Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a bátyám...

Mit csináljak ha a bátyám utálja a barátomat, ráadásul ok nélkül?

Figyelt kérdés

Barátommal két és fél hónapja vagyunk együtt, a héten általában kétszer találkozunk, ide jön hozzánk. Hozzá ritkábban megyünk mert kicsit messze lakik és nekem körülményesebb oda kijutni mint neki eljönni hozzánk.

Bátyám viszont tök utálatos vele mindenféle nyomoréknak lehordja, retardáltnak nevezi és már azzal fenyegetőzik hogy meg fogja verni. Akárhányszor itt van a barátom még egyszer se beszélt testvéremmel,kezdet fogtak és ennyi jöttünk fel a szobámba. Bátyámat kérdezem mi baja vele, azt felei egyszerűen irritálja a barátom jelenléte, zavarja hogy egy idegen van a házba. Ha kérdezem miért zavarja nem mond rá semmit egyszerűen felhúzza magát a dolgon és elkezd velem ordítani hogy a barátom egy szerencsétlen. Nem tudom miért zavarja a mindennapi teendőiben hisz én a barátommal az emeleten csukott ajtó mellet vagyunk, tesóm meg lent ül a nappaliba.

Azt meg mégis hogy mondjam meg a barátomnak hogy ne jöjjön hozzánk mert tesóm utálja ? Olyan kellemetlen ez nekem, hogy tesóm egy bunkó.

Anya meg apa szerint tesómnak ebbe nincs bele szólása az a lényeg hogy én boldog legyek. Viszont nagyon bánt hogy ilyen a tesóm és félek hogy be fog valamit szólni barátomnak nekem meg szégyenkezhetek miatta.

18/L


2012. nov. 29. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg apukádat, hogy beszélgessen el a bátyáddal. Kb: "Ide figyelj kedves fiam, ez az én házam, azt engedek be akit akarok. És tőled is elvárom, hogy normálisan viselkedj a vendégeinkkel. Ha nem vagy képes erre, akkor el lehet költözni nagykorú vagy, a saját házadba majd azt engedsz be és olyan szabályokkal akit akarsz"
2012. nov. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te választottad a fiút, a tesódnak nincs bele szólása kivel vagy kapcsolatban! :) Mond meg a bátyádnak, hogy, ha még nem is szimpi neki a barátod, akkor is legyen szives moderálja magát, ne hordja el semminek, és a barátod jelenlétébe viselkedjen normálisan :) sok sikert!
2012. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tesód egyszerűen irigykedik hogy neked már van kapcsolatod, ennyi. Én barátnőm tesójával is hasonló volt a helyzet, igaz ő nem hordott el mindenfélének, csak kezet fogtunk és ennyi, ő nem szólt hozzám, én próbáltam vele szót érteni, mert még is csak a sógor jelölt, de nem. Kb fél évig volt ez így, egyébként egy idősek voltunk én voltam nála 2 hónappal idősebb és ennyi. Aztán szót értettünk fél év után, nem tudom már hogyan, de ugye a srác az ilyen playstation mániás, igaz a 2 essel játszik de elvan vele, egyszer volt valami problémája vele, és hát én meg megoldottam neki mert én nagyjából értek is hozzá meg én anno amikor végzős voltam akkor egy ismerősöm egy csomó hibás készüléket szerzett be, és azokat javítottuk, és ragadt rám 1-2 dolog közben, és egyből megoldottam a hibáját, egy szalagkábel cserébe került a dolog, végül is, azóta ugye hálás, mert én sok mindenre megtanítottam, és meglett a közös téma.

Szóval ennyi a lényeg, ha megtalálják a közös hangot akkor jó haverok is lehetnek, persze türelem kérdése az egész, de próbálj meg addig nem törődni vele.

A barátod se stresszeljen rajta, én barátnőm is mondta ha beszól akkor ne foglalkozzak vele, nem akar vértócsát találni sehol, se a bátyja vérét nem akarja látni, se az enyémet, tehát én úgymond az elején visszafogtam magam, mert azért láttam a srácon hogy úgy nézett rám mint egy véres rongyra, de végül szerencsére magában tartotta a gondolatait, én meg nem foglalkoztam vele.

2012. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
hehe mintha csak rólam írtad volna. Én is gyűlölöm amikor a húgom hazahord idegeneket, ne nézegesse senki, hogy mit csinálok otthon. Ilyenkor ki se megyek inkább a szobámból. Szerintem tesódnak akkor is igaza van, én sose hordok haza senkit.
2012. nov. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló jól írta, beszélgessenek el a bátyáddal a szülők. A barátod vendég, igaz hogy elsősorban a te vendéged, de a szüleid házában. Amíg pedig ott lakik, addig bánjon tisztelettel a vendégekkel.

Apádék vendégeivel gondolom már nem mer ilyen utálatos lenni.

2012. nov. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!