Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom megváltozott....

A családom megváltozott. Mivel tereljem, kössem le a figyelmem? Kérlek mondjatok valamit! Olyan szomorú vagyok.

Figyelt kérdés

Tudom, léteznek ezerszer nagyobb bajok, és szerencsés vagyok hogy van családom, és nem vernek,hanem szeretnek stb., de olyan gyorsan megváltozott minden körülöttem. Apu szívrohamot kapott párhónapja, így leszokott a dohányzásról, helyette elkezdett sokat inni, és nehezen tudjuk rábírni hogy hagyja abba. Néha falazom neki anyu előtt (ma is olyan kínos volt,abban a kocsmában volt ahova haverjaimmal jártunk néha). Anyukám már nem iszik sokat, apu és nagyszülők miatt, de kivan merülve, és sokat betegeskedik, igen idősek már a szüleim. Örül, hogy szünet van és itthon vagyok mert most én ápolom akkor nagyszüleimet, de nagymamám is olyan furcsa lett. Egyre többször félre beszél, vagy nem tudja hol van, nem ismer fel...félek ilyenkor, és mozgáskorlátozott nagypapám is.

Annyira szeretnék többet segíteni mindenkinek, de nem megy!!! Ha nem iskolában vagyok, akkor a család veszi el az időmet, és imádom őket de nem tudok eleget segíteni! Napról napra romlik mindenkinek az állapota, és hiába teszek hajtok, nem jutok egyről a kettőre. Esténként kimerült vagyok, sörözöm, szomorúnak érzem magam, és félek. Még nyári gyakorlatra se megyek el szívesen mert félek hogy itthon rossz történik. Elhatároztam, hogy megpróbálok kitalálni valamit ami előttem lebeghet, mégha a családom is van az orrom előtt. Miket ajánlotok? Egyszerű pozitiv gondolatokat tudtok mondani? Bármi jó!

21/L


2009. júl. 4. 01:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Beszeld ki magadbol mindig a problemadat barataiddal, baratnoiddel. Remelem vannak! Ha csak egy van, az is jo, a lenyeg, hogy megertsen es oszinte lehess hozza.

Sportolj valamit, es hallgass zenet is.

En a helyedben azert magamra is gondolnek, nemcsak a csaladomra. A szuleid feladata lenne, hogy a nagyszuleidet gondozzak. Neked tanulnod, dolgoznod, utaznod, elned kellene.

Ez szomoru ami nalatok van, es nagyon egeszsegtelen a szamodra.

Gondolkodj el, hogy az alkoholista szuleid miatt muszaj-e a te eletednek tonkremennie. Azert, mert ok az o eletuket tonkretettek, nincs jogukban a tiedet is megkeseriteni, tonkretenniuk.

Bar, mar elegge sikerult nekik.

A helyedben a sport, zenehallgatas, baratok mellett egy nagyon jo pszichologust is felkeresnek, es kernem a segitseget neki is.

Vigyazz magadra, szeresd magadat!!!!!

2009. júl. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. júl. 4. 11:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első hozzászólóval. Gondolj magadra is! Sőt tedd magadat az első helyre. Odaadhatod a fél életedet, de a felénél többet, vagy az egészet nem. Légy óvatos a sörözéssel. Lehet, hogy öröklődik valami hajlam az alkoholizmusra, és téged is beszippanthat. Vedd a kezedbe a család kormányzását, oszd el a feladatokat a szüleid között, meg a nagyszülőknek is adjál belőle, és kérjed számon, hogy ki mit tett meg. Tiltsd ki a házból az alkoholt. Ígérd meg nekik, hogy minden jóra fordul, csak tegyék, amit mondasz.
2009. júl. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!