Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » FIATALOK! Kaptatok/kaptok...

FIATALOK! Kaptatok/kaptok pénzt a szüleitektől? Ha nem, vállaltatok diákmunkákat?

Figyelt kérdés
12-25 (nem baj ha pár évvel idősebb vagy) közötti emberek válaszát várom elsősorban.Iskolai feladathoz kellene. Aki válaszol kérem mondja meg, honnan volt pénze fiatalkorában és nagyjából mikre költötte. Kort és nemet is kérek, és előre is köszönöm mindenki válaszát.
2012. nov. 13. 18:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%

21 éves leszek (Lány). 4 éve teljesen önellátó vagyok.

Közéspiskolá éveim alatt a családi vállalkozásban dolgoztam. Ebből volt pénzem. Zsebpénzt nem kaptam. Mindenért megdolgoztam. Pl 16 és fél évesen albérletbe akartam költözni. Egész nyáron dolgoztam, hogy meglegyen rá a pénzem. Végül az albérletből semmi nem lett. Viszont a pénzt sem láttam.

2012. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
56%

Apukamtol kapok penzt. Mennyit? Majd egyszer osszeszamolom!

Mindent o fizett ruha, mozi ... ha nincs legalabb 5000ft nalam kerek tole... 17 /L

2012. nov. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%

Tanulok és engem támogatnak amíg nincs munkám, de pl. a barátom dolgozik, őt egyáltalán nem támogatja senki (ugyanannyi idős)


Lehet lepontozni, úgyis mindenkit lepontoznak akit felnőttként támogatnak a szülei.

2012. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

Nem kaptam soha zsebpénzt a szüleimtől. De ha kellett valamire pénz, csak kérnem kellett.

Nemrég elkezdtem dolgozni, így már nem is kérek pénzt tőlük. De ők sem nyúlnak le pénzzel, hogy fizessek mert otthon élek, eszem, iszom. Azt mondják gyűjtsem a pénzt vagy lássak világot.

20/F

2012. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, még jöhetnek :)
2012. nov. 13. 18:49
 6/28 anonim ***** válasza:
89%

20 éves lány vagyok, jelenleg két egyetemen tanulok, emellett most nem tudok dolgozni. Ösztöndíjakból és a nyári külföldi munka által összegyűjtött pénzből elég jól eléldegélek, az összes ruhát, kozmetikumot (sokszor még a húgomét is) magam veszem, ahogy a bérleteket is. Gyakran tankolom a kocsit és veszek magamnak kaját is, ami később itthonra kell. A szórakozást is eleve magunk oldjuk meg a barátommal (max. a kocsit kérjük el, azt is megtankoljuk).

Nyárra, hogy legyen pénzem, ismét dolgozom, így meg vannak oldva az anyagi kérdések.

2012. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

havi 70et kapok, ebben benne van a kaja, rezsi, albérlet, utazási költségek, gyógyszerek, ruhák, szórakozás. meg mellette dolgozok, azt igyekszem félretenni a későbbiekre.

19L


barátom ugyanennyi idős, otthonról is kap támogatást bőven, plusz az ösztöndíja sem kevés.


egyik barátnőmet nagyszülei támogatják+dolgozik


másik barátnőt szülei támogatják plusz ő is dolgozik

2012. nov. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
18 éves lány vagyok, kapok pénzt a szüleimtől(de nagyon keveset) ezért alkalmanként dolgozom, amiket ruhákra vagy sminkre költök el.
2012. nov. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Délelőtt suli,délután munka.Havi 70-80 körül keresek így,bár nagyon kemény a kettő együtt.
2012. nov. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
23 éves vagyok, még tanulok, most még szüleimmel élek (de készülök a barátommal összeköltözni). Kb. 18 éves koromig a rokonoktól ünnepekre kapott pénzből éltem, a szüleim nem nagyon akartak pénzt adni, és ha kértem, akkor is csak alapdolgokra adtak. Most, hogy már idősebb vagyok, többet adnak, bár dolgoztam is több helyen, és onnan is van pénz. Emellett interneten keresek aprópénznyi összegeket. Ezeknek a legnagyobb részét lekötöttem a bankszámlámon, a többit meg sminkre, ruhára, könyvekre, CD-re, színházra, barátomnak meglepetésekre (színházjegy, csoki, süti, amikor nyaralni mentünk, fizettem kaja felét is), aprtó lakberendezési cuccokta, ékszerekre, egyéb piperecikkekre, finomságokra (gyorskaja, fagyi, rágcsák) költöttem.
2012. nov. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!