Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék barátkozni, hogy...

Hogy tudnék barátkozni, hogy találkozzak is az emberekkel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nehezen barátkozok, és a beszédképességem se a felhőket tapossa..Meg nem igazán tudok témákat és már néha rágörcsölök hogy mit kéne mondanom...van sok barátom de mindenkivel csak buliban találkozom, ami havi 1-2× van, ott meg nagyjából be nem áll néha a szám és jobb kedvem van..de ha csak úgy találkoznék valakivel szerintem meg se tudnék mukkanni mert nem tudnék miről beszélni. És nem tudom miért van ez :( Pedig nagyon vágynék társaságra, annyira mennék ide-oda emberekkel, főleg hogy itt a jó idő..akikkel szívesen találkoznék azok vidékiek, jó pár havonta láthatom őket, vagy épp sose jó senkinek...Most már ott tartok hogy sehova se megyek, mert nincs kivel..Heti ha 1-2× teszem ki itthonról a lábam, illetve megyünk tesómhoz, vagy épp családdal ismerősökhöz. De mégse oda vágyom hanem a barátaimra akik legalábbis elvileg azok..Azt se tudom hogy barátkozzak úgy hogy maradandó legyen, mert valahogy nem megy. Ötlet? :(
2012. márc. 6. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezt sosem igazán értettem, hogy lehet hogy valaki nem tud miről beszélgetni. :)

Adok egy tippet... ne akarj magadról beszélni. Felejtsd el magad és máris kinyílik a világ. :) Amikor ránézel egy emberre akkor hirtelen kérdés tömegnek kellene megjelennie a fejedben. "mit csinált ma, mit csinált tegnap, mit csinált az elmúlt 10 évben, mit tanult, mit dolgozott, mit fog csinálni az elkövetkező 10 évben, hogy látja az emberiség jövőjét, milyennek látja a várost amiben él, milyennek látja a társadalmat, a világot, a növényeket, az állatokat... az utcákat, az épületeket. Mit érez épp most, milyen gondjai vannak, milyen örömei vannak... ó te jó ég, mennyi kérdést lehetne még feltenni. :)


Ha a beszélgetés érdeklődésből fakad, akkor olyan nincs, hogy nincs téma. De ha magadról akarsz beszélni akkor egyértelmű hogy egyszercsak megáll a dolog. :)


Én a chat-et javaslom. Online beszélgetés, fesztelen, anonim módja. Izgalmas, kötetlen, rizikómentes... aztán akár találkozhatsz is olyannal akit érdekesnek tartasz és érdemesnek a barátságra.


A fontos az, hogy érdeklődj és te magad is érdekes legyél.

2012. márc. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tulképp mindent leírtál 1.
2012. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem szoktam magamról beszélni/mesélni, nem szeretek..:) Amúgy ilyenek nekem is eszembejutnak, de most 19 éves vagyok, ha egy velem hasonló korúval elkezdek beszélni az élet értelméről, szerintem inkább futva szaladna el..legalábbis nem hiszem hogy ilyen "Kérdések" érdeklik a fiatalok többségét. Azt meg csak nem kezdhetem el mint egy ovis hogy szereted a növényeket? mik a kedvenc virágaid?...vagy csak én vagyok így ezzel nem tudom. Legtöbbször az első kérdés hozzám hogy suliba járok e, mire jön a kínos beszélgetés -inkább felőlem- mert anno abbahagytam a sulit, most meg nem tudok dolgozni végzettség nélkül, így meg egy kalap sz.rnak meg gyereknek érzem magam. Aztán jön a faggatózás hogy akkor mit akarok csinálni az életben mik a terveim, miközben azt se tudom a jelenben mit csináljak, nem hogy a jövőben...annyiszor de annyiszor fordult idáig a téma.

A chatet meg nem szeretem, régen elvoltam vele de már azt is olyan szinten meguntam..:S

2012. márc. 6. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Akkor itt nem is azzal van a gond, hogy nem tudsz miről beszélgetni, hanem önértékelési gondjaid vannak ezért feszengsz, ha oda kerül a sor, hogy meg kéne nyílnod... félsz hogy elítélnek. Mert te magad is elítéled önmagad.


Kezdj valamit az életeddel utána ez a "beszélgetés-barátkozós" problémád is meg fog oldódni. Sosem késő tanulni, befejezni a sulit. Unokanővérem 30 felett, férjjel és gyerekkel csinálta meg az érettségit.

2012. márc. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szia. hol laksz?:) fiú vagy lány vagy?:)
2012. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!