Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1 karácsony,2 helyen,3 felé...

1 karácsony,2 helyen,3 felé szakítva. Ezt hogy?

Figyelt kérdés

Most külföldön vagyunk a párommal. Dec. 22-ére akarunk "haza" menni.

Jelen pillanatban nincs otthonunk. Úgy akarjuk, hogy az én szüleimnél leszünk vidéken, amíg találunk pesten rendes albérletet. Páromnak van egy fia, akit most a volt felesége nevel. Őt fogjuk magunkhoz venni.

A probléma az lenne, hogy hol töltsük a karácsonyt? Mert az albérletet csak januárban tudjuk elintézni. Vagy ha nagyon nagy szerencsénk van, akkor a két ünnep között.

Barátom nem szeretne a fia nélkül karácsonyozni a szülemnél. Én viszont nem vagyok kíváncsi a volt feleségére. (Nem normális ha iszik. Meg egyébként sem az.) Mindig kreáll valami balhét a nemtörődömségével, mikor már kifogytak az egyéb témákból. Tavaly is patáliába fulladt az ünneplés. Pedig mi mindent megpróbálltunk. Elég furcsa egy világnézete van.

Viszont a gyereket sem akarom elrángatni hozzánk. Szerintem nem érezné jól magát, hogy az apján kívül senki sem rokona ott. Az meg hogy a páromat egyedül oda engedjem, én meg anyáméknál legyek az eléggé....háát nem is tudom hogy nézne ki. Már így 5 év után. De így is úgy is veszekedés lenne. Van min sajnos.

Eddig a saját albérletünkben karácsonyoztunk. De most nincs lakásunk.

Na most mit csináljunk?

Van valakinek ötlete/tippe? Próbállok nyitott lenni sokmindenre, de valamiért semmi nem akar össze jönni.

Már rendesen beteg vagyok, elkap a gyomor ideg, ha a karácsonyra gondolok. Nem akarok veszekedést. De sajnos ez a "rá hagyjuk" módszer sem segít amíg ott vagyunk.

Csak nyugodtan szeretnék lenni az ünnepek alatt a párommal és a fiával. De ezt hogy?


A páromat hiába kérdezem, hogy mik az elképzelései e téren. Ő "ahogy esik, úgy puffan" fajta. Ő sem szeretne veszekedni, de ezt nagyon nehéz megoldani. Főleg így.?



2012. nov. 29. 15:52
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

*szüleimnél

*tippje

2012. nov. 29. 16:00
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha az anya engedi,akkor a kisfiú is legyen veletek a szüleidnél.
2012. nov. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 timike26 ***** válasza:

nincs sok vàlasztàsod... èn inkàbb azt vàlasztanàm hogy a te szuleidhez viszitek a gyereket.nem èrtem azzal mi a gond?

az apja vele lesz,nem lesz veszekedès gondolom,a szuleid jo szivvel fogadjàk...

2012. nov. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy engedné. Meg a gyerek nem is ismeri a szüleimet. Csak tesómékat.

Gondoltam erre én is. De a mi vsaládunk eléggé fura, nyers modorú. Nem érezné ott jól magát. Meg aztán van az anyjánál 2 féltestvére is.

Nem hiszem hogy etikus lenne úgy kiszakítani onnan, hogy idegenekhez viszem és nem csak hozzánk. A páromhoz meg hozzám.

2012. nov. 29. 16:04
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ti fogjátok nevelni,ugyis lesz olyan hogy a te családoddal lesz,majd megszokja.

Szerintem ez a legjobb megoldás.

Hány éves a kisfiú?

Mekkora távolság van a kisfiú anyjának lakhelye és a szüleid lakhelye között?

2012. nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egy olyan helyet keresetek ami független a másiktól!Menjetek szállodába valami welnes (nem tudom jól írtam-e!)helyre ahol még jól is érzitek magatokat!A család sincs útban,és még meg is látogathatjátok őket valami független helyet de a családhoz közel és igy nem vagytok rájuk utalva és még a gyerek is veletek lehet arról nem is beszélve,hogy ő is élvezné veletek együtt és még ki is kapcsolódtok,bár nem egy otthon de legalább békességben telik az ünnep arról nem is beszélve,hogy te is kipihenheted a fáradalmaidat!Vannak egészen olcsó helyek!
2012. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

13 éves. 20 km van a szüleim és a volt feleség között.

Nem rossz gondolat ez a "majd megszokja, hisz úgy is mi neveljük majd", kérdés hogy akar-e majd jönni? Hát ne tudom, elég félénk az idegenekkel. Minden esetre meg fogom kérdezni. Bár nem fűzök hozzá sok reményt. De azt sem akarom, hogy azt higgyje, hogy az apja miattam nem lesz vele karácsonykor.De végül is ha nem lesz, az miattam lesz, mert én nem akarok ott közösködni.


Welness?

Az nem jó. Sok embert kell megajándékoznunk. És mivel albérletet akarunk kivenni, kell a pénz. Kaukcióra, utazásra, berendezésre.

2012. nov. 29. 16:23
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha elmennétek valahová hárman karácsonyozni.. Mi régen családostul mentünk welness hotelbe karácsonykor..ott van nagy vacsora a vendégeknek, ott adtuk át az ajándékot és medencéztünk.. Romantikus, meghitt és a gyerek is élvezné..
2012. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hidd el egy 13 éves fiú inkább karácsonyozik az apjával meg ismeretlenekkel, mint egy bolond nővel.. Azt hittem kisebb gyerekről van szó.
2012. nov. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A 13 éves fiúk már lassan dugják a lányokat az osztályból. Nem kell azt annyira félteni.
2012. nov. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!