Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Maradi vagyok, ha ragaszkodom...

Maradi vagyok, ha ragaszkodom ahhoz, hogy gyerek csak házasság után szülessen?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok erről, nektek mennyire fontos gyerekvállalás esetében a házasság?
2012. ápr. 6. 15:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%

Ha megtaláltam azt a férfit akivel le tudnám élni az életem és az anyagiak is adottak akkor nekem olyan mindegy, hogy össze vagyunk e házasodva vagy nem ha jön a baba.


Nálunk így esett. Évek óta együtt éltünk már, az esküvő halogatva volt, de a baba meg jött. Csak azért, mert nem voltunk házasok még nem vetetjük el. Szerencsére egyre többen képesek ezt elfogadni, hogy így is lehet normális családi életet élni. Nem mondom, hogy soha nem fogunk összeházasodni, de nagy pocakkal nem akartam most meg megint a halogatós fázisban van a dolog.

2012. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%

sajna én megcsavarom a kérdésedet.


ha valamilyen úton módon védekezés ide-vagy oda mert ugye hallott találkozott már mindenki olyan esettel,hogy használtak és mégis teherbe esett valaki.

és ha nálad is előfordulna de házasságon kívül terhes lennél attól a személytől akitől amúgy is akarnál akkor nem szeretnéd annyira,netán elvetetnéd???


ebből következik hogy nekünk nem volt fontos. így született 2 szépséges leányzónk és nem vagyunk sem jobb sem rosszabbak attól hogy nincs papírunk.

szeretjük őket és mindent megteszünk értük.

2012. ápr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem maradiság kérdése, egyszerűen te így látod jónak. Én ezt kevésbé tartom fontosnak, én inkább úgy vagyok vele, hogy mindegy, a lényeg az, hogy a szülők szeressék egymást, igazi családként éljenek együtt. De szerintem tök egyéni dolog, hogy kinek milyen az ideális család.
2012. ápr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
49%
A normális családmodell így néz ki: férj, feleség és a kettőjük gyerekei. Lehet, hogy a mai világban sokan maradinak neveznek ezért, de ma már sajnos az is maradi, aki egyáltalán megházasodik (főleg huszonévesen, már lassan olyan, mintha lenne valami törvény arra, hogy "ki kell élni" magunkat); az is, aki nem válik el rögtön, ha problémás a házassága, hanem küzd érte hogy jobbá tegye. Manapság minden maradinak számít, ami régen több évszázadon keresztül hibátlanul működött. Majd pár évtized múlva eldől, mi lesz belőle, hogy elkezdtük nem tisztelni a régi, jól bevált családmodellt.
2012. ápr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
59%
Én is csak akkor fogok gyermeket vállalni, ha feleség leszek. Ezt párom is tudja, tiszteletbe tartja és elfogadja!
2012. ápr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
18%

ez a házasság után gyerek..... téma régen bevált igen de nem is dugtak a házasságig igaz???

tehát könnyen betartható volt az utána a gyerek dolog.

2012. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
82%

14.

Tökéletesen bevált, ja. Régen bűn volt a válás, pedig sok ember boldogabb lett volna.

2012. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
31%
Régen is volt válás. Csak épp akkor még az volt a szokás, hogy ha nem működött a házasság, akkor a házastársak tudtak kommunikálni, megbeszélték és közösen megoldották a gondjaikat, ugyanis a házasság arról szól, hogy jóban-rosszban kitartunk egymás mellett. Aki pedig erre lusta volt és inkább kényelmesebbnek tartotta a válást, azt lenézték.
2012. ápr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
92%

18.

Sokan együtt maradtak, mert mi lett volna ha válnak. Nekem t9bb ismerősöm szüleinél jobb lett volna a válás. Fiatalon összejöttek, de 30-hoz közel már kiderült, hogy nem illenek egymáshoz, az életfelfogásuk más lett. Nem volt mit megbeszélni, mert nem lehettek együtt boldogok, inkább kerestek volna mást, a saját gyerekeik is ezt mondják.

2012. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
92%

Addig amíg csak saját magadtól és a párodtól várod el, hogy megértse, semmi baj.

Amint ki akarsz oktatni valakit aki nem ezen a véleményen van, onnantól kezdve gáz.

2012. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!