Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen bűntudatom?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és amint vége az iskolának, befogom festeni a hajam, már időpontom is van a fodrászhoz.

Csak Anya nem engedi, már többször kérdeztem.

És olyan rossz, hogy becsapom.:/ De élni akarok, kiakarok próbálni új dolgokat, őrültnek lenni.

Pedig Anya nem maradi, sőt, ő is festi a haját, műkörme van, sminktetoválása, nem is látszik 45-nek, gyönyörű.

Szóval rosszul esik, hogy nem engedi.

Nem is az, hogy félek tőle, csak fáj, hogy becsapom, és az engedélye nélkül csinálok valamit. Ilyen még sosem történt.



2012. jún. 13. 15:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%
Ne legyen bűntudatod, szerintem, és ha anyukád is szeret nőiesen kinézni, kifejezni önmagát, akkor nem is értem, neked miért nem engedi. Én már idősebb vagyok, mint te, de én is 14-15 évesen kezdtem el festetni a hajam, bár kezdetben nem volt annyira kirívó és feltűnő a színe, de a szüleim nem szóltak bele, mert amúgy meg nem csináltam semmi olyat, amin kiakadhattak volna. Milyen színű lesz a hajad? És milyen az eredeti hajszíned?
2012. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Középbarnáról festetném be középszőkére. Hófehér a bőröm és világoszöld a szemem, valahogy nem illik hozzá ez a barna, nem szeretem.:/

2012. jún. 13. 15:22
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
neki is jobban fog fájni, hogy becsaptad, mint hogy más színű lett a hajad... szerintem kérleld még egy picit, akár el is mondhatod, hogy már be is jelentkeztél, de nem tennéd meg mégse a háta mögöt,, hátha belemegy. de ha nem, akkor az nem... 1-2 évig csak kibirod még
2012. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát...szerintetek elmondjam hogy már megrendeltem a festéket és időpontom van a fodrászhoz? És akkor úgy hátha belemegy?:/
2012. jún. 13. 15:28
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Hát, én 13 évesen kitaláltam, hogy a fakóbarna helyett vörös leszek. Befestettem házilag, valamit eltoltam, lila lett :)

Szüleim nem voltak elragadtatva, egy hétig sapkát hordtam (késő tavasszal, élmény volt :)) aztán anyám inkább eljött velem hajfestéket választani. Azóta is vörös a hajszínem, a szüleim is megbékéltek, amikor látták, hogy illik hozzám.

(Olyannyira, hogy a természetes göndörségemet szokták dauernek nézni, a festett színt meg eredetinek :))

2012. jún. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
igen. és mondd el, h nem akarsz titkolózni és azt szeretnéd, ha elkísérne. ez talán meglágyítja a szívét :)
2012. jún. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
Ha világoszöldre vagy rózsaszínre festetnéd a hajad, akkor még megérteném a szülői tiltást. De így nem igazán. :D
2012. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is mondd meg, hogy már van időpontod, megvan a festék is, és nem szeretnél hazudni neki. Esetleg csinálhatod azt is, hogy először csak színezed a hajad, ami X mosás után lassan lekopik, akkor talán könnyebben elfogadja, hogy más színű lesz a hajad. Érdekes, nekem anyum szó nélkül megengedte, hogy barnáról feketére fessem 15 évesen. :)

16/L

2012. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy szeretnéd befestetni és ezért már időpontot is egyeztettél a fodrásszal, mondd el azt is neki, hogy rosszul esik neked, hogy nem engedte neked befestetni. Valamelyik válaszoló írta, hogy várj még 1-2 évet, ez szerintem hülyeség, ne 18 évesen kezdd el bontogatni a szárnyaidat
2012. jún. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
14 évesen élni akarsz? :D Kis sz.ros vagy még, ne játsz itt a felnőttet! Alig jártad ki az általánost, nem vagy nagylány, csak mert középiskolás lettél!
2012. jún. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!