Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a szüleimmel ha...

Mit csináljak a szüleimmel ha kiállhatatlanok?

Figyelt kérdés
mindig belémkötnek :/ :'(
2012. dec. 7. 18:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
roszabak mint a kisgyerekek csak orditanak rám és mindig bent vanak a szobámba és itt nézik a twt -.- idegesitenek néha már sirni lenne kedvem
2012. dec. 7. 18:34
 2/12 anonim ***** válasza:

Kedves Heni!

A szülőket nem lehet csak úgy megváltoztatni. Ők az idősebbek, a tapasztaltabbak és ez az állandóan belém kötnek kifejezés sem fedi mindig a valóságot. Erről a másik felet is meg kéne hallgatni.

Gondolom te most abban a korban vagy, hogy a szülői szigort vagy éppen kritikát úgy érzékeled mintha rosszat akarnának neked. pedig hidd el hogy nem így van.

Lehet hogy vannak elvetemültem gonosz szülők is, de a legtöbb szülő jót akar a szeretett gyermekének. A gyermek kamaszkora pedig próbára teszi a szülő idegrendszerét. Nem beszélve arról, hogy a mai fiatalokra is jócskán ráférne egy kis illemtan.

2012. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

attól függ hány éves vagy és milyne társadalmi közegből származol, ha alacsonyabb rétegből akkor nem sokban reménykedhetsz.

Meg kell várnod míg nagyokorú leszel. Addig is esetleg szólhatnál nekik, de ha nagyon primitív pl munkás emberek akkor azt sem fogják érteni mit akarsz főleg ha még isznak is. Fel a fejjel minden útnak egyszer vége. Gondolj arra hogy neked jobb társad lesz és próbáld majd megkeresni.

2012. dec. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

SZia!

hidd el, hogy ettől sokkal rosszabb is lehetne....

am...hány éves vagy? és miért veszekednek veled?

2012. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
há baszus 14 éves vagyok -.-
2012. dec. 7. 19:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Kamasz vagy érthető a problémád de semmit nem tudtunk meg a családodról mivel akasztanak ki? és arról is írj hogy te mivel akasztod ki őket mert gondolom oka van annak hogy kötekednek veled
2012. dec. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Semmit. Várj 4 évet és rájössz, hogy a baj nem velük van/volt.
2012. dec. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én bemennék az ők szobájukba és ott nézném a tv-t, hátha felfigyelnek rá, hogy mi zavar.

Amúgy szavakkal sokkal könnyebb: nyugoddtan (!!) kell megkérdezni tőlük hogy miért nézik a szobádban a tévét. Tudom, hogy ha ideges vagy akkor nehéz, de ha nyugodt hangon kéred meg őket hogy ne ott nézzék, akkor valószínű nem sértésnek vagy hisztinek nézik.

nekem ez a tippem:)

(amúgy mindenkinek szüksége van 1 kis "magán helyre", erről beszélgethetnél anyukáddal, amikor jó kedve van, és mondd el neki hogy neked is kell egy olyan hely ahova bezárkózol ha olyan a kedved:) ezt minden szülő meg szokta érteni.:)

2012. dec. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
mondtam de semmi .... am én tényleg nem csinálok semmit csak ugy kiakadnak néha -.-
2012. dec. 7. 19:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez megint egy olyan kérdés, amire nem lesz hasznos válasz. Mást nem tudunk tanácsolni, minthogy beszélj velük, ez az egyetlen ésszerű megoldás. De mivel "mondtad, de semmi" így most mit vársz tőlünk? Ez meg, hogy "mindig belémkötnek" meg "kiakadnak néha" rohadt sok információ, így nem tudjuk ápolgatni a kis lelkedet.
2012. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!