Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lehet egy olyan érzésem,...

Miért lehet egy olyan érzésem, hogy a szüleim szemrehányást tesznek, mert nincs munkám?

Figyelt kérdés
Grafikus vagyok, de nemhogy a szakmámban, semmiben nem tudok elhelyezkedni, mert csak kőművest meg péket keresnek. És bolti eladónak sem vettek fel, és a közmunkára sincs munka nőknek.
2012. nov. 27. 09:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

A mi szüleink még olyan világban nőttek fel, ahol szégyen volt az, aki nem dolgozott, pláne nem fiatalon. A szülők nagy része azt látja ma, hogy megy a rongyrázás, márkás cuccok, még a legcsóróbbnak is már szinte laptévéje meg számítógépe van otthon, közben szinte nincs mit enni. Nem értik a fontossági sorrendet és nem értik az "életképtelen" fiatalokat sem, akik csak várnak valami csodára, ahelyett, hogy tennék a dolgukat.

Mondjuk én is szoktam nézegetni álláshirdetéseket, bár nem tudom merre laksz, de rengeteg állást hirdetnek és nemcsak péknek, vagy kőművesnek, felénk közmunkában is rengeteg nő dolgozik. Sajnos nagyon sokat mindent hamar feladnak, nincs igazán kitartás az emberekben, tanult, értelmes, jó módban élő emberek keseregnek, amíg ők 8 általánossal és egy szál gatyában is elboldogultak. Ezt nehéz nekik megérteni.

2012. nov. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Itt pl. 116 grafikusi állás van.

[link]


Önéletrajzot + kísérőlevelet igazán nem lenne nagy dolog elküldeni 116 e-mail címre egyesével, egy napi munkával meglenne.

2012. nov. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A szüleim főiskolát végeztek, és tavaly dolgoztam közmunkán, de itt a mi településükön ez is pofára megy, hogy kinek adnak ki munkát. Kivéve, ha hat osztályt végzett kisebbségi vagy, mert akkor mehetsz az árokpartot takarítani. :\


Szerencsére nekem nincsenek olyan igényeim, mint amiket felsoroltál, okostelefon, anyámkínja.

2012. nov. 27. 09:41
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Lehet azt érzik, hogy nem teszel meg mindent annak érdekében, hogy ez ne így legyen, könnyebb keseregni és olcsó kifogásokat találni.
2012. nov. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"A mi szüleink még olyan világban nőttek fel, ahol szégyen volt az, aki nem dolgozott"

Konkrétan törvénybe ütköző volt. :))


Nem tudom, merre laksz, talán a környék sajátossága, hogy nincs munka, de azért ne add fel. Szerintem a szüleid is megenyhülnek, ha azt látják, hogy legalább két-három naponta próbálsz elmenni egy állásinterjúra. Egyelőre ne hosszútávon gondolkodj, csak átmeneti munkát keress, amíg nem találsz jobbat.

De próbálhatsz távmunkát is keresni, nem csak az országban. Szerintem grafikus munkára az is megoldható.

2012. nov. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem találok munkát.Eddig akárhány helyre jelentkeztem,vagy mentem el személyesen,vagy elém toltak egy közelebbi ismerőst és ugrott a munka,vagy nem jelentkeztek,vagy nem volt felvétel.Ilyen a világ.
2012. nov. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ők nem voltak ilyen helyzetben soha. A te álláskeresésednek nem aktív résztvevői, így azt gondolhatják, hogy nem is teszel érte semmit. Sajna rengeteg szülő ilyen, mert ebből a kiúttalanságból csak annyit vesznek észre, hogy "a gyerekem már 20 fölött van, és még mindig nem tett le semmit az asztalra", holott a mi generációnk lenne a legboldogabb, ha végre stabilizálódna a helyzete. Megértem, ha el vagy keseredve, de azt ajánlom, jegyezd fel mindig, hogy milyen munkákra jelentkeztél és a visszautasító e-mail-eket ne töröld ki, hogy legalább valami bizonyítékod legyen, ha neked támadnak, hogy lusta léhűtő vagy. Akinek van munkája, egyáltalán nem lát bele a helyzetedbe sajnos. Az álláshirdetések nem kis része kamu, már rég be van töltve, az álláskereső portálok közt meg átfedés van, ráadásul gondolom 0 ft-ból senki nem tud elköltözni az ország másik részébe, mert ott épp van egy db szabad(?) állás.
2012. nov. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Olyan is volt, hogy felvettek ugyanarra a munkára valaki mást, ahova én is jelentkeztem, mert ő azon a településen lakott, ahol a munka volt, én meg 15km-rel arrébb, és az illető egy hét után otthagyta, mert, hogy sokat kell dolgozni.
2012. nov. 27. 10:01
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, ez is tény, hogy előnyben részesítik a helybenlakókat, tehát oké, hogy százvalahány hirdetés van egy adott állásra, de számoljuk már hozzá, hogy egy a százvalahány szét van dobva 19 megyére, fele fiktív és/vagy már rég megvan rá az ember(bátyám fiának a barátnője, stb.) Azt meg még nem is mondtuk, hogy ha valakinek nagyobb a gyakorlata, mint egy pályakezdőnek, akinek ugye 0, az előnyben lesz részesítve.

Azok könnyen mondják, hogy ezer munkalehetőség van, akinek van munkájuk, és fogalmuk sincs, hogy hogy működik ma az álláskeresés és hirdetés. Ők csak azt látják, hogy az álláskereső portálok dugig vannak álláshirdetéssel. Persze.

2012. nov. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Grafikusként ha közmunkára vágysz, akkor vagy nagyon alul-értékeled magad, vagy tényleg nincs képzőművészeti készséged. Pl. egy 100e Ft-os digitális tükörreflexes fényképezőnyi beruházással fotósként is dolgozhatnál. Esküvői képek készítésével pl. szépen lehet keresni (árakatlásd google-ben).
2012. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!