Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemnek az előző kapcsolat...

A férjemnek az előző kapcsolatából van egy 12 éves fia. Ha nincs a férjemnek semmilyen jövedelme. Akkor is kell gyerektartást fizetni? Az állam ilyenkor nem előlegezi meg?

Figyelt kérdés
Tudni kell, hogy volt több alkalom, hogy nem tudtuk fizetni, de amikor jött pénzünk mindig rendeztük az elmaradásunkat. Most már több mint 1 éve nem dolgozik a férjem. A volt élettársa végrehajtásra adta az ügyet és beterhelték a férjem fél házrészét. 2006-ban kaptuk a letíltó végzést a bíróságról (akkor a férjem még dolgozott), hogy a férjem fizetésének a 20%-át a következő hónaptól letíltják. Ekkor már fél éves volt a közös kislányunk. Egy korábbi kapcsolatából is van egy kisfiú aki (Down koros) után eddig nem fizettünk mert nem tartott rá igényt a hölgy, pár hónapja ő is bejelentette igényét és is ráterheltette az elmaradást a házra. Ez a kisgyerek a férjem elmondása szerin nem az ővé, de mivel akkor aláírta az apasági nyilatkozatot sajnos nem tehetünk semmit. Bizonyítani nem tudjuk, mert a hölgy abban az időben több férfival is együtt volt. Mivel nincs jövedelme a férjemnek csak az én keresetem van nem tudjuk fizetni a gyerektartást. A férjem így a közös gyerekünknek sem tud semmiféle anyagi támogatást nyújtani. Ebben az esetben az én gyerekem jogai hol vannak? Mert nekünk azt mondták, hogy a gyerektartás mindenek előtt, de ha nincs miből? Az állam miért nem előlegezi meg ebben az esetben? Abban sem vagyok biztos, hogy a 20% jár e az egyik gyerek után?
2009. máj. 21. 09:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én is a hozzászólók egyike vagyok, és még nincsen gyerekem, sem férjem, csak ezek szerint felnőttebben gondolkodom, mint te.
2009. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
6%

Megnézném én azt a 200ezres gyerektartást....

na,de mindegy is,mert nem lehet mindenkinek oly jó dolga mint egyeseknek....

én sajnálom a kérdezőt,és megértem,bár ez nem azt jelenti,hogy uebben a cipőben járok...

elég gusztustalannak tartom azokat a nőket,akik tönkre akarják tenni az exet,aki épp valami oknál fogva nem tud fizetni

le kellene ülni azokkal a nőkkel,neked is, és megbeszélni mi a helyzet,hogy ha tudtok fizettek,értsék meg,addig pedig nem anyagilag,de próbáljátok segíteni őket,pl.ha el akarnak menni kikapcsolódni,mit tudom,két napra,akkor válaljátok a gyereket,stb...

mert ugye könnyen hajléktalan lesz valaki,ha ráterhelik a házára a tartozását...

sok sikert

2009. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
96%

"... Megnézném én azt a 200ezres gyerektartást.... "


Kedves 15:08!


Nyugodtan megnézheted!

A 200ezer Ft minden hónap 5-én le van téve az asztalomra (lefényképezzem neked?)! :D

De lefényképezhetem a karácsonykor letett 500ezret is, vagy a húsvéti 350ezret...

És mint írtam, nem csak pénzt ad, hanem minden nap törődik is a gyerekekkel, részt vesz a mindennapi gondok megoldásában, pedig mondhatná, hogy a gyerektartással letudta a gyerekeket.

Amúgy ezt a pénzt ő magától adja, kérni sem kellett és nem a bíróság kötelezte rá.

2009. máj. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
és azt a 200 ezret mire költöd? Magadra? Gondolom nem dolgozol.2 gyereket 60ból ki lehet hozni egy hónapban.
2011. nov. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!