Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem van igazam? A testvérem...

Nekem van igazam? A testvérem semmit nem csinál.

Figyelt kérdés
Most érettségizek két tárgyból előrehozottan, iskolába járok napi 7 órákat, tételeket tanulok. Neki pedig már egy hónapja nincs iskola, néhány vizsgát le kell tennie még, azalatt 3 napig kell összesen iskolába járnia. Ezzel szemben nekem kell majdnem minden munkát csinálni itthon, azzal az indokkal, hogy neki még be kell menni arra a 3 napra, amikor én már itthon leszek és tanulnia kell. Még ha szombaton iskolában vagyok, akkor is nekem kell mindent csinálni.
2012. jún. 2. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Na, majd jönnek a "nemtörikleakezedegytányérelmosogatától" kioktatások.


Nálunk is ez volt, öcsémnek semmit nem kellett soha csinálnia, ellenben tőlem elvárták, hogy még főzzek is rá, amikor hazautaztam (23 éves). Mert ő fiú, én meg lány.


Próbálj meg "nem takarítani" utána, ne mosogasd el az ő cuccait, stb.

2012. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nálunk is ugyan ez megy. törődj a magad dolgával, a többivel meg ne foglalkozz.
2012. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha a testvéred egyetemista, sokkal többet kell tanulnia arra a néhány vizsgára, mint neked bármilyen érettségire. 24N
2012. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első két válaszolónak: Hogyan ne törődjek vele? Ha azt csinálom valószínűleg jönnek az újabb hülyeségeikkel.

Harmadiknak: Igen, ez még nem is lenne gond, ha tanulna, de nem tanul, hanem alszik és számítógépezik.

2012. jún. 2. 16:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Rólam is mindig azt hiszi a bátyám, hogy csak netezek, meg alszom, mert számítógépen vannak a diák, amit kiadnak a tanárok, keresem a tételekhez a cuccokat, és rengeteg gépelt jegyzetem van. Persze közben netezni is szoktam, ha elfáradok, de valahogy csak levizsgázom. Persze mindenkinek a saját baja a legnagyobb, mikor érettségiztem, azt hittem, hogy ennél többet már nem is lehetne tanulni... Egyetemen meg... A töredékét mondják el a tanárok annak, amit számon kérnek. Csináld a dolgod, és ne foglalkozz vele, egyébként is te vagy a kisebb, nálunk is mindig én csinálom a házimunkát, hiába vagyok egyetemista, a testvérem munkanélküli, állást keres. Én is mondhatnám, hogy nem csinál semmit egész nap, de nem lenne igaz, küldözgeti az önéletrajzait és interjúkra jár. Én lány vagyok, ő fiú, mindig is ez volt, így jártam. 24N
2012. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Abban, hogy napi 12 órát alszik biztos vagyok, és alvás közben elég nehéz tanulni. De mint mondtam én iskolába is járok (ahová egyébként utálok), ami kiteszi az időm nagy részét és iskola után még tanulok. Nem hiszem, hogy fárasztóbb itthon lenni és néhány órát tanulni hosszas szünetekkel.

De ez csak az én véleményem és érdekel ti hogy látjátok.

És ez szerinted törvényszerű, hogy a kisebbnek kell többet dolgoznia?

2012. jún. 2. 16:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy mindent Te csinálj, ne egészen korrekt, beszélj vele.


Az viszont tény, hogy az egyetemi vizsgaidőszak össze sem hasonlítható az érettségivel.

Nekem volt olyan, nem egyszer és nem kétszer, hogy egy-egy vizsgára többet készültem, mint anno az egész érettségire...

Neked pedig összesen 2 tárgyból kell érettségizned!

Elhiszem, hogy ez most a Te szemszögedből nagyon bosszantó, de majd ha Te is egyetemre mész, jusson ez eszedbe, majd meglátod, hogy az érettségi smafu volt.

2012. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az elsőt nem tudom miért kellett lepontozni, igaza van.


Minél előbb költözz el otthonról. Ennyit tudsz tenni.

2012. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oké, de amikor én fogok egyetemre járni, akkor is ez lesz, hogy neki tanulnia kell, csak felsőbb évfolyamon.

A szüleim találják ki, már kérdeztem miért nekem kell csinálni, az indok ugyanaz volt.

2012. jún. 2. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!