Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az ilyen nőket becsülik...

Miért az ilyen nőket becsülik a férfiak?

Figyelt kérdés

Kisvárosi lakótelepen élünk, velünk szemben van pont az egyik gazdag negyed. Naponta látom az ott lakó feleségeket, luxus terepjáróikkal járnak vásárolni, kávézóba, étteremből ki-be, fodrász, kozmetikus, szoli,stb... Többen összejárnak,a nők együtt elmennek nyaralni, mennek külföldre kirándulni, vásárolni, együtt járnak múlatni az időt. Rengeteg képet tesznek föl magukról, hogy mikor hol voltak, mit csináltak. Az összes ilyen képhez szinte csak a saját férjeik, és az ismerőseik fűznek megjegyzést, hogy milyen bombázók, ők a part bombázói, szépségek, stb... Otthon bejárónő van, bébiszitter van a gyerekekkel, vagy ha nagyobbak már, akkor is van fogadva hozzájuk valaki, aki viszi őket iskolába, megy értük, tanul velük, kikérdezi őket.

Nem főznek, nem takarítanak, csak úgy jól elvannak, összejárnak, szórakoznak, buliznak. Sokuknak az adatlapján még az van hogy gyesen vannak, a gyerekek már bőven iskolások. Férjeik a tenyerükön hordozzák őket. Én egy pár hónapig nem dogoztam, akkor már a férjem teljesen ki volt akadva, hogy nem találok munkahelyet. Napi 12-14 óra munka után is főznöm kell, takarítanom, elvégezni a házimunkát, és még sem érzem azt hogy meg lennék becsülve. Férjem szerint ez természetes, a nők is dolgoznak, utána pedig van házimunka, azt is el kell végezni. Mikor mondom neki, hogy nézze meg, sok nő csak úgy el van, nem csinál semmit, mégis meg vannak becsülve, akkor ki van akadva. Szerintetek miért van ez, hogy a férfiak az ilyen nőket becsülik?


2012. júl. 5. 11:27
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
A férjem reggeltől késő estig dolgozik, télen, nyáron, 40 fokban tűző napon, építőipar... El tudna tartani, nem azzal van a gond. Azzal, hogy nem érzem a megbecsülést, nem tudom hogy fogalmazzam máshogy.
2012. júl. 5. 11:51
 12/38 anonim ***** válasza:
88%
Nem bántásból, de a te férjedtől ennyi telik, ő ilyen. Akkor sem lenne más, ha fejre állnál és akkor sem, ha nem te lennél a felesége. Nem igazán érdekli, hogy a párja hogy érzi magát mellette. Az általad említett férfiak mások. Ha egy ilyennek lennél a felesége, téged is kényeztetne.
2012. júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

hát tudod, én sem dolgoznék, ha nem lenne muszáj. Te meg így sem vagy megbecsülve??? Akkor mikor lennél?

Egyébként meg ha a nő is eleve gazdag, akkor szórhatja az örökségét, mit izgat téged, ki mit csinál? Nekem is van ilyen gazdag rokonom, szerencsére jó messze lakik, mert a hideg ráz tőle, és ő sem boldog, hogy egész nap teng-leng! A savanyú képét elhordozza mindenféle puccos helyre, de nem boldog!! Unatkozik. A férj dolgozik, gyerekek nagyok, ő meg felesleges és nem tudja már kínjában, mit csináljon, én nem irigylem.

2012. júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
75%
Ha a megbecsülés mérőfoka a bejárónő, nyaralás, kávézgatás, kitartottság, akkor Te nagyon el vagy cseszve. :-( Férjet Te választasz, ergo ha olyat választottál, aki szerinted nem becsül meg, az a Te bénaságod. Nem hiába, ahhoz is ész kell, hogy valaki kitartott lehessen.
2012. júl. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Valóban rosszul házasodtál. Mégsem ezt veszed észre, mert a rossz házasság a te felelősséged is, ugyanis te is kimondtad az igent, ami láthatólag ma már nem boldogít. Ehelyett irigyled a gazdag nőket, a pénztelenségre hárítod a problémát. Valójában ott a gond, hogy összeházasodtál valakivel, feltehetőleg anélkül, hogy az eskövő előtt egyszer is szóbakerültek volna köztetek a férfi-női szerepek és az, hogy melyikőtök hogyan áll a munkához és a háztartás vezetéséhez.

Feltehetőleg a gazdagnegyed bombázóit is főleg pénzzel becsülik meg, meg facebook kommentekben kapják a dícséretet. Semmit nem tudsz arról, mi zajlik a színfalak mögött, csak irigykedsz arra, amit látsz - az pedig még csak a jéghegy csúcsa.

Férjet magadnak választottál, most pedig ráfogod a pénz hiányára, a férjedre és a melódra, hogy nem vagy megbecsülve. Ráadásul összehasonlítgatod magadat a gazdag feleségekkel, akik teljesen más világ, más gondokkal, más örömforrásokkal. Nekik is kell valamennyit teljesíteni, az ők személyiségükhöz közelebb állt az a módszer, ahogyan ők fogtak maguknak férjet - és amilyen férjet választottak. Nyilván a tiéd nem kellene nekik. És a férjednek sem kellene olyan nő. Neked kellett ilyen férj?

2012. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
8%
Kérdező mit törődsz te másokkal?Ne sóvárogj légy boldog azzal,amid van :))))És becsüld meg!
2012. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hol írtam pénztelenséget? Nem vagyunk milliomosok, de pénztelenek sem.
2012. júl. 5. 12:05
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked az égvilágon semmi bajod nincs az ilyen nőkkel, akikről beszéltél, hanem inkább a férjeddel van gondod, aki nem néz semmibe. Hozd fel neki a problémádat, és beszéld meg vele, hogy át kéne állni a munkamegosztâsos együttélésre. Emlékeztesd magad arra, hogy nem cseléd vagy. Sok nő ezt elfelejti, és kis fejsimogatásért a ffi s*ggét is képes volna kinyalni, annyira megalázkodik.
2012. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
13%

"luxus terepjáróikkal járnak vásárolni, kávézóba, étteremből ki-be, fodrász, kozmetikus, szoli,stb... Többen összejárnak,a nők együtt elmennek nyaralni, mennek külföldre kirándulni, vásárolni... ...Otthon bejárónő van, bébiszitter van a gyerekekkel... ...Nem főznek, nem takarítanak, csak úgy jól elvannak, összejárnak, szórakoznak, buliznak..."


Gyanítom, hogy mindezt a Te férjed nem tudja neked megadni, Te viszont ez után sóvárogsz. Hogy valaki a tenyerén hordjon. Ehhez az életmódhoz képest pénztelen vagy - kötve hiszem, hogy ennyi pénz mellett a férjed ledolgoztat veled 12-14 órát és elvárja, hogy háztartást is vezess.


Nos, bármennyire is szarul hangzik, de te választottál rosszul, a te hibád, hogy melletted nem olyan férj van, aki ezt megadja neked. Az már más kérdés, hogy az általad áhított életmódhoz neked is tenni kellene, nem is keveset. Legelőször is azt, hogy megtanuld a módszert, amivel olyan férjet fogsz magadnak, aki eltart. :-P

2012. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Kérdező,mit szeretnél hogy mutassa ki a férjed hogy megbecsül?Mert nem igazán értem mire vágysz pontosan...
2012. júl. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!