Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Úgy érzem, nincs több lehetőségem.

Figyelt kérdés

Úgy érzem, az életem egy csőd... 24 éves lány vagyok, diploma előtt. A problémám: nincs családom (csak anyukám él, aki már elég idős és nem is jövünk ki túl jól), a párkapcsolataim rendre becsődölnek (3 éve nincs semmi komoly, csak szórakoznak velem a pasik). A szakmámban nincs munkahely, keresem, de tapasztalat nélkül sehova se vennének fel, vagy ha igen, nagyon keveset fizetnének, amiből albérletet fizetni lehetetlen. A lakóhelyem közelében egyáltalán nincs munka.

Éltem fél évet külföldön, szeretnék visszamenni, de ott is csak önkéntes munka lenne nagyon kevés pénzért, és jelen állapotomban, teljesen egyedül nem tudom, meg merem-e lépni...


Tudom, hogy vannak ennél súlyosabb problémák a földön, betegség, stb, de most kilátástalannak érzem az életemet.

Főleg, mivel soha nem voltam karrierista, mindig családanya szerettem volna lenni, de erre esélyt se látok...

Ti mit tennétek? Jól jönne egy kis biztatás.


2012. márc. 21. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:

elvállalnék külföldön bármit.

És ne mondd, hogy nincs munka, csak önkéntes, gyárban 1000-1500 eurót simán megkeresel. Bébiszitter is lehetsz, ismerősöm pl. konyhán dolgozott külföldön, meg motelban takarított. Mivel ez ideiglenes munka volt, jól megtanult angolul, később a szakmájában is hasznát vette, hogy szuperül beszél egy idegen nyelvet.

Diplomázz le, pasikkal most ne foglalkozzál, majd lesz párod, ne aggódj.

2012. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hegymaszonak is van terve, tehat a celja az, hogy felerjen a hegynek a csucsara!

Ezt hogyan fogja elerni? TEhat elkell indulnia, kezdenie a maszast, egyebkent a terve soha nem megvalosulni, a csucsra felerni nem fog. Ezt jutatta eszembe, amit leirtal, hiszen nem adsz onmagadnak lehetoseget, tul sokat varsz el, de valojaban te meg semmit nem tettel, adtal meg onmagadnak sem.

Onkontroll! Miert rossz a kapcsolatod az edesanyaddal, a kacsolataid hogyan ertek veget, mi volt az oka? TEhat ezeket kell megvizsgalnod, mivel elkepzelheto, hogy onhiabadon kivul, de megis onmagadnak okoztad ezeket. Az elet egy iskola, tehat egy eleten at az ember tanul, mint most te is. Ugy soha ne keress munkat, hogy negativ gondolatokon agyalsz, hogy: ugysem vennenek fel, nem vagyok eleg tapasztalt stb., hiszen aki ma mar tapasztalt, azis egyszer elkezdte ezt a szakmat es gyakorolt, s igy erte el azt, hogy mar egy tapasztalt szakember! Palya kezdo vagy, a keves jovedelmet is ertekelni kell, mivel mar elindultal a 0-rol, tehat mar beljebb ertel, hiszen erzed, hogy van sajat kereseted, itt mar dolgozol, emberek kozott vagy, tehat mar lehetoseged van arra, hogy a tarsadat is megtalald pl., hiszen az elet nem kivansagmusor, tehat terveink, celjaink vannak, de ahhoz mozdulni kell, tenni azert, hogy megvalosuljanak, de gondolkozni, ezen csak agyalni nagyon keves, hiszen igy soha nem fog beteljesulni az a vagyad, hogy "csaladanya" legyel! Elmenni dolgozni, s talan ott mar az elso napon megtalalod azt, akirol almodoztal pl.

2012. márc. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek: köszi, valószínűleg visszamegyek oda, ahol már éltem, csak az a baj, hogy az országban, aminek a nyelvén jól beszélek, nagy a munkanélküliség és a helyieknek is nehéz állást találniuk. A gond, hogy jelenleg nem érzem magam elég erősnek, hogy egyedül belevágjak...


Második: próbáltam pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, persze, de mindig az elutasítás ért, akár munkában, akár kapcsolatokban. Hogy miért, nem tudom! A legutóbbi kapcsolatom úgy ért véget, hogy egyik nap még minden rendben volt, másnaptól egyszerűen nem keresett... Indoklás semmi. Anyukámmal nem jövünk ki, nem tudunk együttélni, folyton veszekszik velem, mert ő is hasonló helyzetben van, mint én. És igen, értékelném én a kevés pénzt is, csak éppen lakni nem tudok hol...

2012. márc. 21. 12:39
 4/4 anonim ***** válasza:
24 éves vagy!Most kezded azt életed, türelem. Családot alapítani ráérsz akár 8-10 év múlva is, most én munkát próbálnék szerezni külföldön, ahol voltam, itthonról. Ráérsz még!
2012. márc. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!