Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem állandóan cseszege...

A feleségem állandóan cseszeget, igaza van?

Figyelt kérdés

Szoktam inni, esténként munka után 3 sört, vagy üveg bort, hetente, kéthetente egyszer elmegyek a haverokkal kocsmázni.

Nem bántom, ha ittam, bár néha kötözködök.

De esténként amikor előveszem az üveget már nem szól hozzám és durcizik. Máskor meg cseszeget, hogy ne vegyek alkoholt, mert már alkesz vagyok.

De most vagyok fiatal, nincs gyerekünk, és egyébkéntis az egész napos munka után nekem ez jár.


Megígértem neki, hogy egy év múlva, mikor gyereket akarunk leteszem, de nem hisz nekem, ez is fáj, hogy nem bízik bennem.


Múltkor meg azt vágta a fejemhez, hogy felejtsem el a gyereket, mert ő egy alkoholistának nem fog szülni. Többször el is akart már hagyni.


2012. jún. 22. 15:54
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
98%

Ezt nézd meg, légy szíves:

http://www.youtube.com/watch?v=2Y1QxF0hs_0&feature=player_em..


Sajnos te még nem veszed észre, hogy már aláásod a jövőtöket. Azt mondod: "lerakom, ha lesz gyerek". A feleséged viszont már játszik a gondolattal, szüljön-e egyáltalán neked? A gyerek nem csak móka és kacagás. És amikor majd sokat sír, és a feleséged is feszült, mi a biztosíték, hogy nem fogsz az alkoholban nyugalmat keresni?


Nem vagy még alkoholista, de már vannak alkoholproblémáid.

2012. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
92%

Én inkább abban hiszek, hogy ha tudom, hogy a páromat valami bántja és boldogtalanná teszi, akkor mindent elkövetek, hogy ez megváltozzon. Ha miattam boldogtalan, akkor megváltozom. Ha elintézném annyival, hogy fogadjon el annak, amilyen vagyok, akkor ez máris konfliktusba kerül az ő igényeivel, hiszen őt pedig el kell fogadni úgy, hogy nem szereti az állandóan ittas férfiakat. Na bumm. Ilyenkor úgy szól a szabály, hogy annak kell alkalmazkodnia, aki a nagyobb kárt okozza a tetteivel. Ő neked nem okoz kárt azzal, hogy nem akarja, hogy igyál, sőt, még segít is. Te viszont erőszakossá válsz, egy rakás pénzt költesz piára(napi 3 doboz sör az kb havi 15.000 Ft), és bűzlesz, és gondolom másnap nem is vagy 100%-os.

Ha valaki ezt nem érti meg, akkor nincs mit mondani. Inkább az a csoda, hogy még együtt vagytok.

2012. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
98%

25-ös vagyok


"Jól leosztottatok, de mi a helyzet az elfogadással.

Ha szeret nem kéne elfogadnia olyannak amilyen vagyok? "


Már akkor is ennyit ittál, amikor megismert? És ha igen, tudott róla?


Mert csak ebben az esetben kell ezt elfogadnia.. mert így választott.


Visszakérdezek: ha ő találna melletted egy józan életű pasit, aki megadja neki azt, amit te nem... mert neki az jár... akkor is így beszélnél az elfogadásról?


Akkor hadd meséljek:


A szüleim több, mint 40 éve házasok, apám kb 35 éve iszik... mára 100%-os rokkant, vak, az ágyból ki sem tud kelni...


Túl van szívinfarktuson, agyvérzésen, és a napi napig iszik... anyu meg gondozza, mert őt úgy nevelték, hogy holtomiglan-holtodiglan... plusz amikor kicsik voltunk, azzal fenyegette apám, hogy ha ott meri hagyni, akkor elveszi tőle a gyerekeket.


Szegény anyum meg hitt neki.


Mi gyerekek minden veszekedést végighallgattunk, a kötözködéstől kezdve a leribancozásig...


Van róla fogalmad, hogy ez egy gyereknek milyen érzés????


Vagy végignézni, ahogy apád megerőszakolja anyádat?


Úgyhogy nem, ilyen esetben nincs elfogadás...


Tudom, még nem tartasz itt... de ez az út oda vezet...

és lehet, hogy a párod családjában van ilyen, és látta... és köszöni, de nem kér belőle.


Maximálisan meg tudom érteni...

2012. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
97%

B@sszus, komolyan felhúzol...:D Pedig nem szoktam mások baromságain idegeskedni...

Már mi a fenéért kellene ezt neki elfogadni?? Így ismert meg? első perctől ittál, mint a gödény? Mert akkor értem a felháborodásodat. Ha nem így volt, akkor nem. Meg ne haragudj, velem aztán poénkodhatnál, meg kedveskedhetnél részegen...visszataszító egy alkoholgőzös ember, aki még szerinte vicces is... pff...

2012. jún. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
97%

"A feleségem állandóan cseszeget"

"néha kötözködök"

Oda-vissza játék.


"Szoktam inni, esténként munka után 3 sört, vagy üveg bort"

Minden nap? Ez már bőven alkoholizmus.


"Megígértem neki, hogy egy év múlva, mikor gyereket akarunk leteszem, de nem hisz nekem, ez is fáj, hogy nem bízik bennem. "

Én sem vállalnék gyereket olyannal, aki iszik.


Igaza van-e? Nem tudom. De megértem, és hasonlóan gondolkoznék a helyében. Bár személy szerint nem kezdenék olyannal, aki iszik, legyen az bármennyi, az én életembe ez nem fér bele.


Az elfogadásban igazad van, ha így ismert meg, így kellene elfogadnia, vagy keresnie valaki mást.


Egy személyes gondolat: Nincs undorítóbb annál, amikor egy részeg pasi akar rámászni egy nőre!!

2012. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem keress egy olyan nőt, aki veled együtt iszik, s tök jól ellesztek.Ő majd szül neked gyereket, aki úgy nő fel, hogy van 2 alkesz szülője. Ez a verzió hogy tetszik? Én így nőttem fel, s feléjük se nézek.


Elfogadás? Vannak dolgok,amiket nem lehet tolerálni a másikban. Még pedig azt, ami engem boldogtalanná tesz.

Miért fogadná ezt el a feleséged, ha így nem boldog melletted?

2012. jún. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
97%

"Ha szeret nem kéne elfogadnia olyannak amilyen vagyok?"-Kérdező.


Na ez megérdemel egy nagy LOL-t.

Te egyáltalán nem tiszteled a feleségedet. Mi a fenének kellene elfogadni a te szánalmas tevékenységed, hogyha az neki rossz, sőt még neked is árt. Miért nem fogadod TE el, hogy ő ezt szeretné? Kicsit túlteng benned az önimádat.

És igaza van a gyerek ügyben is. Miért szülne gyereket egy ilyen gyenge akaratú férfinak, akit nem is érdekel a kapcsolatuk. Attól hogy asztalra csapsz, felemeled a hangod még gyenge vagy, ez nem erről szól.

Ha egy kicsit is tisztelnéd, akkor legalább elkezdenéd csökkenteni a "heti adagodat", mivel tudjuk, hogy egyik napról a másikra nehéz lemondani róla.(Bár ez erősen személyfüggő is)


De te letojod hogy ő mit szeretne.


Sikeres házasságot!

2012. jún. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
5%
Nincs igaza. Sárkány.
2012. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
5%

"Az ittas ember nem is tudja, hogy hogyan viselkedik, mert azt hiszi, hogy teljesen normális."


Ekkora f@szságot is régen olvastam.

2012. jún. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
95%
Talán kemény leszek, talán lepontoznak, de: van igaza, mivel az alkohol igen ERŐSEN árt a hímivarsejtek minőségének. Oké, hogy te keveset iszol (bevallásod szerint), de akkor is. A másik: kötözködsz. Egy józan életű nő számára egy idő után (ritka kivétellel) a nem kötözködő ittas társ is zavaró, de a kötözködő főleg. Próbáld visszafogni, beszéljétek meg, és tényleg gondolj bele, reálisan mérted-e fel, valóban fenyeget-e vagy sem az alkoholizmus veszélye? Például képes lennél három hétig megállni egy korty pia nélkül? (Én így tesztelem magam).
2012. jún. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!