Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérheti a volt feleségem,...

Kérheti a volt feleségem, hogy emeljék meg a tartásdíj összegét?

Figyelt kérdés

Az elmúlt fél évben olyan munkám lett, amivel eléggé jól keresek és az exem szeretné a bíróság által sokszorosára emeltetni az általam fizetett tartásdíjat. Én ezt nagyon nem szeretném.

Természetesen a lányomtól semmi pénzt nem sajnálok, azonban az anyja nem megfelelően kezeli azt a pénzt és nem a gyerekre költi.

Iskolakezdés előtt adtam egy nagyobb összeget, hogy vegye meg a gyereknek a szükséges tanszereket, ruhákat. Erre amikor megyek iskolába a lányomért, látom, hogy a tavaszi cipője van rajta (ami már tavasszal is ütött-kopott volt, esőben pedig beázik) és a tavalyi táskáját hordja. Később kiderült, hogy alig kapott valamiből újat, pedig sok mindene tönkrement, sok mindent kinőtt. Szóba jött, hogy mit vettek a pénzből, amit adtam. Az anyjának és az új pasijának kellett befejezni a tetoválását, illetve a pasi előző házasságából született lánya most ment középiskolába és nem égetheti magát régi, rossz ruhákkal, tanszerekkel.

Kérdem én, az én gyerekem égetheti magát? Köteles vagyok én gondoskodni más gyerekéről, miközben a sajátomtól mindent elvesznek? És még adjak nekik többet is?

Pénzt ezentúl nem adok, csak amit törvényesen muszáj, helyette megveszem én a lányomnak, amire szüksége van.

Másik kérdésem pedig az lenne, hogy ha a lányom (most 9éves) is szeretne hozzám költözni, akkor kérhetem-e a bíróságot, hogy hagy legyen nálam elhelyezve a gyerek? Illetve mennyi esélyem lenne rá, hogy hozzám kerüljön?


2012. szept. 25. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, a tartásdíj a fizetés x százaléka.
2012. szept. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom. Jelenleg 20%-ot kap, de többet szeretne, mert egy fizetésből élnek 4-en. (Ergo szeretné, ha a gyerekem mellett még őt, a pasiját és a mostohalányát is eltartanám)
2012. szept. 25. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy gyerek után 20%-nál többet nem kaphat! Ez viszont jár neki... de nem kaphat többet, csak azért, mert többen élnek egy fizetésből!


Viszont iskolakezdéskor, ruházkodnál az extra fizetnivalót kérheted úgy, hogy te vásárolsz, a lényeg az, hogy gondoskodj a gyermekedről.


Ha a lányod szeretne hozzád költözni, és megfelelőek a körülményeid, van stabil jövedelmed, és meg tudod oldani a felügyeletét, amikor dolgozol, akkor ugyanannyi az esélyed, mint az exednek.


Ha meg be tudod bizonyítani, hogy elhanyagolja a kislányt, akkor esetleg még több is!

2012. szept. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

3 évente lehet emelést kérni az infláció miatt ha régóta nem volt változás és a te anyagi helyzeted javúlt valószinüleg kap 1 adott emelést.

Nyilván nem arról van szó hogy a dupláját kapja de pár ezer forintos emelés reális lehet.

Gyerekelhelyezési pert is indithatsz ebbe a korban már megkérdezhetik a gyereket is mit akar tehát te is reális esélyekkel indulsz.

2012. szept. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pont ugyan ezt akartam írni mint az utolsó. Ilyen idős korban már a gyerek véleménye is számít.

Ne is agy a gyerektartáson kívül plusz pénzt az anyának. A láthatási időben vidd el nadrágot,cipőt venni.

2012. szept. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bármit veszel a gyereknek, mindig tedd el a számlát, hogy tudd bizonyítani a bíróságon, hogy a kötelezőn felül is foglalkozol a gyerekkel. Iskolájába is mindig menj be, beszélj a tanárokkal, hogy hogy halad a tanulásban stb., lássák, hogy érdekel a lányod sorsa.
2012. szept. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos,emelést tényleg kaphat,de a gyermekelhelyezés megváltoztatása bajos,nagyon komoly indokok kellenek,és 9 évesen,csak különösen indokolt esetben kérdezik meg s kiskorút..12 év a mérvadó,attól a kortól több esélyetek van,de a betöltött 14 év az,amikor ő is hivatalosan beleszólhat.
2012. okt. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"3 évente lehet emelést kérni az infláció miatt ha régóta nem volt változás és a te anyagi helyzeted javúlt valószinüleg kap 1 adott emelést.

Nyilván nem arról van szó hogy a dupláját kapja de pár ezer forintos emelés reális lehet. "


Már miért lenne reális? Akkor lenne reális, ha fix összegben állapodtak volna meg. De a jövedelme 20%-át fizeti+rendkívül felmerülő költségek fele (gondolom, a beiskolázásra szánt pénz miatt ). Tehát ha emelkedett a jövedelme, annak a 20%-a is több, így alapból többet fizet. Most tényleg csak azért emeljék meg a %-ot a maxra (25), hogy a nő eltartsa belőle az új pasiját?



Én mindenképpen beszélnék ügyvéddel, és kérném a gyermekelhelyezés megváltoztatását. Egy próbát mindenképpen megér...

2012. okt. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Combi27 ***** válasza:
én is azt tudom mondani hogy a 20% az fix, nincs semmilyen inflációkövetés meg egyéb baromságok.Ha minimál bért keresnél akkor abból jön a 20%, ha havi 300 ezret akkor abból..neki ehhez semmi köze.Utálom az ilyen pénzéhes ribancokat, pláne ha az apa rendesen foglalkozik a gyerekkel.Nyugodtan láthatáskor vidd el vásárolni a lányodat ha már telik rá neked, és igen a számlát a lányod nevére kérd, és őrizd meg!
2012. okt. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!