Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pár nap múlva feljön a lakásun...

Pár nap múlva feljön a lakásunkba a kedvesem exe még régről ittmaradt cuccaiért. Mi lenne tőlem a helyes viselkedés?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt, egy éve lakom a páromnál. Az exét is ismerem futólag, még abból az időből, amikor ők együtt voltak. A lány jóideje Londonban él, most itthon van, és feljönne a lakásba pár dolgoért, amit még mindig nem vitt el (könyvek és hasonló nehéz dolgok, amit nem vitt el Londonba.) Elég fura lesz, ha feljön abba a lakásba, ahol egykor ők éltek együtt.

Mit csináljak? Maradjak itthon, és legyek vele előzékeny (pl. főzzek kávét stb.)? Vagy ne is legyek itt?

Még annyi, hogy a párommal nem haragszanak egymásra, és a lánynak is rég van másik kapcsolata azóta.


25L


2012. okt. 15. 10:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem viselkedj természetesen vele. Ezekszerint nem haragszol rá és ő sem rád, nem kell puszipajtik legyetek, de lesned sem kell míg összeszedett cuccát elviszi.

A párod otthon lesz?

És ő szedi össze vagy már össze van készítve a holmia?

2012. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem kávét nem kell neki főzni, mert elég hülyén jönne ki... Egyszerűen felmegy, te beengeded, elviszi a cuccait, utána elmegy és ennyi.


Szerintem nem kell ebből nagy ügyet csinálni.

2012. okt. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem vagy féltékeny, akkor menj el otthonról.
2012. okt. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem, nem haragszom rá, mert nincs erre okom.

Nincs összeszedve semmi, a párom azt mondja, lányra bízza, hogy mit visz el pl. azok közül a dolgok közül, amit együtt vettek.

2012. okt. 15. 10:37
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem vagy ott, vagy éppen senki nincs otthon, akkor elég nehéz lesz bejutnia a lakásba, mert gondolom, hozzá való kulcsai már nincsenek.


Személy szerint én pontosan úgy viselkednék vele, mint akit futólag ismerek, hiszen úgy is ismered.

Közömbösen, illetve a futó ismerőseimnek járó barátságossággal és előzékenységgel. Ha úgy esik, megkínálnám akár kávéval is, de ha csak beugrik és látszik, hogy siet, akkor nyilván nem.

2012. okt. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

köszönj neki, mondd, h nyugodtan szedje össze a holmiját, te addig ülj le a kanapéra, és tégy úgy, mintha nem lesnéd minden mozdulatát.

marha egyszerű. gondolom nem rablógyilkos a lány, félni nem kell tőle.

2012. okt. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Már várom, hogy túllegyek rajta.
2012. okt. 15. 10:47
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
Én megkérdezném a páromat, hogy szeretné-e hogy egyedül lehessenek, nyugodtan beszélhessenek egymással. Ennyi jár. Ha örülne ennek, akkor elmennék addig valahová máshová. Moziba, vagy bárhová. Ha a párom azt szeretné inkább, hogy ne menjek el, maradjak, akkor főznék kávét, biztos! Nagy dolog, ha egy régen látott ember sok idő után, külföldről hazalátogat! Én nem csak kávét főznék, itallal is megkínálnám, és érdeklődnék, hogy hogy érzi magát ott kint, milyen érzés most újra itt, vagy valami ilyent. Az illető nem az én vagy a párom ellensége, hanem egy régi kapcsolata. És emberek vagyunk.
2012. okt. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Ha nincs egymással semmi bajotok, sőt nekik sincs egymással, miért is ne lehetnél tök barátságos????


Akár még kávét is főzhetsz, igen. 1. neki is jó érzés lesz, hogy nem köpködsz rá. 2. neked is, mert nincs is miért haragudni rá.


nem értem a kérdést amúgy.... ez miért nem totál természetes bárkinél???


én a férjem exnejével olyannyira jóban vagyok, hogy a gyerekem is nyaralt náluk. (a férjem és az én gyerekem, neki nem az)

Teljesen természetes, hogy jó a viszony..

2012. okt. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

Én értem valahol a problémát, nekem sincs bajom a párom exeivel, mert az ég világon nincs közöm hozzájuk, de azért furán érintene, ha valamelyik betoppanna az életünkbe. Párom sincs rosszban velük, de nem tartják a kapcsolatot szinte egyáltalán. Én sem az enyémekkel.

Rosszul esne valószínűleg, hogy az egyik beflangál és lepakolja a polcokat, de igyekeznék normálisan viselkedni, rákérdeznék kér-e kávét, legalább addig sem azt lesem miket visz el magával. Ha nem kér, akkor is kitalálnék valami konyhai programot, hogy elfoglaljam magam, ne tűnjön úgy, hogy a nyakában lihegek.

Leültetném utána, hogy igya meg a kávéját, udvariasan rákérdeznék milyen az élete, mivel foglalkozik, hol lakik külföldön, milyen helyen, csak hogy legyen valami téma addig is, aztán pedig remélném, hogy minél előbb le akarna lépni ő is.

Egyébként szerintem neki sem lehet túl kényelmes úgy felmenni abba a lakásba, ahol a régi szerelmével élt, hogy már ott lakik az "új" szerelem, szóval szerintem ez mindkét félről tapintatosságot igényel. Lehet őt rosszabbul érinti mint téged.

2012. okt. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!