Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az ilyen nőket becsülik...

Miért az ilyen nőket becsülik a férfiak?

Figyelt kérdés

Kisvárosi lakótelepen élünk, velünk szemben van pont az egyik gazdag negyed. Naponta látom az ott lakó feleségeket, luxus terepjáróikkal járnak vásárolni, kávézóba, étteremből ki-be, fodrász, kozmetikus, szoli,stb... Többen összejárnak,a nők együtt elmennek nyaralni, mennek külföldre kirándulni, vásárolni, együtt járnak múlatni az időt. Rengeteg képet tesznek föl magukról, hogy mikor hol voltak, mit csináltak. Az összes ilyen képhez szinte csak a saját férjeik, és az ismerőseik fűznek megjegyzést, hogy milyen bombázók, ők a part bombázói, szépségek, stb... Otthon bejárónő van, bébiszitter van a gyerekekkel, vagy ha nagyobbak már, akkor is van fogadva hozzájuk valaki, aki viszi őket iskolába, megy értük, tanul velük, kikérdezi őket.

Nem főznek, nem takarítanak, csak úgy jól elvannak, összejárnak, szórakoznak, buliznak. Sokuknak az adatlapján még az van hogy gyesen vannak, a gyerekek már bőven iskolások. Férjeik a tenyerükön hordozzák őket. Én egy pár hónapig nem dogoztam, akkor már a férjem teljesen ki volt akadva, hogy nem találok munkahelyet. Napi 12-14 óra munka után is főznöm kell, takarítanom, elvégezni a házimunkát, és még sem érzem azt hogy meg lennék becsülve. Férjem szerint ez természetes, a nők is dolgoznak, utána pedig van házimunka, azt is el kell végezni. Mikor mondom neki, hogy nézze meg, sok nő csak úgy el van, nem csinál semmit, mégis meg vannak becsülve, akkor ki van akadva. Szerintetek miért van ez, hogy a férfiak az ilyen nőket becsülik?


2012. júl. 5. 11:27
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
33%
Mert azok a nők nem a férjeiket szeretik, hanem a pénzüket.
2012. júl. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
97%

Nem arról van szó, hogy ezeket becsülik-e. Ez mindig az adott pár két tagján múlik.

Valószínű, hogy bizonyos társadalmi rétegben kiemelten fontos a "mit mutatunk kifelé", ezért nagyobb hangsúlyt fektetnek a szép feleségre (szép autóra, szép házra, szép stb-re).

Másrészt, ha tehermentesítve van a feleség, akkor kiegyensúlyozottabb is lehet. Ezt értelemszerűen nem tudja mindenki megoldani, de alapigazság, hogy akinek kevesebb gond nyomja a vállát, az boldogabb.


Harmadrészt azt soha nem tudni, hogy mi zajlik a négy fal között. Ilyen felállásban is lehet boldog, kiegyensúlyozott a házasság, de lehet hatalmas terror is otthon, amit érthető módon senki nem oszt meg a külvilággal. Némelyikük lehet, hogy korántsincs irigylésre méltó helyzetben, de kifelé ezt nem mutatja. (Én se tenném).

2012. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
36%
Azok a férfiak, akik szerint ilyen egy igazi feleség és családanya...Azok a nők jól tudnak manipulálni. Csinosak, esetleg még az ágyban is jók, ha a férj szexet akar, nem mondanak nemet fáradtságra hivatkozva, stb. És ez azoknak pasiknak jobban tetszik, minthogy a nő mosson, főzzön, takarítson, dolgozzon, gyereket neveljen, magával ne tudjon foglalkozni és ne legyen szex. Persze ez nem így van, csak ők gondolják így.
2012. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
87%

Az kicsit mindig gyanús, ha valaki valamit kifelé túlzottan mutat. Közösségi oldalakon fent vagyok, férjem is, de azon kívül, hogy fél évente egyszer átposztol valamilyen vicces képet (privátban), oda se bök az adatlapomra. Fotókat egyikünk se tesz fel. Fent van 2-3 fotó, ami alapján felismerhetőek vagyunk, de például kettőnkről nincs fent.


A barátok képben vannak, a távoli ismerősök pedig ha kíváncsiak, akkor majd megkérdezik. Nekem is annyi van kint, hogy házas vagyok, név szerint nincs megjelölve.


Van egy barátnőm, ő aktívabb ezeken az oldalakon. Neki folyamatosan kerülnek fel képek, megjegyzések és a barátja (élettársa) lapját is telekommenteli. Egyszer csajos hétvégére elutaztunk, ott kibukott belőle, hogy sok a probléma otthon, billeg a kapcsolatuk. Akkor esett le a tantusz, hogy a kifelé mutatás egyfajta önnyugtatás, hogy mi igenis szép pár vagyunk és minden jó.


Lekopogom, nekem tényleg kiegyensúlyozott a házasságom, így kettesben élem meg a szép pillanatokat, nem merül fel bennem igény arra, hogy kifelé is megéljem.

2012. júl. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%

Honnan tudod hogy a pasi mit csinál velük a mutogatáson kivül?

Engem nem érdekel más hogy él,ő dolguk.


Nekem legyen jó a saját férjemmel,és kész.

De az nem azt takarja,hogy ledolgozom én is a 8-12 órámat és utána enyém a házimunka is,mert nő vagyok.

Mi ezt már az elején átbeszéltük,nem rabszolga vagyok,páromnak se esik le a gyűrű a kacsójáról ha megfog el folmosót vagy egy porszivót.

Tudod mit főznék én neki ha ilyet jelenteni ki mint a te férjed...

2012. júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nekem csak az fáj, hogy valahogy nem érzem azt a megbecsülést, "rajongást" a férjemtől, amit ezek a feleségek megkapnak. Ezért merült fel bennem, hogy talán ha ilyen lennék mint ők, akkor több megbecsülést kapnék?

2012. júl. 5. 11:43
 7/38 anonim ***** válasza:
69%
Rosszul házasodtál. Keress olyat, aki eltart, ha erre van igényed.
2012. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Antimod ***** válasza:
38%
Ne az ilyen elfajult rétegek viselkedését tartsd normálisnak. A férjednek igaza van, viszont a házimunkából neki is ki kell(ene) vennie a részét.
2012. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Nem az eltartásról van szó egyáltalán. Leírtam hogy miről.
2012. júl. 5. 11:46
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy néz ki a házi munka, hogy mivel mindketten dolgozunk, fel van osztva. Ez nem is volt kérdés. Nő létemre nem tudok főzni, de azt hiszem soha nem is fogok tudni megtanulni, mert egyszerűen mindent elrontok, amihez én hozzányúlok, ha kajáról van szó. Viszont a párom nagyon jó fogásokat tud csinálni, úgyhogy természetes volt, hogy ő főz, de én viszont elmosogatok. Hétvégén összepakol a fürdőben, én meg felporszívózok. Nem egy nagy dolog. Sokkal több idő jut egymásra, mintha mindent csak én csinálnék vagy csak ő. De eszünkbe se jutott olyan, hogy csak egyikünk csináljon mindent. Egyébként a számláink is úgy vannak, hogy van egy közös, amire minden hónapban egy ugyanolyan összeget teszünk és abból fizetünk minden közös kadást (rezsi, kaja, háztartási dolgok) illetőleg mindenkinek van úgymond költőpénze. Ezáltal megmarad a szabadság, de mégis együtt vagyunk. Mi így érezzük jól magunkat.


Ami azokat a cicababákat illeti, akiket említettél, hát Istenem... valakinek ez jön be. Ha ők ettől jól érzik magukat, akkor hadd csinálják, nem hiszem, hogy bárkinek ártanának ezzel az életvitellel.

2012. júl. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!