Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsit uralkodó típus vagyok,...

Kicsit uralkodó típus vagyok, vezető. Hogyan változtassak ezen, hogy ne mindig enyém legyen az utolsó szó?

Figyelt kérdés
Az akaratomat is véghez igyekszem vinni, bár nem a másik kárára, de ha valami nem úgy van, ahogy szeretném, akkor kiakadok, vagy más esetben visszahúzódok, megsértédök. Észre szoktam ezt venni, és zavar is, mert néha nem ártana visszahúzódóbbnak, szerényebbnek lenni.
2012. ápr. 15. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne nyisd ki a szádat és akkor garantáltan nem a tiéd lesz az utolsó szó.
2012. ápr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ne akarj magadon változtatni, maradj önmagad, ha valaki ismer és szeret, akkor elfogad ilyennek, meg úgy is változhatsz hogy észre sem veszed majd.
2012. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, az erőszakos, uralkodó típusú embereket nem sokan szeretik. Jobb lenne, ha szerényebb, alkalmazkodóbb lenne a kérdező. Általában az igazán okos, vagy kezdettől gazdag emberek többnyire szerények. Ja, és jellemzően éppen ők nem szokták osztani az észt, legfeljebb finoman adnak tanácsot.
2012. ápr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt reagálsz, gondold végig, neked hogy esne az a megnyilvánulás mástól, amire készülsz.
2012. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Legkönnyebb módja ha van melletted egy szintén akaratos személy aki elnyom, vagy legalábbis el tud nyomni. Így az illető meg tud változtatni :D Én például a legjobb barátnőm sértődékenységét győzettem le vele hogy nem vettük figyelembe ha besértődött és megmondtuk neki a szemében a véleményünket hogy nem kell mindenen besértődni.

Szerintem ha neked is megmondanák és visszafognának meg tudnál változni :D Persze ehhez egy erős személyiség kell melléd. Egyedül nehéz legyőzni a gátlásokat.

2012. ápr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok:

Ha kellenek még tippek vagy tanácsok írj privátba :D

2012. ápr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Uralkodó nem = vezető. Uralkodó ne legyél, vezető LEGYÉL! Az akaratod vidd végbe, de ne akadj ki, mert az a gyengeség jele.

Nem kell szerénynek lenni, ha így születtél.


Elmondom, velem hogyan esett meg: Én is ilyennek születtem. Viszont elkövettem körülbelül 6-8 éve, hogy fokozatosan "szerényedtem" önszántamból, mert belém beszélték ezt a m*rhaságot. Azonban 6-8 éve a mentalitásommal sok mindent elértem, sokan hallgattak rám, hadd ne soroljam. Ahogy 3-4 hónapja átgondoltam az életem, észrevettem, hogy ez nagyon alábbhagyott. Azóta fokozatosan növelem vissza. Próbálok arra figyelni, hogy logikusan gondolkozzam és ne önzően. Például be akarok fektetni, de az én befektetőm bármire odaadja a pénzt, mert bízik bennem, de ezúttal azt mondja, hogy az általam tervezett dolog nem okés, én meg úgy gondolom, hogy nagy okos vagyok és belebeszélem, hogy de mégpedig add ide, vagy megsértődök, egyből komolytalannak néz és elküld nyaralni 1 évre Palesztinába retúr nélkül. Viszont, ha tárgyilagos maradsz, átnézed a helyzetet minden szemszögből, megvizsgálsz mindent és úgy állsz ki amellett, hogy te jól döntöttél, Isten Áldjon! Az akaratod vidd végbe. Nem baj, ha vezető vagy, csak, ha az vagy tiéd a felelősség a döntéseidért. Figyelj ezek szerint a dolgokra és kihasználhatod az adottságaidat.

2013. febr. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!