Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal együtt élő párok/házast...

Fiatal együtt élő párok/házastársak! Hogy bírjátok a "sok" nélkülőzést ami azzal jár, hogy összeköltöztetek?

Figyelt kérdés
Nem panaszkodni akarok, mert nagyon örülök, hogy együtt vagyunk a páriommal. Csak egyszerűen mindennap a pénz miatt fáj a fejünk, hogy nincs elég. És itt ne arra gondoljatok, hogy luxusra vagy szórakozásra nincs, hanem néha alap dolgokra sem. Ott próbáljuk megfogni, ahogy tudjuk, de sajnos nincs elég. Nem spórolási tanácsokat várok, mert azt már szinte művészeti fokon űzzük. Egyszerűen talán megnyugtatást, hogy lesz ez jobb is...vagy nem tudom. Párok fiatal házasok nálatok hogy volt?
2009. máj. 27. 10:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
73%
Én vagyok a második válaszoló, nem tudom miért kellett ennyire lepontozni...legalább indoklást kérnék.. Ja, bár én biztos nem vagyok annyira xar helyzetben, vagy mi?
2009. máj. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Mi is évekig albérletben laktunk, ott megszoktuk, hogy össze kell rántani a gatyaszíjat. Kocsit először egy 17 éves marutit vettünk, a párom cége adott kamatmentes kölcsönt. Eladtuk, jött egy 10 éves, tavaly vettünk egy újat, gondolván arra, hogy kell a biztonságosabb autó, ha jönnek a gyerkőcök. A lakásvásárlásba besegített a párom bátyja némi pénzmaggal, ebből vettünk egy csodaszép sorházi lakást, persze hitellel. Apránként vettünk mindent, egyik hónapban egy szőnyeget, a másikban egy-két új ruha, az én szüleimtől edényeket, konyhai dolgokat, a nagyitól felmosórongyot stb. kaptam. Volt, hogy 2-500 Ft-onként tettem félre a pénzt a bugyik alá. Ebből jött össze a redőnyre...

Végre úgy tűnt, hogy egyenesben vagyunk, de a párom január óta nem kapott fizetést, áprilisban fel is mondott, azóta felszámolás alatt a cég, a jövő hónapban megy a bíróságra. 1 100 000 Ft-al tartoznak nekünk. Addig próbáljuk kihúzni, felmondtuk az életbiztosításokat, kértünk kölcsön a bátyámtól, számlahitelek stb. és ezek nem a luxusra kellenek, csak annyira, hogy a lakáshitelt és a fele csekkeket ki tudjuk fizetni. Az én 87 000 Ft-os fizumból pedig fizetjük a csekkek és élünk. Sajnos, munkát azóta sem talált, de azért nem kesergünk. Néha vannak pillanatok, amikor kiborul a bili, jön a sírás, kiabálás, de soha nem egymásra, inkább a helyzetre haragszunk. Megnyugszunk, összebújunk és megállapítjuk, hogy okosak vagyunk, erősek, és egy szemét kis német senki miatt nem hagyjuk veszni azt, amit eddig felépítettünk. Optimistának kell lenni és humorosan látni a dolgokat, így lehet még bírni. Reméljük a legjobbakat. :)

Ja, nem kell valakinek egy gépészmérnök? :D

2009. máj. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Sajnos csak most tudtam megnézni a válaszokat. NAgyon szépen köszönöm mindenkinek. NEm pontoztam le senkit, mert minden választ hasznosnak találtam. Örülök, hogy egyeseknek megoldodott..és remélem, hogy másoknak rendbe jött a helyzete. Sok sikert mindenkinek és köszönöm.
2009. máj. 27. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!