Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások is leskelődnek a szomszé...

Mások is leskelődnek a szomszédaik után?

Figyelt kérdés

Ki hogy van ezzel? Mert szerintem az én családom olyan mint egy sorozat, anyámék furkálják a szomszédokat, leskelődnek utánuk ablakon keresztül, egymásnak pletyóznak, az egyik szomszéddal kibeszélik a másikat, a másikkal meg az előzőt, hallgatóznak, sunyiznak... Én nem szeretem az ilyet de már amikor anyám rángat az ablakhoz hogy hűűűű ezt nézzem meg meg azt nézzem meg.... ma is húz az ablakhoz hogy nézzem meg hogy a szembeszomszédnak megjött a meleg bátyja hétvégére. Kinéztem, ott állt a srác az udvaron, mondom igen és? Hát semmi, csak nézzem ahogy az udvaron áll. Hát nooormális? :D Apa meg a budin ülve szokta hallgatni a szomszédokat, előbb tudtuk meg hogy válnak mint a saját szüleik. Bátyám is múltkor extázisban kezdett el üvöltözni hogy a szomszédnál most zárják el a vizet, és mindenki ott lógott az ablakon, egymás hegyén hátán néztük ahogy elzárták a vizet. Pedig tesóm már 27 éves neki már lehetne több esze is :D de mondom sokszor én is a megszokás rabjává válok és én is nézem amit anyámék néznek, pedig alapvetően engem nem érdekel.

De most este is, csöng a telefon, felveszem, hát a második szomszédunk telefonált hogy halljuk e hogy a negyedik szomszéd bömbölteti a zenét, és milyen felháborító ez meg az első szomszédunk (akik köztünk laknak és válnak) mit szólnak mert ott kisgyerek van, hát mondom hű meg há, de tessék várni adom anyát mert már itt tobzódik mellettem és várja a kagylót, aztán bejöttem a szobámba ők meg még 10 percig erről beszéltek hogy a zene hogy üvölt este 8 után.


Az egyik szembeszomszédunk meg reggeltől estig kinntült az udvaron és bármi volt egyből szaladt anyámhoz meg anyám is hozzá, ők aztán elköltöztek, de a pletykálás megmaradt.


Normális ez? Felborítani egymást az ablaknál hogy mindenki jól lássa a másikat? Mondjuk anyám képes családon belül is ilyet csinálni, múltkor 1 óra hosszáig!!!állt éjszaka a sötétben a kulcslyukamnál és hallgatta a telefonbeszélgetésemet a barátommal, és ezt másnap tudtam meg mert minden szavamat számon kérte rajtam.


Néha olyan furának érzem a pereputtyom. Vélemények? Amúgy nagyvárosban élünk, kertes részen.


22L


2009. máj. 30. 21:56
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%

Én Buda melletti városban élek, családi házas részen, de nálunk ilyen nincs. Ha találkozunk köszönünk, esetleg beszélgetünk pár percet, a gyerekek ahol vannak összejárnak, de mindenki éli a maga életét.

Eszembe nem jutna a szomszédot lesni, arról nem is beszélve, hogy nincs rá időm.

Nálatok nem dolgoznak? Csak hogy ennyi idő van a szomszéddal törödni. Nálunk, ha az emberek nem dolgoznak, nem tevékenykednek a ház körül, akkor kiülnek a saját kertjükbe és pihennek.

2009. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim válasza:
94%
Én egy olyan lakóparkban lakom, ahol kertes házak vannak. Mindenki kibeszél mindenkit, mindenki leskelődik, Na jó, nem mindenki, de pontosan tudják, ki jár hozzánk, mikor utazunk el. Múltkor bemászott az egyik a kertünkbe, hogy kicsavarja a villanykörtét, mert hogy elutaztunk. Nem szeretem én az ilyet. Nézzenek tévét, ha nincs izgalmasabb programjuk! :-)
2009. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvastam, én azt hittem, hogy falun laksz. :D

Én falunk lakok, nálunk jóformán ez tök megszokott dolog. Mindenki tud mindenről. :D Nem hiszem, hogy ezen kéne rágódnod. Az emberek kíváncsiak, és unatkoznak, ennyi. Valaki jobban, valaki kevésbé.

2009. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%
Én nem leskelődök a szomszédok után,mert jóban vok velük.Ha probléma van van inkább kölcsönösen igyekszünk segíteni egymásnak.Vidéken lakok,kertvárosi részen.
2009. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
100%

XD,neharagudj,de olyan jót nevettem,ahogy olvastam a sorokat,huh XD


18 évig laktam kertvárosban,nevezzük inkább falunak,mert olyan élet volt ott.Azon a részen ahol én laktam szinte csak idősek laktak,nagyanyám velünk lakott,szomszéd nénivel ezt figyeld,a kerítésen át beszélgetnek.nem mennek át egymáshoz,nem,a ház végében mivel közös udvar volt csak egy pici kerítést csináltunk,azon át dumcsiznak egész nap.Vagy a legjobb amikor reggel mentem wc-re és hallom,hogy a szomszéd néni,ordít át,hogy Margó ébren vagy mán? XD,meg hajnalban jön nagyapám unakatesója,az is,Margóóóó itthon vagy e? XDA pletyi az életforma,hamarabb tudnak meg mindent.Bartnőm teherbe esett,titkoltam mert ő is tudja,hogy milyen a hely,hát vazz,rá 2 hétre már mindenki tudta.Vagy a legjobb amikror a templomba mennek és kibeszélik,hogy hát Ili hogy nem szégyenli magát amikor áldozott utána meg rögtön káromkodott,hogy merészeli ezt la,de tényleg így:DJah és ugya mindenki mindent tud a faluban mindenkiről,ha pukizol is pletykálnak róla,van rajtam egy kis felesleg é hát vkinek volt a temetése én meg elmentem egy szép fekete ruhában,erre már másnap azt hallom,hogy hát az Adriennek,hogy fityegett a hája,hogy merészelte felvenni.Hát a néninédXDJah és ugye ha busszal megyek,akkor minden ember megkérdezi,akikkel talizok közben(olyan 30),hogy hová mész,hazafelé,honnan jössz?Hát a fene beléjük XD

Kerianyum elég fiatal,vele szoktunk ezeken nevetni,mert tényleg vicces és bosszantó is egyben:D

Nem kell velük foglalkozni,ők ilyenek,mmint a szomszédok:D

2009. máj. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Hát ezen meg én milyen jót nevettem!! :D :D :D


De azt írod nem kell velük foglalkozni, de az a baj hogy én velük élek, az én családom a fő-fő pletykás fúrós, azóta hogy az udvaronülős néni elköltözött, édesanyám jött a sorban :) mindenkit kritizál, hogy néz ki, hogy beszél, hova megy, borzasztóóóó :)

Jah anyum is Margó, szomszéd néni nálunk is szokott átkiabálni hogy Margóóó itthon vagy??? :D

Amúgy dolgozik anya, délutános, 11ig itthon van, 19kor jön haza, apa meg 16kor, mégis tudnak mindig mindent! :)

2009. máj. 30. 22:32
 7/54 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak Margit a pletykás,nah meg apám,ők mindig tudnak mindent,ha valami tényleg izgi azt nekem is mondják,de ennyi,mmint anyu mondja:DJah most panelok vagyok már 3. éve,annyira jó:DMegyek wc-re és mindent hallok,meg a konyhában a csőnél.Ha anyáék itt vannak mindig csitítom őket mert ezek mindent hallanak,mmint a szomszédok.Jah és persze lesnek is,cserébe én is visszalesek ha észreveszem,hogy néz XD
2009. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%

Még anyuékkal laktam, ott is leskelődött a szomszéd öregasszony. Három hülyeségét hallottam vissza. Az egyik az volt, hogy hallotta, hogy engem éjjel részegen hoztak haza. Ezt elő is adta anyámnak. A bibi csak abban volt, hogy azon a hétvégén 40 kilóméterre voltam az unokatesóméknál.

A másik: anyámék hordtak árut a nagybani piacra, és mivel éjjel mentek ketten maradtunk otthon a bátyámmal. Anyuék tudták, hogy ottalszik a barátnőm és hogy tesómhoz is átjön a haverja. Egy darabig tévéztünk 4-en, aztán tesómék elvonultak a szobájába, mi is az enyémbe, aztán hajnalig beszélgettünk. Másnap az öreglány anyámnak: "Akkora buli volt itt az éjjel, vótak vagy huszan!!!" :-D

A harmadik az volt, hogy jó szokás szerint mindig háromdecis pohárból ittam a citromos teát. Na ezt is kileste az öregasszony és terjesztette mekkora alkesz vagyok, mert mindig előttem van a legnagyobb pohár BOR. :-D Igaz ami igaz, messziről tényleg olyan színe volt. :-D

2009. máj. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%
XDXD jaj de rég nevettem ilyen jót:D de nálunk is gyakran ez a helyzetmég ha nem is ilyen durván..én városban lakom,anyáék elváltak..a mama 3házra lakik...anya mindig átjár mamához,pletykálnak,figyelik az ablakból ki milyen csomagokkal jött haza,mit csinál,kivel van...és nagy hangosan szólongatnak hogy menjek már oda énis megnézni,hiába mondom hogy engem ez nem érdekel...de sztem nem tuják megérteni,hogy van olyan,akit nem édekel,hány csomaggal jött haza a szomszéd,vagy a másik szomszéd 50éves néninek épp van e új udvarlója.sajna ők ilyenek,nem nagyon változnak,el kell fogadni,hogy nekik ez az élet élvezete:...:D
2009. máj. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%

Ház ezt megérte elolvasni, érdekes egy család... :D

Mi nem szoktunk leskelődni, mert semmi különös nem történik a szomszédoknál, viszont ők állandóan lesnek, például ahányszor kimegyek a kertbe a szomszéd néni ott áll az ablakban, azt hiszi nem látom a függönyön keresztül.. Ő mindig azt várja mikor köthet belém, néha kint gitározok, kirohan hogy nem tud aludni tőlem... persze, gondolom az ablakban állva szokott aludni, ez csak természetes xD

A másik szomszéd sem sokkal különb, ott meg van egy srác aki az erkélyről állandóan bámul, de legalább nem titokban... ő a megfigyelései ellenére se jött rá vagy fél évig hogy fiú vagyok. Aztán szegény nagyot csalódott...bár ezek után is kitartóan figyel akárhányszor kilépek az ajtón xD Én már csak ilyen érdekes vagyok :P

2009. máj. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!