Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

Tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves már kereső lány vagyok.

A szüleimmel élek még, az apám elég egy hogy mondjam.. "undorító" ember, mert minden napra van valami amiért tud ordítani velem, a féltestéveremmel, és anyuval. Iszik is, most nem is dolgozik, és nekem, mint saját lányának oda kell adnom az egész keresetemet, ami nem is lenne nagy probléma, ha nem inná el, és csekkekre menne, mert sajnos nem arra megy, és munka után nekem még mennem kell folyamatosan, hogy anyával feltudjuk adni a csekkeket.

a fizetésem 110 ezer forint, amiből egy csekk nincs feladva, és ha véletlenül meg mondom neki, hogy anyunak akarom odaadni a pénzt, akkor meg nekem jön, hogy mit képzelek magamról, fizessem neki ki a pénzt. mert ez a lakbérem, és a számlákat is nekem kell fizetni, nem neki.

Már kicsit ki vagyok a mindennapos ordibálástól, a verésektől, attól hogy bármikor kikapcsolhatják az áramot, szóval elég sok minden összejött.

Borsodban élek, de nagyon gondolkozom, hogy elmegyek az ország másik felébe dolgozni, az albérlet lehet hogy kevesebb mint "itthon", hogy a fizetésemből nem látok semmit, csak piára megy el, én meg halálra dolgozom magam, és pihenni sem tudok rendesen a kiabálások, és a veszekedések miatt. Anyut nem akarom cserben hagyni, ezért ha el is költöznék, biztos hogy utalnék neki havonta pénzt, hogy a csekkeket kitudja fizetni.

Nagyon azon vagyok, hogy a mostani fizetésemből megyek, de mivel felvetettem ezt a témát, a drága apám azt mondta, hogy ha elmegyek, ebből a lakásból semmit se fogok látni, és hogy még látogatóba se jöhetek. (Anyumé a lakásunk, apám nevén semmi nincs!) Azt mondta, hogy ha ide merek majd jönni, rám hívja a rendőrséget, és elvitet.

Tényleg nem tudom hogy merjek-e lépni, mert így már most 22 évesen nyugtatókat szedek, mert másképpen nem bírnám ki. Lelkileg még rosszabbul érzem magam, nem értem mit követtem el, hogy ezt kapom a saját, vér szerinti apámtól.

Talán hogy megszülettem?!

Lehet hogy kicsit hosszúra sikeredett, de szerettem volna, ha a részleteket is tudjátok, hátha így könnyebb valamiféle tanácsot, vagy bármiféle segítséget nyújtani felém.

Előre köszönök mindent mindenkinek!

22/L


2012. aug. 6. 09:00
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáfűznék, hogy van barátom, elég komoly kapcsolat, és ha ide jön hozzánk, akkor mindkettőnk ingyenélő kis g***, apám szavaival élve..
2012. aug. 6. 09:05
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Csúnya dolog, de ne foglalkozz anyáddal. Ő választotta ezt a sorsot, hogy alkesz mellett él, nyugodtan elválhat, de te ne maradj ott. Költözz el mihamarabb! 110 ezer ft. elég albérletre, ha többen veszitek ki, akkor bőven marad szórakozásra is.
2012. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg? Költözz össze a barátoddal, akkor 2 fizetés is menne albira, kajára, rezsire és szórakozásra.
2012. aug. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

anyu fél tőle, és azért nem akar tőle válni, de ő is tiszta ideg nap mint nap..

beszéltünk róla, hogy összeköltözünk, csak én is félek, hogy mi lesz ha nem enged ki a lakásból?

2012. aug. 6. 09:08
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem enged ki a lakásból? Első sorban is elszenvedője vagy egy családon belüli erőszaknak, mert te is épp úgy félsz tőle, mint anyád, már ne haragudj, de ezt a félelmet is édesanyád nevelte beléd bármennyire is véded. Azt pedig, hogy ne mehess el, ha el akarsz menni, nemhogy apád, anyád, de még a Jóisten sem akadályozhatja meg, mert még ő sem korlátozza az embert a szabadságában. Különben van ilyen kategória a BTK-ban is. Személyi szabadság korlátozása. Talán már hallottál róla. M
2012. aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Már rég búcsút kellett volna mondjál a kapufélfának. Édesanyád belenyomorodik ebbe a kapcsolatba, ám hadd tegye, az ő élete, azt kezd vele, amit akar. De te, miért hagynád magad? Apa az ilyen? Nem az. Lépj le, búcsú és engedély nélkül, és éld a saját életed. Ölellek szeretettel.
2012. aug. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
És még hozzátenném, hogy apád erőszakkal akar otthon tartani, anyád pedig azzal, hogy "mi lesz velem, ha elmész?"És még én sem tudom eldönteni, hogy a kettő közül melyik a rosszabb, pedig sokat éltem, sokat tapasztaltam.
2012. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Minek lettem lepontozva? Utánam mindenki ugyanazt írta...
2012. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Minél gyorsabban menj el otthonról, mielőtt tönkremész!!!
2012. aug. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, a válaszokat!

Első válaszoló! Én nem pontoztam még senkit, szerintem hasznosak voltak számomra ezek a válaszok!

2012. aug. 6. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!