Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülnétek 36 évesen még?

Szülnétek 36 évesen még?

Figyelt kérdés
Van egy 11 és egy 1 éves lányom. Szeretnék még egy gyereket szülni két év múlva. Akkor én 36 éves lennék, a férjem 38. Szerintetek már öregek lennénk hozzá?

2012. máj. 2. 10:36
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
47%

Még?!

Hát én nő létemre 30 éves korom előtt biztos nem terveznék gyereket, csakis utána. Szóval igen. 36 évesen szülnék.

2012. máj. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
23%
Nem. Még akkor sem,ha nem első gyerek. Nem értem azokat,akik nem akarnak előbb szülni. Kisebb az esély a teherbeesésre,nagyobb a beteggyerek kockázata. Az anyuka pedig már nagymamakorú lesz,amikor a gyereke még kamasz.
2012. máj. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
86%
Igen szülnék. Jelen pillanatban amúgy is úgy áll a helyzet hogy előbb nagyon nincs rá esélyem, mert orvosnak tanulok, mire végzek, meg mire szakorvos leszek stb... de gyereket mindenképpen szeretnék. Én úgy vagyok vele, hogy manapság még simán elmegy akár 40 éves korig, az sem ritka.
2012. máj. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
77%
WTF? 2. ezt most hogy is értetted? Nagymamakorú? Nem tudom miért ilyen begyepesedettek az emberek mostanság, hogy már aki 50 felett van az aggastyán...
2012. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
41%

Én nem hiszem, hogy bevállalnám már. Akárki akármit mond, a gyereket igenis zavarni és feszélyezni fogja, hogy idősek a szülei. Engem legalábbis mindig zavart.

Mondjuk a 36 még nem vészes, ha valami csoda folytán (védekezés mellett)teherbe esnék talán megtartanám. De ez attól függ, hogy akkor milyen egészségi állapotom lenne, mennyi életkedvem lenne. Nem szeretnék türelmetlen, életunt anya lenni. A gyerek inná meg a levét.

2012. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
76%
Igen mindenképp... 8 és 4 évesek a gyerekeim. 37 vagyok.. amint határozatlanná válik a szerződésem. kb 2-3 év szülni akarom a harmadikat.
2012. máj. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Érdekes, én úgy érzem most van több türelmem a gyerekhez. Az elsőt 23 évesen szültem és sokkal türelmetlenebb voltam vele, mint a másodikkal akit meg 33 évesen.Nem tudom mitévő legyek.
2012. máj. 2. 10:52
 8/49 anonim ***** válasza:
87%
Én nem, de anyukám 35 évesen szülte a húgom, mostohaanyám meg 36 évesen.
2012. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
72%

Igen.

Az elsőt 33 évesen szültem, mondjuk előtte 3,5 évig próbálkoztunk, és végül inszemmel sikerült.

Ha minden jól megy, 36 évesen már pocakban lesz a kistesó.

Érzem egyébként, hogy sem fizikailag sem idegileg nem ideális már ez az életkor, de nem jött össze hamarabb, egyedül meg nem szeretném hagyni a fiamat.

2012. máj. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
56%

Anyu ennyi idősen szülte a húgomat, de nem volt tervezett gyerek. Hát nem volt sosem türelme hozzá, mindig ő volt a legöregebb anyuka a húgom osztálytársai között. Sok hátránya van.

Én lehetőleg már nem akarok annyi idősen szülni. Más persze, ha becsúszik, de direkte akkorra tervezni az elsőt? Szerintem elég kockázatos.

2012. máj. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!