Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » FIATALOK! Kaptatok/kaptok...

FIATALOK! Kaptatok/kaptok pénzt a szüleitektől? Ha nem, vállaltatok diákmunkákat?

Figyelt kérdés
12-25 (nem baj ha pár évvel idősebb vagy) közötti emberek válaszát várom elsősorban.Iskolai feladathoz kellene. Aki válaszol kérem mondja meg, honnan volt pénze fiatalkorában és nagyjából mikre költötte. Kort és nemet is kérek, és előre is köszönöm mindenki válaszát.
2012. nov. 13. 18:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Zsebpénzt nem kapok, néha ha valami nagyon fontos dolog van, akkor kérek. Karácsonyra és szülinapra ajándék helyett pénzt kérek, aztán majd megveszem magamnak amire szükségem van. Diákmunkán még nem voltam, de azt hiszem a következő nyáron már jó lenne valami.

16/L

2012. nov. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen dolgoztam először, az egyetem alatt. előtte anyumtól kaptam hétvégente pénzt, ha mentem valahova, illetve a nagyimék dobtak meg ünnepekkor, vagy ház körüli munkákért cserébe egy kis zsetonnal. abból vettem mp3at, meg nagyobb dolgokat. elég takarékos alkat vagyok szerencsére, kölcsönkéregetni sosem szoktam, akkor költök, ha van.


tini koromban, ha lementem vásárolni, vagy csekket vittem a postára, akkor anyum úgy adott, hogy legyen egy kis visszajáró, azt is eltehettem mindig, de ezek csak pár száz ft-ok voltak.


most visszagondolva sosem voltam pénz szűkében, de mindig megnéztem mire költök. ez a mai napig így van, bár néha elkap az impulzusvásárlás varázsa, viszont akkor is max pár ezret költök, és olyanra, ami szükséges. (ruha, kozmetikum)

2012. nov. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Én 17 éves koromig csak kajára kaptam pénzt ruhákat csak szülinap karácsony alkalmából kaptam. Zsebpénzem sosem volt. Aztán apu kitalálta h ad havi "fizetést" amiből kaját,bérletet,telefont,ruhát mindent fizetnem kell magamnak és emellett házimunkát végezni.(fűnyírás stb). Ezen flül semmi pénzt nem kaptam ha a hónap közepén elfogyott akkor sem. Azért találta ezt ki hogy megtanuljak bánni a pénzzel még mielőtt elköltözöm és ne akkor kapkodjak h jaaj elfogyott és éhen fogok halni...

20/L

2012. nov. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Ja és nyaranta dolgoztam illetve főiskolás éveim alatt folyamatosan. de gimiben csak nyáron.
2012. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapok zsebpénzt,de kb 4-5- havonta kapok egy pár ezret hogy vegyek magamnak pl. egy cipőt vagy ruhát.

Az iskolai költségekre is nehezen futja,mindig szégyen hogy késünk vele.

Munkát állandóan keresek,de mindig csak egyszeri munkát találok,mert a többire alkalmatlan vagyok az idom/tapasztalatlanságom miatt.

16/L

2012. nov. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Ú dejó még egy pénzes kérdés:)Ma pénz nap van,emberek?De azért válaszolok.Mindig havonta kaptam zsebpénzt,ahogy idősödtem,egyre többet,ezek pár száz forintok voltak.17 éves koromtól diákmeló,utána már nagymeló.
2012. nov. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Én egy anyuka vagyok, van egy 20 éves fiam, aki tanul, de két éve diákmunkán van, és van egy 16 éves lányom, aki szülői beleegyezéssel elkezdhet dolgozni. Elváltunk az apukával és ő nem támogatja a gyerekeit, egyedül nem bírom sajnos. Ők akarnak saját akaratukból dolgozni, mert én nem tudok nekik megadni olyan dolgokat, ami a mai fiataloknak kell.
2012. nov. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

20 vagyok, egyetemre járok és egy-két kivételtől eltekintve (volt már olyan félévem, hogy megtehettem, de abszolút nem jellemző) nem dolgozom, csak tanulok. szüleim havonta 35 ezret utalnak albérletre és közlek.bérletre, és kb. hetente 7-10 ezret még, abból eszek, fénymásolok, veszem meg a tisztálkodószereket stb. (szóval abból élek.)

amikor megengedte a testsúlyom (elég határeset vagyok), akkor elmentem vérplazmát adni(2000-et fizetnek érte /alkalom). jól jött, abból már lehetett hétvégén szórakozni vagy gyűjteni cipőre, könyvre stb.

az a helyzet, hogy szívesen felfüggeszteném a tanulmányaimat egy fél évre, hogy addig is pénzt gyűjtsek, segítsem őket, legalább etetniük ne kelljen. de sajnos nem tehetem meg, és egyébként is, szerintük ez hülyeség. (bár hozzá kell tenni, zsaroltak már meg vele, hogy amíg ők pénzelnek, addig ne akarjak kilógni, mást csinálni, pl. dolgozni. fura, na mindegy.)

18 alatt (amíg nem voltam egyetemista), hetente 500-1000 forintot kaptam, mikor hogy. 1000/hét inkább már csak az utolsó két gimnáziumi évben járt, mert akkor már nem készítettünk otthon reggelit, hanem magamnak kellett vásárolnom, kiflit/joghurtot stb. tízóraira. igyekeztem félretenni belőle, de nem igazán jött össze.

testvérem jelenleg 15 éves, ő is kb. 700-1000 forintot kap hetente, mondjuk neki van reggelije (visszaszokott a család), így inkább gyűjtögeti és később gyöngyöt, fonalat (kézműveskedik) vesz belőle vagy hétvégi sütéshez pár extra hozzávalót.

2012. nov. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
26 éves vagyok, 23 évesen fejeztem be az egyetemet. A szüleim szinte végig támogattak(értsd: kollágiumban laktam, kaját otthonról vittem, szóval nem volt semmi luxus), két szakra jártam, ha akartam volna se tudtam volna dolgozni, maximum a tanulás rovására, így viszont 4,5 körül voltam mindkét szakon, nyelvvizsgát szereztemm és ennek köszönhetően jó állást, illetve valamennyi ösztöndíjam is lett így. Az utolsó évben, amikor kevesebb volt a tantárgy, és a szakdoga írás a fő feladat, akkor vállaltam diákmunkát, mert nem kellett már annyit bejárni az egyetemre, és akkor a szakdogaírást megoldottam munka mellett esténként meg hétvégenként. Akkor a szüleim már csak az albérlet díját fizették, a rezsit és egyéb kiadásaimat én álltam. Államvizsga előtt 2 héttel elkezdtem dolgozni, azóta teljesen önellátó vagyok, többet keresek mint ők ketten együtt.Ha nyugdíjasok lesznek, valószínűleg én fogom őket segíteni, egyenlőre mindenki jól elvan, nekik is elég nagy életszínvonalváltozást hozott, hogy nem kell eltartani két egyetemesitát (bátyámat is támogatták végig.)
2012. nov. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Hát anno nem nagyon kaptam pénzt, csak alkalomszerűen, gimiben kajára általában volt nálam valamennyi. Ha valamire kellett pénz és épp tudtak adni, kértem a szüleimtől.

Nyáron meg ha épp úgy adódott, vállaltam valami melót.

Egyetemen nagyobb részt elősködő kategória vagyok sajnos, az albit fizetik a szüleim, mostmár próbálok kicsit önállósodni, és amíg az órarendemmel összeegyeztethető, dolgozom, de előre félek, hogy következő félévben már nem tudnak munkát adni ennyi ráéréssel sajnos. Az egyéb költségeimet próbálom ebből finanszírozni.

Régebben mozira, édességre, kozmetikumokra vertem el a pénzt. :D A saját keresetemet pedig valami nagyobb dologra gyűjtöttem, fényképező, laptop, illetve a szalagavatós dolgokat is én fizettem részben.

Mostmár inkább megélhetésre, kéthavonta összejön 1-1 buli a haverokkal, arra beugró, stb, meg néha valami nagyon leértékelt cuccot veszek, de jóformán idejét nem tudom, mikor költöttem magamra, mint a legtöbb ismerősöm, és akkor is lelkifurdalásom van. :(

23L

2012. nov. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!