Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha anyátok 2...

Mit csinálnátok ha anyátok 2 éve tartozna valakinek pénzzel és nektek emiatt kellemetlenségben kéne élni? Hozzáteszem 1 hónapra kért kölcsön. Mivel n találkozom az illetővel rajtam követeli anyám nem veszi fel a telót eleg van

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszelj az anyukaddal, es kerd meg az illetot,hogy ne teged zaklasson, mivel nem te vagy az adosa!
2012. ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

mennyi a tartozás?

Mert ha 1-2 tízezer forint akkor én megadnám anyám helyett, én nem szégyenkeznék tovább miatta.

2012. ápr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kellemetlen, mert téged, az ártatlan harmadik felet tesznek meg ütközőzónának.


Ha legközelebb találkozol az illetővel, akkor mondd meg neki, hogy nem te tartozol neki, hanem édesanyád, és beszéljen vele, ne üzengessen rajtad keresztül. Édesanyádnak pedig ugyanezt kell megmondani: intézze el a maga dolgát, és ne tegye rá a gyerekére azt a felelősséget és stresszt, ami a sajátja. Nem te vagy a szülő, hanem ő.


Ha nem veszi fel valaki a telefont, és tartozi, akkor el kell menni hozzá. ha akkor sem tesz semmit, akkor be lehet perelni, persze, jó, ha van mivel bizonyítani, hogy mennyivel tartozik pontosan. Egyébként veszett fejsze nyele.

2012. ápr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Ja: és eszedbe se jusson megadni a saját pénzedből azt, amivel anyád tartozik egy harmadik félnek, mert ebből könnyen rendszer lehet: ő felveszi a kölcsönt, ő költekezik, ő nem adja meg, te pedig vállaod helyette a felelősséget? Miért?


Anyósom és az apám volt ilyen ember. Tudom, hogy milyen nehéz ilyen csapdából kimászni, de ki lehet.

2012. ápr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

De nekem sincs munkm hogy adjam meg? 100 ezer.

Anyámnak 1 ve mondom adja meg. Mire ő nincs pénze és havi 2 ezrenként megpróbálja meg ilyenek. De nem adott meg semmit. Nekem szégyenkeznem kell. Persze anyám jó messze lakik az ismerős meg közel hozzám.teljesen elegem van .és az illetőnek fel se veszi a telefont. Nem tudom mit tehetnk még? Mivel vegyem rá qnyámat hogy megadja? Tartozzon a saját közeli ismerőseinek inkább! Annyira elegem van nem érti meg hogy a kölcsönt vissza kell adni.de persze tavqly nyáron nyaralni el tudott menni..abból visszaadhatta volna. Tehetelem vagyok. Mégis mit csináljak???

2012. ápr. 4. 09:05
 6/13 A kérdező kommentje:
Amugy nekem is tartozik nem egyszer kihuztam a csávából mikor még volt pénzem. Nekünk is nehéz most a párommal még se kéregetünk kölcsön mi inkább nem megyünk nyaralni. Anyám egyszerüen olyan gondolkodásu hogy nem igaz. És ha rendőrségi ügy lesz ott mégis mit mondjak???tiszta gyomoridegem van már kilépni az utcára félek a fenyegetésektől amit én kapok nem anyám aki messze lakik és nem veszi fel a telefont.
2012. ápr. 4. 09:10
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

hát, ez nagyon kellemetlen.

Mondd meg anyádnak, hogy ha nem adja meg a pénzt, javasolni fogod a kölcsönadónak, hogy téged hagyjon békén, és forduljon egy behajtó céghez, aki anyádon követeli a pénzt.

2012. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Semmit ne tegyél. Nem neked kell szégyenkezned, hanem anyádnak, amiért ilyen ember. Felnőtt ember, egye meg azt, amit főzött.


A kölcsönadónak azt javaslom én is, mint az előttem szóló: ne téged zaklasson, hanem édesanyádat; te pedig ne adj többé kölcsön neki, és ne fizess helyette, ne szégyenkezz helyette. Ez mind rá tartozik, nem rád. Megbízhatatlan embernek nem szabad kölcsönt adni.

2012. ápr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az a baj ha merek neki szolni kkor én vagyok a roszz es rambaxa a telefont. Éli világat nem ő él rettegesbe
2012. ápr. 4. 09:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Ja: és ne játszmázz ezzel az "igen,de"-vel, mert mi sem fogjuk neked kifizetni, csak azért, hogy te ne szégyenkezz.


Menj szépen dolgozni külföldre, jó messze anyádtól és hagyd, hogy éljen úgy, ahogyan akár és tud, ha pedig annyira meg akarod menteni, akkor küldj neki haza pénzt.

2012. ápr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!