Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok felháborodva?...

Jogosan vagyok felháborodva? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ma a családdal néztük a meccset, és közben anyum kérdezte, milyen sört vegyen. Mondtam neki,hogy almás az jó. Elkezdték kérdezgetni, hogy honnan tudom, és végül kiszedték belőlem, hogy nagyapám hetekkel ezelőtt vett nekem 1 2%-os sört aminek csak a felét ittam meg, és teljesen kiakadtak. Jogosan érzem, hogy túlreagálják? 15/F
2012. jún. 9. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
15 évesen nem kéne söröznöd. Nem vernék ki diszhisztit, de a sör nem 15 évesnek való.
2012. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Túlreagálják , mert szeretnek és jót akarnak !

Úgy gondolják , ha most elkezded, nem fogod tudni hol a határ , ......:-)

2012. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Előzőek jól szóltak. Olyan rémisztő néha a buszon hallani, hogy 14-15 évesek azzal hencegnek, hogy ki mennyire rúgott be a hétvégén, és ki mennyit hányt. Legyél még gyerek, amíg lehet.
2012. jún. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Ők kiakadtak, te felháborodtál. Kvittek vagytok.

Igyatok rá egy limonádét.

2012. jún. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod kezelni a helyzetet, s úgy tekinted, hogy egy doboz gyümölcsös sör ebben a melegben jól esik, s ennyinek is tekinted, akkor nem gáz. Pláne, ha s szüleid előtt teszed. Ha viszont akkor is iszod majd, ha nem vagy szomjas, már nem is kívánod, iszol a lerészegedésig, akkor az első pohárral sem kellett volna.

Én voltam valami 7. osztályos, szilveszteri buli volt nálunk, és úgy akartam egy cigit. Azt mondták a szüleim, tessék, gyújts rá, de nem pocsékoljuk, ha rágyújtasz, akkor szívd el az egészet. Olyan rossz élmény volt, hogy életemben még vagy 3-4szer gyújtottam rá, de soha nem ízlett. Én úgy gondolom, hogy nem tiltani kell, pláne ha a családban cigiznek, fogyasztanak némi szeszes italt - hanem önkontrollra kell nevelni.Ezek a citromos, narancsos sörök meg inkább üdítőek, mint alkoholos italok. Szóval mértékkel, okosan mindent!

2012. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

igen, túlreagálják


semmi bajod nem lehet ezektől, kb olyanok mint az üdítőitalok, több alkohol van egy gyógyszerben vagy egy bonbonmeggyben mint azokban a kamusörökben :D

2012. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal! Ne szokj rá a mértéktelen italra. Lehet úgy bulizni is, hogy nem vagy ittas!


Valamelyik nap tudjátok min döbbentem meg? Nem vagyok öreg (28 éves), de nálam is kiverte a biztosítékot, amikor az utcán 12 év körüli fiúcskákat láttam sörösüveggel és cigivel a kezükben.

2012. jún. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13:12 - szerintem a tiltás is vezethet ide. Nagynak akarnak látszani, mert azt hiszik, ettől felnőttek. Nincs olyan élményük, tapasztalatuk, hogy a felnőttség, az érettség önfegyelmet jelent. És aki egy nyájhoz akar tartozni, annak inni, bagózni, lopni.......kell, hogy befogadják. Ahhoz meg nagy bátorság kell, hogy kösz, én nem iszok, nem dohányzok. No, a kérdés az,hogy tudsz a gyerekedbe ilyen bátorságot nevelni. Tiltással semmiképp, jó példával, okos érvekkel talán.
2012. jún. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Amúgy a cigit utálom, a rövid italokat szintén, nem is járok el olyan ismerőseimmel bulizni, akik minden hétvégén részegek. Az meg szerintem, hogy 1 ilyen kamuitalt megiszok nem gáz.
2012. jún. 10. 15:40
 10/10 anonim válasza:
szerintem inkább az tett be a szüleidnek h eltitkoltad előlük.. azért értsd meg őket most még csak egy almás sör, aztán egy cigi végül egy filmszakadásos éjszaka .. oké kicsit drasztikus de ők tapasztaltabbak ők is voltak fiatalok :) egy szülő gyerek kapcsolatban a legfontosabb az őszinteség szerintem, ők az egyetlenek akikhez fordulhatsz akármilyen problémáddal MINDIG segíteni fognak ha az elötte léve években meg volt ez a viszony :)
2012. jún. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!