért kényszerítem a fürdésre mindig, hogy tüdőgyulladást kapjon és belehaljon...

Viszont dédnagymamám a tisztaság mintaképe volt még hetvenöt éves korában is. Nála mindig minden csili-vili volt, még a kertben is geometriai pontossággal voltak ültetve a virágok.

Ennek ellenére jellegzetes szag volt mindig a házban, és ezt dédin is éreztem mindig. Ne értsétek félre, nem undorodtam tőle.

Eüs barátnőm mondta, hogy idősebb korban már romlik a veseműködés, innen a méreganyag kiválasztódás sem megfelelő.

Hogy lehet elkerülni? Szerintem csak csökkenteni lehet. Nagyon gyakori, alapos takarítással, ne adj isten légfrissítők használatával (már ha az idős nénit, bácsit nem irritálja). A gyakoribb fertőtlenítés sem árt.

Pontozzatok le, ha akartok, de én azért nem mondom ezt így ki (35 éves vagyok), hogy MINDEN öreg büdös és ápolatlan. Az én apósom pl. egy hetven éves öregúr, sármos, ápolt, még a fiát is megszólítja, ha borostás, hogy férfiember nem lehet ápolatlan. És kifejezetten jó illata van.

2009. máj. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!