Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog ez vagy illetle...

Normális dolog ez vagy illetlen, rosszérzésű vagyok?

Figyelt kérdés
Múlt hét csütörtökön veszítettem el édesapámat egy kb. 3 éven keresztül húzódó súlyos daganatos betegségben. Mindig úgy álltunk hozzá, hogy meg fog gyógyulni, de pár hét alatt hirtelen szemmel láthatóan napról napra elkezdett rohamosan romlani az állapota, majd sajnos mikor már magatehetetlen volt, feladta és elvesztettük. A kapcsolatom jó volt vele, nagyon szerettem, még most is szeretem és rettenetesen hiányzik, mégis csak az első 1-2 napban tudtam miatta sírni és akkor is csak kicsit. Azt hiszem, hogy felfogtam, hogy nem lesz itt köztünk többé, de mégis úgy érzem, mintha csak valahova nagyon messzire elutazott volna és egyszer viszontlátom. Most az utóbbi 1-2 napban eléggé lenyugodtam, de holnapután lesz a temetés, amibe ha belegondolok, már most egybeugrik az egész gyomrom és szinte rettegek attól a naptól valamiért. Ez természetes? Holnap reggel egy barátommal elmegyek a hegyekbe kicsit túrázni, de ez is kicsit úgy aggaszt, hogy illő-e ez? Van is kedvem a túrához, meg nincs is, de elmegyek, mert szerintem ez kicsit ki fog kapcsolni. Illetlenség vagy bunkóság elmenni? Rettenetesen félek a temetés napjától, ennyire még sosem szorongtam se az érettségi, se bármelyik fősulis vizsgám előtt. Jobb lesz utána?
2012. okt. 22. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog a kikapcsolódás megártani, ha nem akarsz otthon gubbasztani, de igazán a temetés után fogod csak felfognia súlyát szerintem, hogy édesapád nincs többé. Őszintén sajnálom :(
2012. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs semmi rossz abban ha a nap 24 órájában nem ezen jár az agyad. Igen a temetés után fogod igazán felfogni, és akkor jön majd a döbbenet.
2012. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem,az apukád miatt.

Senkinek nem ártasz vele,ha elmész túrázni.A természet sokszor segít oldani a szomorúságot.Természetes,hogy félsz a temetéstől,hiszen az végérvényesen lezárttá,és valóságossá teszi majd a történteket.

2012. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A temetés többek között arra is jó, hogy tudatosítsa, lezárja a történteket, természetes, hogy tartasz tőle. Biztosan nem lesz könnyű, hiszen az ember a gyásszal mindig végtelenül magányos lesz óhatatlanul is. :(


Szerintem mindenképp menj el túrázni. A természet közelsége és a barátod társasága biztos nagyon jót fog tenni lelkileg is, a jóleső fizikai fáradtság pedig a testednek használ. Mindkettő segít abban, hogy nyugodt lehess a temetés napjára, rendezni tudd a gondolataidat. Ez nem olyan, mintha bulizni mennél vagy ilyesmi (bár én úgy vagyok vele, ha valakinek az segít a gyászában, hát tegye azt), még a család sem mondhat rá semmi rosszat.


Kitartást és sok erőt kívánok a következő napokhoz neked!

2012. okt. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem!


Egyáltalán nem illetlenség szerintem. Menj és kapcsolódj ki egy kicsit, ezzel nem ártasz senkinek. Ez nem olyan mondjuk mintha moziba, vagy discoba mennél szórakozni. Rád fér most egy kis nyugalom, utána jobban fogod érezni magad. Apukád sem szeretné ezt másként.

2012. okt. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"A kapcsolatom jó volt vele, nagyon szerettem, még most is szeretem és rettenetesen hiányzik,"

-tehát a lényeg rendben van.

A természet gyógyító erejével segít neked. A gyásznak vannak különféle szakaszai,nem kell vizsgálgatni, "illetelen-e", ez másnál is így van. Harag, kétség, szomorúság, bűntudat, fájdalom váltakozik. És van egy ideje. Ezeket nem kell elnyomni, siettetni, ez kell, úgy hívják a lélekgyógyászok: gyászmunka.

Jobb lesz- de sokkal utána, megnyugszik a lelked.

2012. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshogy dolgozza fel a gyászt, és mindenkinek más, mennyi idő kell, hogy egyáltalán felfogja, ami történt. Tudom, hogy ez most furán fogsz hangozni, de azon szerencsések között vagy, akik felkészülhettek a szerettük elvesztésére, elbúcsúzhattak tőle, és ez talán a feldolgozásban is segíteni fog.

Bezárkóznod semmiképp sem szabad, jót fog tenni a kikapcsolódás, az pedig teljesen érthető, hogy tartasz a temetéstől, hiszen sokan csak ott szembesülnek azzal, hogy valami végleges, visszafordíthatatlan történt. Az eszeddel már felfogtad, ami történt, de talán a temetés segíteni fog az elfogadásban, és az elengedésben is majd. Őszinte részvétem.

2012. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne törődj azokkal - ha vannak - akik elítélnek a túrázás miatt.

Mivel most nagyon félsz a temetés napjától, utána kicsit meg fogsz könnyebbülni, hogy túl vagy rajta. Sajnos én már a három legközelebbi hozzátartozómat (szülők, férj) eltemettem, s nálam így volt mindig. Olyannyira szorongtam a temetésektől, hogy én azokat a napokat enyhe nyugtatóval csináltam végig. Esetleg próbáld meg Te is!

2012. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyukám tavaly halt meg. Képtelen voltam fekete ruhában járni a temetés utáni harmadik héttől kezdve, és elmentem kikapcsolódni a barátaimmal, elmentünk többször bulizni. Nekem csak így sikerült átvészelni ezt az időszakot. Nem is tudom mi lett volna, hogyha egész nap egyedül gubbasztok sírva a házban. Nem akarlak megijeszteni, de akkor lesz fájdalmas igazán, amikor tényleg fel fogod fogni, hogy a szeretett személyt soha nem láthatod, nem érintheted meg többé (nekem ehhez kb. 2 hónap kellett)... és aztán idővel könnyebb lesz, meglátod majd.
2012. okt. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én a papámat vesztettem el így.

nem, a temetésnél sem "döbbentem rá" semmire, még most, évekkel később is olyan mintha csak elutazott volna és máshol élne.

hiányzik meg minden, de biztos így védekezik az agyam, mert lehet hogy bediliznék ha "felfogná".

nem tudom. de nem érzem "illetlennek", mindenki máshogy éli át a gyászt. van aki összeroppan, van aki meg elfogadja...ki könnyebben, ki nehezebben.

mondjuk én hiszek valamiféle testen túli létezésben, talán ezért alakult nálam így, hogy így élem ezt át.

2012. okt. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!