Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az az összeg amiből...

Mennyi az az összeg amiből egy fiatal pár normál színvonalon meg tud élni egy hónapban?

Figyelt kérdés
Most készülünk összeköltözni a párommal.
2009. júl. 12. 22:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Erre nehéz válaszolni, mert ez attól függ, hogy pontosan hol él a pár, milyen igényeik vannak, van-e hitelük, ha van, akkor mennyi stb...szerintem hitel nélkül nagyon szépen meg lehet élni már 180-200 ezer Ft-ból is és akkor nem nagyon kell nézned, hogy mit veszel a boltban vagy hová mentek szórakozni. Hitellel viszont már más a helyzet...vannak olyanok, akiknek a havi törlesztőrészlet 80 ezer Ft vagy ha felhalmoztak többet, akár 120-130 ezer is lehet, én nem 1-2 párt ismerek ekkora hitellel manapság. Oda a 300 ezer is majdnem kevés. Szóval ez tényleg sok mindennek a függvénye. Nem mindegy, hogy kertes házat tartotok fenn vagy panelban laktok.
2009. júl. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha albérletbe, akkor több is, mint amit az első írt.
2009. júl. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Az első válaszoló jól belőtte. Mi négy gyerekkel élünk vidéken 100 négyzetméteres kertes házban hitel nélkül , a havi mindennapos kiadások 250 ezer. 180 elég kell legyen egy fiatal párnak, de erős figyelemfelhívás: ezek csak a napi kiadások. Autóra, lakásra, háztartási gépekre stb-re gyűjteni ezeken felül kell.

Mi úgy döntöttünk, hitelkamatra nincs pénzünk, úgyhogy nincs hitelünk sem.

2009. júl. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
igen, nagyban függ a fizetnivalóktól, de ha pl. azt veszem, hogy nincsen hitel, és egy bp.-i 1,5 szobás lakásban laknak, akkor kaja kb. 65 000; rezsi (beleértve pl. a mobilszámlát is, stb., BKV-bérletet) 60 000; háztartási/higiéniai cikkek 9 000; ruházkodás+kiegészítők, fodrász, stb. 50 000; szórakozás, kisebb belföldi nyaralás, sportolás stb. (hónapra lebontva) 30 000, nyugdíj-előtakarékosság 30 000; takarékoskodni pl. egy kisebb lakásfelújításra (festés, pl. új szőnyeg, új mosógép stb.) 5 év múlva, havi 5000; karácsony+egyéb ajándékozás havi 7000; tehát összesen min. 256 000 Ft.
2009. júl. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

szerintem 150ből is meg lehet élni elég normálisan, ha azt veszed, h a rezsi kb 50e, a kaja meg a többi mulatság meg 100.

nekünk legalábbis ennyiből kell kihozni, de eddig egész jól sikerült.

persze saját lakásban, hitel nélkül. :D

2009. júl. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, hol, milyen a lakás, milyen a fűtés típusa, a vízszolgáltatás, van-e mérőóra... stb.


Mi 4 fős család vagyunk Budapesten egy 1+2 félszobás panelban, havi bevásárlásokra kb. 60-70ezer megy el, ebben minden benne van (étel, tisztálkodás, mosószer, wc-papír... stb.), ennek egy részét tudjuk vásárlási utalványokból fedezni, amit apám a munkahelyén kap. Mindenképpen célszerű félretenni valamennyit, mert bármikor jöhet váratlan kiadás (minket pl. tavaly nyáron eláztatott a fölöttünk lakó szomszéd, tehát tapétázás...), lakás telefonunk felezős díjcsomag 3600 (nem szoktuk túllépni a keretet), internet kb. 5-6ezer Ft között van (havidíjas, fejből nem tudom, mennyi pontosan), ez korlátlan. Házközponti fűtés van, és a panelprogram keretében felújították plusz megerősítették a ház szigetelését tavaly nyáron, mérőóra van, így nekünk most valamivel olcsóbb, mint korábban volt, de a távfűtésnél mindenképp kedvezőbb áron jön a hő. A víz is mérőórás, így annyit fizetünk, amennyit éppen használunk.


Ami nagy hátrány, hogy ez egy panel, vagyis sajnos itt van olyan lakó, aki ilyen-olyan okokból nem fizet, így azt a többi lakón vasalják be, bizonyítani nem tudjuk, de egyértelmű, erre jó előre inkább felkészülni, ne legyen meglepetés.


Ezen felül a BKV bérlet, mi év elején megvettük 3-an kedvezményesen az éveset felnőtt bérletben (mivel nekem már nincs hallgatói jogviszonyom, nekem is az kellett már), így azon nagyjából 15ezret spóroltunk fejenként. A spóroláson nagyjából megvan öcsémnek egész évre a diák bérlet.


Anyu pedagógus, szóval nem keres valami jól. Apám jobban keres, de nem vagyunk vagyonosok. Autót inkább nagy bevásárlásokra használunk, de abból is egy használt autónk van, mert újra sose volt pénzünk.


Szórakozni pénzért ritkán járunk, öcsémnek most jön a főiskola, nem tudom, mennyibe fog kerülni. A szüleim próbálnak tartalékolni is, amennyire lehet, de csak apránként megy.


150ezerből vagy hitel nélküli saját lakásban, vagy nagyon olcsó és nagyon kicsi albérletben lehet kijönni Budapesten, vidéken talán könnyebb. Én 200ezret mondok, amiből már ki lehet jönni normálisan és még ez is extra luxus igények nélkül.

2009. júl. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én vidéken lakom.Itt sokkal kevesebbek a jövedelmek,mint Pesten.A 250.000.- es fizetés már magasnak számít.Dok olyan családot ismerek,akik 2-3 gyerekkel havi 180.000.- Ft-ból élnek.( Ebben már a családipótlék is benne van ).Fizetik a rezsit,20-25.000- Ft lakáshitelt,és szerényen,de tisztességesen megélnek.Igaz,hogy az asszony nem jár kozmetikushoz,nem festeti a haját,nem járnak konditerembe,nem mennek nyaralni,legfeljebb a nagymamához,nem kocsival közlekednek ( ha van is,ritkán használják),hanem kerékpárral,nincs otthon ládaszámra üdítő meg sör.A pénzt jól beosszák,nem költenek felesleges dolgokra,szerényen,de tisztességesen élnek.Nekik is lennének igényeik sok mindenre,de kénytelenek lemondani róla.Nem mindenkinek van magas jövedelme.Ezért nehéz a kérdésedre válaszolni,mert nektek kell eldönteni,hogy mit tartotok fontosnak az igényeitek közül.
2009. júl. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

előzőnek

a 256 000-et természetesen nem fejenként értettem, hanem kettőjüknek összesen gondoltam, és kettejük együttes keresetének.

én sem élek ennyiből, ezt az összeget nem a túlélésre vonatkozóan írtam, hanem arra, hogy ennyiből normális színvonalon megélhetnek.

2009. júl. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Mi nettó 170 000 -ből jüvünk ki havonta, ebben elég sok hitel van a családi házunk miatt (maga a lakáshitel,melynek összege máshol megegyezhet az albidíjjal, illetve nagyobb újítások miattai kölcsön), azonban fialat párként nem mondom hogy nélküzöznünk kell különösebben, néha kicsit utazni is tudunk - persze nem messzire, és nem napokra, újításra kis idieg gyűjtés miatt várnunk kell, persze így néha van olyan hogy pl egy új cipő... ami nem olyan fontos, még bírja annak megvétele várat magára, néha rossz érzés de kibírható. Mi nem iszunk dohányzunk, viszont a csokit nem vetjünk meg :-) (bár szerintem a két összeg közel sem azonos).

Jah, autónk van, de egy Lada, szóval azon nincs hitel meg ilyenek, csak ami muszáj.

Kis idő és 1-2 hitel elfogy, és remélem hogy bekopogatat a babóca is hozzánk!

2009. júl. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
90%

Attól függ milyen igényesek a fiatalok!!

Ez sok indent megmagyaráz szerintem!!

Én vidéki vagyok ,,és nagyon kevés pénzből élek egyedül,,de jól!!!-nincs igaz hetelem,,és kocsim se!!

Nem tehetem meg!

2009. júl. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!