Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A saját apám az őrületbe...

A saját apám az őrületbe kerget. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, lány. Lehetőségem most nincs, hogy elköltözhessek, de emiatt nem is szeretnék. Egyszerűen idegesít a saját apám! Rendszeresen hülyeségeket magyaráz az élet nagy dolgairól (senki nem kérdezte) és, ha nem hallgatod végig, bár jobb dolgod van, akkor persze még neki áll feljebb. Most is épp ebédet főzök, erre bejön a konyhába és neki áll osztani az észt. Nem tudok rá figyelni, mert esetleg az ebédjét csinálom meg amúgy is útban van, hogy ott áll egy helybe és nézi, hogy mibe csipegethet bele, de még ott izél, hogy mit reagálok a hülyeségeire. És mindig ezt csinálja. Kérdezi, hogy olvastam e ezt vagy azt a könyvet és mondom, hogy nem szeretem az írót. Erre mindjárt azt reagálja, hogy majd fogom, mert ő azt szereti (egyébként halvány lila gőze nincs az adott műről, sosem olvas).

És mindig mindenre ezt reagálja. Ha valamiről más a véleményem mindig azt mondja, hogy majd úgyis azt fogom gondolni, amit ő. A másik ami zavar, hogy képtelen rendesen kimondani a szavakat. Múltkor beszól, hogy hozzam ki neki a könyvtárból a Romleót. Kérdeztem, hogy na az meg mi. Erre mondja megint, hogy Romleó, Romleó. Mondom neki, hogy soha életemben nem hallottam. Erre neki áll ordibálni (!) velem, hogy Shékpítől (így mondta szó szerint!) van. Akkor leesett, hogy a Rómeó és Júliára gondol. És akkor még ő hülyézett le engem, hogy ennyiből, hogy Romleó nem esett le a dolog.

Arról már nem is beszélve, hogy a politikáról is van egy kialakult véleménye, amit széjjel kürtöl mindenhol. Emlékszem egy szülői értekezletre ahova ő ment el (sajnos), de én is mentem vele. Már nem emlékszem miről volt szó, de apukám hangosan elkezdte szidni a Magyar Bálintot, hogy az egy f@sz és ő b*szta el az egész oktatást. Hozzá tenném, hogy az osztályfőnököm egy MSZP-s képviselő fiának a felesége. Úgy égtem, hogy az nem igaz.


Mit csináljak, ha a saját apámról az egyetlen kialakult véleményem, ,hogy egy idióta?


2011. dec. 26. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ignoráció!:D A legegyszerűbb ha megtanulsz nevetni..szégyenletes leírni, de:rajta nevetni.

Az én apukám is egy idegbeteg állat, régen nagyon bántott ezzel, mostanában pedig rájöttem, hogy vicces dolog ez:D Például amikor elhagytam egy memóriakártyát, akkor elkezdte, hogy:"ha én később is megakarok találni egy ilyen tárgyat, akkor belerakom egy dobozba, azt egy szekrénybe, a szekrényt leszögezem, felviszem a padlásra, bezárom, a kulcsot pedig bedobom a tengerbe!" és mindezt ordibálva. Szóval csak megkell tanulnod nevetni:] Hajrá!

2011. dec. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Apukád magát égeti, nem téged. Nem tudsz mit tenni.
2011. dec. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Apukad kozeledni akar hozzad, beszelgetni veled. Talan ha vennel egy kis idot, tudna hogy mi es ki volt Romeo. Igen, igaza van, leeshetett volna, meg az irot is tudta.

Igaza van, valahol nagyon el lett b.szva a tanitas es a gyerek viselkedese is.

Halatlan kis gorcs vagy. Ha ennyire egyenes karakteru lennel, mint gondolod magadrol, akkor nem erdekelne hogy tanarnod kinek a felesege. Regi idokben volt az, most az szamitana hogy ki mit tud, nem kit ismer.

Szegyen lehetsz a csaladnak.

2011. dec. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy a Magyar Bálint tényleg egy f@sz.
2011. dec. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Acplinth válasza:
Egyetértek a 3-as hozzászólóval de azt hozzátenném ha esetleg a " hülye nyegléskedést" félretennéd és beszélgetnél apáddal akkor nem éreznél igy mint most. Tudod mit? Sztem addig örülj amig van édesapád....
2012. okt. 17. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Acplinth válasza:
Ja egyébként lehet az a valaki az atyauristen hozzátartozója is ha az embernek van véleménye mondja ki. Tény hogy szar az oktatási rendszsrünk igaza volt édesapádnak. Nem szart be ezektől a kis uri k@rva mihaszna tanárnőktöl és megmondta a frankót.
2012. okt. 17. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!