Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogyan állítsam...

Mit tehetnék, hogyan állítsam le őket?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Szüleim folyton vitáznak, kiabálnak egymással. Apám minden pillanatban részeg és akkor iszonyat elviselhetetlen. Most úgy néz ki, hogy költözik innen, de ez már így van tavasz óta. Sehova sem halad az ügy. Pokol itthon lenni, mert a falak vékonyak és mást nem hallok a szobámból, csak egymás kiabálását. kimentem szólni, kaptam apámtól egy pofont. Nem tudok kimozdulni a szobámból, mert akkor apám belém köt. Elmúlt egy hétben már csak azért is földig lehordott, ha wc-re kimentem, mert én is szemét d-ög vagyok és semmirekellő, meg egyéb ilyen aranyos dolog. Anyám is idegesít már, ő másról nem tud beszélni csak hogy apám milyen szemét...csak ez a téma, minden nap minden percében erről beszél. Már idegesít, nekem szidja, de nem tesz semmit, hogy elküldje végleg. mert mindig "megsajnálja"... És ezért elegem is van már belőle.


Sokszor leléptem biciklizni, de megtiltották, azt mondták, hogy ez az én életemnek a rész, nem léphetek meg előle. De már elegeeeem van.


Barátnőim nincsenek csak 2 srác haverom, de azokkal sem találkozhatok, mert "meglépek a gondok elől".


Mit tegyek, hogy befejezzék? Jön az iskola és megint ez megy. Le vagyok cseszve, mert rontottam az átlagomon, de nem fogják fel, hogy ha mindig kiabálnak és csak erről beszélnek, hogy milyen szemét a másik szülőm, akkor képtelen vagyok a tanulásra figyelni. Harmadéves lesz, ez pedig már bele fog számítani a felvételibe, jól kell teljesítenem, de így nem fog menni.


Mit csináljak velük?


2012. aug. 8. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
sajnos ilyen esetben nem nagyon segít semmi,tarts ki várd meg amíg 18 éves leszel,keress egy normális pasit aztán lépj le vele
2012. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanezt átéltem 16 évesen. Apám hosszú huza-vona után végül lelépett és én ottmaradtam anyámmal, akit kísérgetnem kellett hol, hol mindenféle ezoterikus gyógyítókhoz...én lettem a támasza, meg a válla, amin sírhat és aminek mindent el kell bírnia.


Akkor erős voltam és nem is éreztem, hogy ennek mennyire nem így kellene lennie.


A végeredmény, hogy azokban az években, amikor az én útjaimat kellett volna egyengetnie a szüleimnek, ehhez képest nekem kellett az anyám életét megoldanom oda vezetett, hogy abszolút rossz vásárt csináltam magamnak minden területen. Elszúrtam a párválasztásomat, elszúrtam a hivatásválasztásomat, elszúrta mindent....


Ha újra ott lennék, (a te helyedben is) akkor magasról tennék a szüleim konfliktusára. Csak magammal törődnék. Kitűznék célokat magam elé és le..arnám, hogy mit mondanak, csak a saját céljaim elérésére öszpontosítanék.


Utóirat: anyám évek óta egy szektában él és még csak nem is beszélünk egymással, a gyermekemre egyáltalán nem kíváncsi. Semmit, még csak jó szót sem kaptam azért, hogy annak idején mellette álltam.

2012. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De ez az, hogy nekem nem engedik, hogy lesz_arjam őket. Jóformán bezárva atartanak, amíg vitáznak..
2012. aug. 8. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!