Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom munkamániában szenved?...

Párom munkamániában szenved? Ráadásul távkapcsolat. Mit tehetnék? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Először is ne haragudjon senki, ha keszekusza lett az irományom és hogy sokat írtam.


Felvázolom a dolgokat:


9 hónapja vagyok egy kapcsolatban, egy tényleg nagyon kedves, aranyos és hűséges sráccal (ideje se lenne csajozni :D ) Őszintén szeretem őt, mindennél jobban. Ő is szeret engem. Minden happy lenne.


Viszont van pár "apró" bibi:

130 km-re lakik tőlem.

Munka beosztása hivatalosan: H-P: 11 - 19 óráig tart + minden második hétvégén valamelyik nap munka, de akkor a következő héten hétköznap megkapja azt a napot.

Csak sokszor bent marad munkaidőn kívül is, mert "hopp még becsúszott egy kis meló", meg "jujj ezt még meg kell csinálni", "jaj határidőre kész kell lenni" stb.

Munkahelyéhez közel is költözött, hogy ne kelljen annyit utaznia.

Hivatalosan a szabadnapjain találkoznánk mindig. Ezzel még meg is lennék elégedve (hetente 1-2 nap), bár számomra édes kevés, de megértem, hogy többször nem lehet.

Csak hogy van mikor utolsó percben szólnak neki, hogy mégis be kéne mennie szabadnapján, sőt a hétköznapot se mindig kapja meg. És vígan bemegy, mert szereti nagyon azt amit csinál, és fél, hogy nehogy emiatt kirúgják.. Én ennek őszintén örülök is, hogy azzal foglalkozik, amit szeret, és elég sok mindenhez ért:

A munkakörén kívül is kap pár feladatra megbízást, és azokat határidőre meg kell tökéletesen csinálni. Meg is csinálja. Ez is jó, hogy felelősségtudatos.


DE magánélete már semmi!! Nem hogy a régi barátaival nem tud már találkozni, de ahogy fentebb írtam, van hogy a munkája miatt 2 hétig én sem látom (lehet, hogy sok embernek semmi ez az idő, viszont én igényelném a törődést, főleg mert szinte minden percben vele lennék, csak akkor vagyok boldog ha hozzábújhatok, imádom :) )

A szüleivel is maximum 2 hetente találkozik, de van mikor 1 hónap is eltelik anélkül, hogy hazamenne.

Ami pozitív: ha nem munkájáról van szó (haverok, család, én), én vagyok az első egyértelműen.

Karácsonyi szünetet együtt töltöttük, nem dolgozott 1 hétig. Plusz múltkor is, amikor itt volt, nem is kapcsolta be a gépet, hogy megnézze, mi a helyzet a melóhelyen.. Ami végülis pozitív, de édeskevés..

Mindennap szoktunk írni egymásnak e-maileket, pár óránként tud írni. Ez is jó.


Egy másik probléma:

Ha esetleg nagy nehezen sikerül találkoznunk, semmi programot nem tudunk kitalálni, hazamegyünk és pihenés, mert hulla fáradt a munkája miatt. Bár én szeretek csak úgy hozzábújni és semmit se csinálni, de azért kezdenek ellaposodni az együtt töltött idők is, pedig nekem lenne sok ötletem. Csak mindenhez fáradt.


Én ezt nem bírom már sokáig. Főleg a bizonytalanság őrjít meg, hogy mindig félnem kell, hogy "na most vajon tudunk-e találkozni vagy mi jön közbe?" Illetve, hogy van-e ennek hosszabb távon jövője?


Tervem az lenne, hogy majd odaköltözöm az ő városába és esetleg össze is tudnánk költözni, de az még anyagiak miatt messze van, ráadásul ha együtt lakunk, akkor is max. este 2 órát beszélgetnénk és kész, alvás. Ha lenne gyerekünk, azzal se tudna foglalkozni? mert mire hazaér, a gyerkőc már aludna rendszerint..


Nagyon afelé hajlok, hogy ultimátumot adok, hogy vagy megpróbál egyensúlyt fent tartani a munka és a magánélet között (nekem mindegy hogy: nem vállal annyi feladatot, cserél szabadnapokat vagy munkahelyet vált..nem érdekel, csak változzon a helyzet) vagy vége... még ha a szívem szakad is bele.. de így is szinte mindennap sírok, hogy nem láthatom.. Nem tudom mi lenne helyes.


Valaki okos tanácsot tudna adni nekem? Durva lenne az ultimátum? Mert valóban azért a mai világban munkát találni nem egyszerű és ezt szereti is.. ilyen kettős érzésem van ezzel szemben..

(és ez a bizonytalanság megy többé-kevésbé a kapcsolatunk eleje óta), nem durvult a helyzet, csak én kezdtem belefáradni.


Ja még annyit megemlítek, hogy én nagyjából ezeket elmondtam már neki is, de mindig azt a választ kapom, hogy "Tudom, és sajnálom, hogy nem tudok veled foglalkozni :(" "Nem tudom, mit tehetnék.", "Nem akarom, hogy szenvedj miattam:("

Szóval szerintem ő vígan éli kis melós világát, és sajnál sajnál, de nem vesz komolyan és nem is próbál meg tenni semmit az ellen, hogy tudjunk gyakrabban találkozni: eszébe nem jutott még egyszer sem, hogy miattam vegyen ki 1 nap szabadságot is..

Lelki dolgokhoz nem ért, nem tudja kezelni őket és hiába mondja, hogy megért, szerintem nem (teljesen), és ideges lesz, ha munkamániásnak hívom.

Ha a munka vagy én kérdésre gondolok, és az esetleges szakításra, mindig oda lyukadok ki, hogy "de nekem Ő kell és senki más!" és nem tudom, hogy hogy tudnék ezen én is túllépni..Félek!


22/L


2012. febr. 19. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha sürgősen nem tudtok összeköltözni, ahogy írod: az anyagiak miatt még távol van, akkor sok jót nem jósolok...

Eleve nem értem, mi az hogy nem lehet az anyagiak miatt? Ráállsz, hogy találj ott munkát, és ha megvan, odaköltözöl a pasidhoz. Ennyi. Nem értem, ebben mi olyan nehéz. Persze oké, a munka találás nem megy egyhamar, de ha neked ő annyira fontos, muszáj lesz találni valamilyen melót a közelében.

2012. febr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már lassan 1 éve keresek munkát.. :) Még a környéken se találok, Budapestre se vesznek fel, mert ahhoz is kéne utazási pénzt fizetni és azt a munkáltatók kerülik és inkább felvesznek egy pár utcára lakó emberkét, mert ugye minden álláshirdetésre több százan, ha nem ezren jelentkeznek.. És még 70 km-rel arrébb végképp nem találok. Figyelem az összes lehetőséget, és mindenre jelentkezem. Csak nem megy az seperc alatt. pedig nem vagyok válogatós: még Mekibe is diákokat vesznek fel, mert azok után kevesebbet kell fizetni :) tapasztalat.
2012. febr. 19. 14:41
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és nem tudnék a pasimhoz költözni, mert ő is csak egy kis szobát bérel. Teljes albérletet kellene keresnünk.
2012. febr. 19. 14:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Ő nem tudna munkát váltani? Olyan helyre nem tudtok menni dolgozni, ahol mindkettőtöknek lenne munka? valamit ki kell találni, mert így nem állapot, érzed is. :(
2012. febr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy ha tudnám biztosra, hogy ez X idő múlva (legyen az akár 1 év, 2 év maximum) változni fog pozitív irányba, akkor nem szenvednék. Lenne cél, és egy biztos pont.
2012. febr. 19. 14:50
 6/10 A kérdező kommentje:

14:49


Hát ez az. Ezt a kérdést félek feltenni neki, hogy munkahely váltáshoz mit szólna? Mert ezt is elég nehezen találta, viszont nagyon jól beilleszkedett, szeretik, megbecsülik, fizetés se rossz.. de ideje semmi, senkire és semmire.. régen még legalább kiment napközben kajáért, most már azt is futárral hozatja, mert nincsen ideje kimászni :S

Közös munkahelyet semmiképpen nem akarok! Az is lehet kapcsolatromboló és unalmassá válna egy idő után. Különben is teljesen más az ő szakmája, mint az enyém.

2012. febr. 19. 14:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a fő probléma a távolság.Havi 1-2 napnyi találka tényleg nem elég egy kapcsolathoz.

Teljesen más,amikor együtt laktok és azért reggel együtt ébredtek,esetleg a reggeli készülődéskor még félórát együtt vagytok,pár perc reggeli stb.Aztán este 2órát még együtt lehettek és együtt aludhattok.Igazából egy párkapcsolatban,ahol együtt laknak a párok,ott ez abszolút normális és hétköznapi dolognak számít.

Arra szerintem ne is gondolj, hogy nem vállal el annyi munkát-túlórát,plusz feladatot vagy bármit, hiszen ma Magyarországon az ember örül,ha van munkája,akármilyen is az!

Ja és szerintem ez még nem munkamánia...


Szerintem vesd fel neki az ötletet, hogy mi lenne ha összeköltöznétek!Meglátod majd a reakcióját,és az alapján már el tudod dönteni, hogy érdemes-e vele maradnod.De összeköltözés nélkül,biztos nem bírnám én ezt a kapcsolatot.Eleve a ritka találkák miatt...

24N

2012. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja bocsi javítok,tehát:

Aztán este 2órát még együtt lehettek és együtt aludhattok.Igazából egy párkapcsolatban,ahol együtt laknak a párok,ott ez abszolút normális és hétköznapi dolognak számít,ahol dolgoztok mindketten..

2012. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

14:54

Teljes mértékben mindenben egyet értek veled kedves válaszoló!

Mi már beszéltünk az összeköltözésről, és benne lenne nagyon is.. de én sehogy se találok munkát már 1 éve (ahogy egy fentebbi kommentemben is írtam) és így elég nehéz lenne.. Hiába teperek, nem vesznek fel sehova, még egy gyárba sem :S

Alkalmi munkákat tudok találni, de abból meg nem lehet jövőt tervezni :S Én meg lelkileg kikészülök.. és azért pláne rossz nekem, mert én ugye itthon ülök szinte mindig, nem tudom lekötni magam..barátaim is elfoglaltak és így még jobban hiányzik a párom. Ő meg elvan és nem is érti a problémámat, mert egész nap el van foglalva, mire hazaér, egyedül van otthon, már hulla fáradt és alszik is.

2012. febr. 19. 15:06
 10/10 tetris ***** válasza:

Valami nem stimmel ebben a kapcsolatban. Ugyanis: Ha én szerelmes vagyok, és szeretek valakit, akkor nincs a világnak az a jó munkahelye, hogy nem tenném szabaddá magam a megbeszélt találkozóra.

A másik, ami nem stimmel: Ha csak egy kis szobát bérel, akkor hova lesz az a ménkű sok pénz, amit megkeres ezzel a rengeteg munkával?

Ahogy olvastam a soraidat, valahogy olyan érzésem támadt, hogy ez a legény nem is nagyon akarja a találkozókat veled. Neki nagyon is megfelel az, ahogy most van. Hetente-kéthetente találkoztok. Gondolom ilyenkor mindig van egy kiadós hancúrozás. Neki ennyi elég is belőled. Ha igazán fontos lennél neki, már eget-földet megmozgatott volna, hogy maga mellett tudhasson.

Aztán gyanus nekem ez a rettenetes nagy munkaimádat is. Mintha ez alapján takargatna valamit. Vagy valakit.

Biztos nem nős ez a legény?

Nem vagyok már fiatal, megértem egyet, s mást, ezért ahogy olvastam a leveled, rögtön mgszólalt a vészcsengő bennem. Ez az ember valamiben nem őszinte hozzád. Vagy nem szeret igazán, vagy nem te vagy az egyedüli kapcsolata.

De valami nem stimmel vele. Egy őszinte beszélgetésre lenne szükség.

2012. febr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!