Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti nem szégyellnétek...

Szülők, ti nem szégyellnétek az iskola/tanárok előtt, ha a 15-18 éves lányotok terhesen járna iskolába?

Figyelt kérdés
2012. dec. 8. 13:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
71%
Én azokat az emberek szégyellném akik szégyellnék a saját lányukat azért mert teherbe esett. Az ilyen ember szánni való szerintem.
2012. dec. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
51%

Azért ez nem így van.

Oké, támogatjuk, stb, de attól még ez igenis szégyen és mondom, nem a gyereknek, hanem a szülőnek.

Én magamat szégyelleném első körben, amiért vagy nem tanítottam meg a lányomat arra, hogy megfelelő időben (értsd: nem túl fiatalon) , és megfelelő védekezés mellett létesítsen szexuális kapcsolatot, utána pedig azért, mert nem bízott bennem annyira, hogy ezt a dolgot időben megbeszéljük.

2012. dec. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
55%
Én szülőként nem szégyellném őt, de a lányomtól elvárnám, hogy szégyellje magát, ha 15 évesen teherbe esik. Nálam nem lenne opció, hogy megtartja, nekem elég lesz a saját gyerekemet nevelni, az unokáimat majd nevelje az anyja, ha már megérett rá.
2012. dec. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
6%

igen, ez marha nagy szégyen.


szerencsére én elég jó színvonalú suliba jártam, és egyetlen lány sem lett terhes a 8 év alatt, amíg odajártam, lévén, h ez egy 8 osztályos gimi volt.


normális, nem proli szülők íratták abba az iskolába a gyerekeiket, egyikünknél sem volt divat 14 évesen kefélgetni jobbra-balra.

a másik, ami sokat dobott a dolgon, az a biosztanárunk volt, bármily meglepő.

13 évesek, hetedikesek voltunk, mikor ezt tanította. 40es fickó volt, de nagy lazasággal és hatalmas tudással rendelkezett.

elmagyarázta nekünk, h megszakítás az nem a védekezés formája, és már az előváladéktól is terhes lehet az ember lánya. szóval gumi vagy tabi. volt felvilágosító óránk is., azt egy kedves védőnő tartotta.


szóval több fronton bombázva voltunk az infókkal. :)

most 25 éves a volt osztályom, és még senkinek nincs gyereke, mert felelősen gondolkodtunk mindig is, és először a hátteret teremtjük meg, aztán a babát :)


anyukám is elég korán elmondta a lényeges dolgokat, gumi nélkül még soha életemben nem szeretkeztem senkivel. ebben a módszerben bízom. egyszer kiszakadt, másnap reggel rohantunk a receptért. örülök neki, hogy soha nem kerültem olyan helyzetbe, h abortuszon kelljen filóznom.


bár ha tényleg megtörténne, amire nem számítok, akkor azt hiszem már vagyok abban a korban, hogy megbírkóznék a feladattal, viszont tudatosan egyelőre nem tervezünk gyereket.

2012. dec. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
68%

Izé, szerintem az ivarérett nő természetes állapota a terhesség, egy természetes állapoton meg a világon semmi szégyellni való nincs. Nyilván nem állítom, hogy a kérdésben szereplő helyzet a szívem titkos vágya, de ha egyszer a lányom ebben a korban terhes lett volna, és a párjával közösen a megtartás mellett döntenének, akkor ezt vettem volna tudomásul, ez egy megoldandó helyzet, probléma, de szégyen, az szerintem semennyi sincs benne.


Ellenberger pl. egy terhes nőre a terhessége okán sanda megjegyzéseket tenni, no az nagy szégyen, úgy hívják, hogy tahóság.

2012. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
4%
Én magamat szégyellném, hogy képtelen voltam olyan ember nevelni a lányomból, aki használja az eszét és felelősen él nemi életet. Egyébként hagyjuk a szentszöveget arról, hogy a leggondosabb védekezés ellenére is becsúszhat a baba. Aki megbízható védekezési formát választ és van annyi esze, hogy helyesen is használja, az nem lesz pocakos, ilyen k*rva egyszerű. A "de hát én tényleg védekeztem, nem tudom, hogy lett" csak maszlag.
2012. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
94%

#36, ez egyszerűen nem igaz, az az egyetlen baja, az én ex párom is simán terhes lett fogamzásgátló rendszeres szedése mellett, pusztán annyi történt, hogy orvosi tanácsra alacsonyabb hormontartalmút szedett, mint az előző hónapokban.

Mellesleg megjegyzem, hogy amíg a kérdésben szereplő helyzetet egyáltalán nem tartom szégyennek, addig a más feje felett mondjuk egy elfelejtett tabletta okán erkölcsi pálcát törögetést, lángpallos-lóbálást azt gyalázatnak vélem... az embernek joga van olykor hibázni is, azért ember. Zérótoleráns-fajta előttem meg nem áll...

2012. dec. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
Még csak 27N vagyok, de szerintem 15 évesen igen szégyellném. De 18 évesen, közel végzősen már nem. Van ismerősöm aki 18 évesem.házason tervezetten lett várandós. Egyszer nálunk is elszakadt az óvszer. Párommal rögtön mentünk a BAross utcai Nőgyógy klinikára. Ott laktunk a közelben,(Sote 1) erre nem ők voltak az ügyeletesek,el küldtek minket. Péntek du fél 5 volt. Mondták hogy menjünk át a Sote 2re a Nagyvárad térhez mert ők tudnak adni receptet... Elmentünk,erre mondták h menjünk vissza mert nem hozzájuk tartozik a lakcimem... S mellesleg 1000 ft lett volna a vizitdijunk.(Ez a vizitdijas időszakban volt..Padlót fogtunk,h elmegyünk esemény utániért beparázva erre még fizessünk azért,meg a recept felirásért szintén meg a doki is tartotta a markát h fizessünk neki h ott van péntek du 6tájban,s a recept is volt 6e ) Egy sima esemény utáni tabletta felirás volt 10ezer... Még szerencse h a diákmelóból már akkor kaptam fizut.. Ja meg a patikában is ugye 7kor már zárva volt és ott is kellett ügyeleti dijat fizetnünk... Köszönöm szépen Magyarország.. 10ből meg is voltunk..
2012. dec. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
9%
Magamat szégyellném, hogy nem tanítottam meg arra, hogy védekezni mindig, minden esetben muszáj; ugyanakkor büszke lennék rá, hogy vállalja a felelősséget, és megszüli, és mellé még érettségit is szerez! Szóval: nem, nem szégyellném a lányomat.
2012. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélkeznék, mert tudok olyan esetről, hogy a lánynak megmondta a nőgyógyásza, h sosem lehet gyereke valamilyen rendellenesség miatt, így nem védekezett. Aztán mégis teherbe esett, akkor meg megmondták, hogy ez egy csoda, és ha elmegy abortuszra, valószínűleg végképp sosem lehet gyereke. Most komolyan ti elvetettétek volna és szégyelltétek volna magatokat? Amúgy a pasija vele maradt és ketten nevelik.
2012. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!