Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit tegyek anyukámmal?

Mégis mit tegyek anyukámmal?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom mi van vele. Akármit is segítek neki nem jó..Tegnap reggel korán lekezdték festeni a fürdőszobát..én a barátomnál aludtam..,de haza értem 2re,hogy én is és a barátom is segitsünk nekik.Segítettünk semmi próbléma nem volt és mivel nagyon elfáradtunk kicsit leültünk pihenni,netezni a barátommal...Hozzá teszem ez előtt felmostam a fürdőszobába,a csempét többször átmostam,a wct kitakarítottam,a mosdókaagylót,afürdőkádat úgyszintén..egy csepp festék sem volt sehol..de ő váltig állította,hogy ott van és,hogy én semmit sem csináltam itthon ülök ..lusta féreg vagyok stb..és ez nagyon rosszul esett..Aztán beteg voltam..középfülgyulladásom volt kötőhártyagyulladással vegyítve..akkor nem csesztetett..és itthon voltam betegen majdnem 2hetet..nem mentem tényleg sehová,mert szarul voltam..aztán 2hét után pedig még itthon voltam 1hetet azért,hogy segítsek neki,mivel ő nagy takarítást rendezett..egész héten nem mentem sehová pedig lett volna sokkal jobb dolgom is..,minthogy takarítsak,de nem baj segítettem neki nagyon szívesen..1hét takarítás segítség tán megkérdeztem tőle,hogy anyu a barátomnál aludhatok?? pont 7hónaposak lettünk és ezért is gondoltuk..erre anyu: Hát nem igaz,hogy te mindig csak mennél..itthon meg áll a kupi..

Meghogy tiszta beteg vagyok ne menjek sehová..Igen az tény,hogy antibiotikumot szedtem,de azért szerintem ez már túlzás..arra nem vagyok tiszta beteg,hogy segítsek neki bármibe..,de arra igen,hogy elmenjek a barátmhoz..

És hozzá tenném,hogy nagyon szívesen segítek az anyukámnak és nagyon szeretem.De nagyon rosszul esik,amikor a nyári szünetemben még semmit sem tudtam csinálni az ilyen kirohanásai miatt..15éves lány vagyok..szerintem más 15éves lány nem ilyen..És nem fényezni szeretném magam..de nagyon rossz.

Mit tegyek,hogy jobb legyen,mindkettőnknek?

Köszönöm.!



2012. júl. 13. 15:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%

kedves 57%-os! hogy miért baj??

remélem még te is gyerek vagy és nem egy szülő válaszolt úgy ahogy te..!

az én lányom biztos nem fog még ott aludni a barátjánál 15évesen

2012. júl. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én itt három, részben független problémát látok.

(1) Helyes-e, ha egy 15 éves lány a barátjánál alszik?

(2) Mennyire szólhat bele egy szülő, hogy mit csinál a 15 éves lánya szabadidejében?

(3) Mennyi házimunkában kell egy 15 éves lánynak segíteni?


Az első kérdésben nem szeretnék állást foglalni.


A második kérdésről azt gondolom, hogy az a helyes, ha a szülő az általa veszélyesnek, rossznak tartott dolgokat megtiltja (durva példa: nem engedi el a lányt szexpartira, nyilván enyhébbek is vannak), de egyébként ne szabja meg. Egy 15 évesnek szíve joga fölösleges dolgokkal tölteni a szabadidejét. Javaslatokat tenni azért lehet, mértékkel.


A harmadik hosszabb lesz. Vannak olyan emberek, akik csak akkor érzik jól magukat, ha valami hasznosat csinálnak. Ha hosszabb-rövidebb ideig nem csinálnak olyat, amit hasznosnak éreznek, nagyon rosszkedvűek lesznek. Persze egyénfüggő, hogy mennyi az a hosszabb-rövidebb idő, és mi számít hasznosnak.


Önmagában ez még nem lenne gond, ha valaki ilyen, de tud róla. Akkor van gond, ha az illető másokat is rá akar kényszeríteni a végtelen munkaharcra. Tök mindegy, mennyit dolgoztál, az kevés, nem pihenhetsz, folytatnod kell. Ha nem akarod folytatni, akkor "te mindig csak mennél..itthon meg áll a kupi..", ahogy írtad is.


Szerintem erre az az orvosság, hogy _előre_ megbeszéled anyukáddal, hogy pontosan milyen feladatokat bíz rád vagy mennyi ideig fogsz segíteni, és utána szabadidőt kapsz (ennek is meg kell beszélni az időtartamát). Tehát: elmosogatok, kitakarítom a konyhát, és ha kész, elmegyek a barátommal és 9-re jövök haza. Vagy: ezen a héten segítek a nagytakarításban, de vasárnap kirándulni megyünk a barátommal. Meg kell egyezned anyukáddal - remélhetőleg ő is normális arányokat tart helyesnek a munka-pihenés szempontjából. Ha ő is rábólintott, de mikor a pihenés jönne, addigra elfelejti, akkor hivatkozz a megbeszéltekre. Ha ezután még mindig nem akar elengedni - nos, szerintem ilyenkor helyes a tiltás ellenére elmenni (hacsak valami vis maior be nem jött, csőtörés stb.) Hiszen egyszer már beleegyezett - neki is be kell tartania, amit mondott.


Ha dolgoztál és pihensz egy kicsit, akkor nyugodtan el lehet mondani, hogy "a fürdőszoba már készen van, most pihenünk negyed órát, utána az előszobában folytatjuk". Remélhetőleg ezt meg fogja érteni anyukád. Ha nem, akkor őbenne van a hiba - két óra munka után semmi baj nincs 15 perc pihenővel.

2012. júl. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem élek nemi életet..:)))
2012. júl. 14. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!