Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a 16 éves...

Mit tennétek, ha a 16 éves lányotok ilyeneket csinálna?

Figyelt kérdés

A húgomról van szó. Évek óta lopkodja a pénzünket, különösen a szüleimét, sokszor többtízezret ellop. Próbálkoztak már a zsebpénz bevezetésével, kapott havi 10ezret (ami úgy, hogy mindent megvesznek neki, sok pénz), de nem hatott, tovább lopott, nem volt elég neki a pénz. Most már ott tartunk, hogy 4-5 db ruhámat is ellopta úgy, hogy eltűntek a Föld színéről, feltételezem, eladta őket. Csöves, aljanépségből való barátai vannak, így ez sem lenne csoda.

Ezenkívül cigizik folyamatosan, iszik is, rendszeresen tele van a szobája marlboros dobozokkal és piásüvegekkel. Amikor kérdőre vonják, letagadja, azt mondja, valamelyik barátjáé. Gondoltuk, hogy ennek nem lesz jó vége, így már pszichológushoz is jár, de semmi hatása. Kétség kívül nem túl rózsás a családi életünk, a szüleim gonoszak, önzőek, agresszívak, ok nélkül is bántanak még engem is folyton, azonban annyira nem rossz, hogy a húgom ilyeneket csináljon (főleg, hogy anyagilag szinte mindent megkap, utazgatások stb.).

A tegnapi azonban mindent vitt… összekeveredett valami környékbeli drogos bandával, és a tegnapi discoban elkapták a rendőrök, miközben épp adta el a drogot egy ismerősének. Letartóztatták és bevitték őt meg a szintén drogos barátjait. A véréből kimutatták a drogot, illetve ugye a rendőrök végnézték, ahogy árulta, majd akkor csaptak le, mikor már eladta őket. Mégis úgy néz ki, hogy egy semmirevaló elvonón kívül semmit nem kap (semmirevaló, mert már volt ott ismerősöm, és volt, hogy betépve ment be elvonóra, röhögött az egészen), max pénzbüntetést fog kapni még, amit még a szüleim fizetnek ki, a mi kárunkra! Anyám igérgette a húgomnak, hogy ezek után sehova nem mehet, de a 3 évvel ezelőtti detoxba kerülése után is ezt mondta, 2 hét múlva meg már el is felejtette neki és újra ő volt anyuci egyetlen, kedvenc pici lánya (én meg a fekete bárány). Aztán ez lett a vége. Most hazahozták a rendőrségről, és itthon fekszik, ahogy ismerem, nincs bűntudata sem (sosem volt, semmiért sem, még mikor megölte az állataim, sem). Tudom, hogyha vége az ügynek, ugyanúgy folytatni fogja, drogozni fog és semmi sem számít neki. Az egyik rendőrnő azt mondta, szerinte egy kis tünemény a húgom a beszélgetés alapján és biztos nem gondolta komolyan (persze -.- akkor is tünemény, mikor a saját anyját elmondja mindenféle k*rvának és a fejéhez vágja a táskáját?!).

Ti mit tennétek, ha ilyen gyereketek lenne? Én megszabadulnék tőle, beadnám valahova. Megkeseríti az egész család életét, és akárhogy próbálkoznak a szüleim, semmi sem hat rá. Így a vége az lesz, hogy folyton minket rövidít meg, aztán folyton futkozhatnak a szüleim a rendőrségre utána, kiváltani.


2011. dec. 31. 10:31
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Bekéne adni valami bentlakásos iskolába vidéken... hm? ez csak egyre rosszabb lesz... ismertem egy lányt hasonló volt mint a húgod a végén beadták intézetbe 2-3 évre azóta jó Útra tért és otthon lakik megint...
2011. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen már megjárta a detoxikálót, 16 évesen meg drogot árul? Klassz. Két év múlva csinál valami mégnagyobb hülyeséget és lecsukják. Ennyi
2011. dec. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
69%
Mit csinált milyen állatokkal????
2011. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Nem én dicsekedtem, hanem a húgom mentegetőzött a rendőrök előtt ezzel. Nálam egyszer nem voltak iratok (ellenőrzésnél személyi stb.), és apám miatt elengedtek, pedig be kellett volna vinniük az örsre. De hát azért más dolog az, hogy valaki elfelejti magával vinni a személyijét, meg más az, hogy drogot árul.

Igen, biztosan folytatni fogja és le fogják csukni, hisz sosem tanul a hibájából. Csak attól félek, hogy a következő már a gyilkolászás lesz (és akkor a családból lesz, mert teljes szívéből gyűlöl minket azért, mert beleszólunk az életébe, mert akadályozni próbáljuk, hogy ne zülljön el).

Az iskolaváltáson gondolkodtunk, azonban a rendőrök szerint felesleges, szerintük az ilyen ember mindenhol megtalálja a fajtáját. Ajánlottam a szüleimnek a magántanulóra váltást vagy a bentlakásos iskolát, de nem hiszem, hogy a környéken lenne ilyen (Nyugat-Magyarország).

2011. dec. 31. 11:19
 15/37 anonim ***** válasza:
70%

ma 11:12


Én felpontoztalak, azért mert egyetértek veled és azért is, mert engem is lepontoztak ugyanezért a véleményért.

2011. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
93%

azért mert nincs nálad irat még nem kell, hogy bevigyenek a kedves kollégák


Remélem kibukik ez a sunyiság amit apád csinált és apádat is a húgodat is és azt a rendőrt aki ezzel az üggyel foglalkozik jól megszorongatják

2011. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a húgod már elveszett ember. Szilárd családdal a háta mögött (ami alatt anyát és apát értek) is nehéz lenne a változás, de így? Nonszensz... Állj úgy mostantól a dolgokhoz, hogy te hamarosan elmész otthonról és messziről elkerülöd ezt a bagázst. addig is a holmijaid védelmére találj ki valamit. Ha nem közös a szobátok, zárd be kulccsal, stb.
2011. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
53%

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__25130..

Most akkor mi van, mert van pár eltérés.

2011. dec. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég!

Nem tudsz elmenekülni? Nincs senki másod?

Tudom, utálatos válasz, de ha tudsz akkor költözz, szakíts meg mindenféle kapcsolatot, az ilyen ember nem ember és az ilyen szülő nem is szülő, úgyse látják be soha, hogy kinek van igaza.

Én ott tépném ketté a gyerekem, ha lek*rvázna és még táskát is hozzám vágna, nem beszélve a többiről!

2011. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként, nagyon haragudnék magamra, hogy egy ilyen elcsesszett gyereket neveltem.

Ez borzasztó.Sőt inkább már szomorú.

És még mennyit fog szenvedni a családod, ő miatta...már belegondolni is ijesztő.


Most utál titeket mert beleszóltok az életébe, mert nem hagyjátok őt érvényesülni?Na majd 10 év múlva azért fog hisztizni nektek, hogy amikor lehetett rajta ti nem segítettek nem vigyáztatok rá rendesen.Ő tipikus ilyen ember lesz, akkor is gyűlölni fog titeket ha szeretitek, akkor is ha nem.Semmi soha nem lesz neki elég jó


Ui:Én amint tehetném elmennék ebből a családból.Szerintem te is tedd ezt.

2011. dec. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!