Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki kell érdemelni, hogy...

Ki kell érdemelni, hogy valakinek megkérjék a kezét?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 20:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A kiérdemel tényleg buta szó erre, de úgy tudom értelmezni, hogy hűségesen, odaadón, tisztelettel kell lenni a másik felé, hogy úgy érezze a másik,hogy IGEN Ő az, akivel szeretnék élni. De ezt oda-vissza megy.


23N

2012. júl. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

ez nem kiérdemlés hanem érzés kérdése. a férjem anno 3 év után sem kérte meg a barátnőjét,még csak össze se költözött vele. velem 3 hónap után-1 éjszakánk másnapján-összeköltözött,rá 2 hónapra megkért,1 év mulva már házasok voltunk,azóta is szerelemsen-boldogan,3 babával.


ő azt mondta velem olyat érzett amit azelőtt soha életében


hát ennyi a lényeg,nem kiérdemlés kérdése. ha nem akar elveni akkor bármit tehetsz,nem fog. majd ha jön neki egy érzés h most! de lehet h neked jön hirtelen valaki más vagy neki..


te csak anynitv tehetsz,h magadat adod,szereted őt. megváltozni,magadból kifordulni,olyasmikbe belemenni ami nem te vagy,felesleges és káros-rád nézve!


ha magadért nem vesz el ne vegyen el azért se ha pl lefogysz-hízol,jobban főzöl mittudomén

2012. júl. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy kiérdemelni? Érdemelje ki ő, hogy hozzámenjek!

Na most viccet félretéve, nem is nagyon értem ezt a lánykérős dolgot. A házasság komoly dolog, amit két félnek kell eldöntetni, miért nem ülnek le a felek és döntik el a közösen? Miért kell az egyiknek megkérni a másikat? Lány vagyok, de a romantikus lánykérés helyett inkább a racionális közös megegyezés alapján való eljegyzést pártolom.

2012. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13.-as, pont ugyan így gondolom, és nálunk így is volt. Le is akartam írni, de aztán kitöröltem, mert gondoltam mindenki hülyének fog nézni :)

Együtt éltünk már másfél éve amikor elkezdtem érezni hogy vágyom a házasságra. Először én is bedöltem a romantikus filmeknek, és vártam, célozgattam, de 2 hónap után meguntam, és leültem megbeszélni a párommal ő hogy gondolja. Nagyon boldog volt, hogy mindketten így érzünk, és hogy nem kell valami lenyűgöző dolgot kitalálnia hogy igent mondjak. Együtt kiválasztottuk a karikagyűrűnket, majd mikor megérkezett, ő letérdelt és feltette a nagy kérdést. :)

Így volt a legjobb! Semmi stressz, fölösleges várakozás, meg csalódás.

És ha ki kell érdemelni az régen rossz.

Másfél év együttélés után mi már láttuk, hogy kb. mire számíthatunk... azóta se változtunk, de nem is bántuk meg!

2012. júl. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!