Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Járt volna ebben az esetben...

Járt volna ebben az esetben bármilyen anyagi kötelezettségünk feléjük? Lennt részletesen.

Figyelt kérdés
Szóval apámnak van gyereke az előző házasságából. Közel 20 éve viszont nem tartják a kapcsolatot, anno mindent (házat, meg ami hozzá tartozott) otthagyott nekik plusz évekig fizetett meglehetősen magas összegeket nekik tehát nem hanyagolta el őket. Én a második házasságából vagyok, jelenleg is együtt vannak, viszont volt majdnem egy haláleset, apu részéről. Ha ő most nem lenne, akkor járt volna bármilyen összeg is az előző házasságából a gyerekeinek? Elvégre nem foglalkoztak vele közel két évtizede, semmit nem tudnak róla még most se nagyon, és anno nem vett el tőlük semmit ami mostani értékben számolva közelít a 30 millióhoz.

2012. ápr. 30. 12:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
természetesen azért mert apád nem foglalkozott a gyerekével (ugyanis neki kéne) attólmég a gyereke. Tehát ugyanúgy örököl utána mint te. És ez így helyes.
2012. ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Jogilag fele neked jár fele a másik gyereknek az nem érdekli a jogot hogy anno mit hagyott ott neki és nem tartottk a kapcsit. Beszéld meg apaddal hogy életében irassa rád a lakast hogy a tied legyen
2012. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én illetve mi azt hittük ez elég érv. Ők se foglalkoztak vele, amúgy se hiába szűnt meg a kapcsolat. Olyan papírt beszéltünk itthon amiben amiket leírtam, leírja papírra megfogalmazva hitelesen aláírással hogy nekik semmit nem. A ház fele apué, fele anyué. De akkor egy ilyen papír kevés és nem szabad az ő tulajdonába semminek se lennie?
2012. ápr. 30. 13:08
 4/21 anonim ***** válasza:
58%

A köteles rész akkor is jár a gyereknek.

(nem is értem egy apában hogy merülhet fel,hogy ellöki a gyerekét)

2012. ápr. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Persze,ugyanolyan gyereke mint te....Ugyanannyit örököl majd mint te....
2012. ápr. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Ez kevés! A kötelesrész miatt.apádirassa át a te nevedre vagy anyadéra a részét haszonélvezet fenntartással.
2012. ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%
természetesen ugyanannyi jár a másik gyerekének is, mint neked. kitagadni nem lehet, max a rá eső rész felét lehet elvenni tőle, végrendeletben. de amúgy miért akarjátok kitúrni belőle?
2012. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Csak úgy lehet kitúrni a tesót, ha az apukád ráíratja az egész házat az anyukádra, és az övé csak a haszonélvezet. Így nincs mit örökölnie utána, hacsak az ingóságokból nem kér a tesó, semmi nem jár neki.Kocsi se legyen az apád nevén.
2012. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
Uhh, de durva. Szóval az nem elég, hogy életében nem törődött rendesen (csak anyagilag, amire a bíróság is kötelezte volna) az elsőszülöttjével, most még az örökségből is kitúrná(tok)? Gyönyörű, összetartó család lehettek, minden kapzsiság nélkül..
2012. ápr. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%
És amit otthagyott házat az kinek a nevén van?
2012. ápr. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!