Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén mondjátok el nekem:...

Őszintén mondjátok el nekem: mégis mi a baj a háztartásbeliekkel?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a háztartásbeli nők ( mások szavával élve kitartott ) nem ér semmit. És most nem az olyan anyukákra gondolok, akiknek pici gyerekük van. Olyanokat hallani, hogy a kitartott nők része csak a pénzre hajt, meg biztos megöli a férjét, tönkremegy a házassága, stb.

Én is eltartott nő vagyok, számomra és a férjem számára is a régi családmodell az ideális, ahol a férfi dolgozik, a nő meg otthon van, és a gyerekekkel törődik. Hál istennek van rá módunk. Én egész életemben szuper anyu akartam lenni, aki 0-24-ben a gyerekei melett van, jelmezeket varr, isteni tortákat süt, és szinte soha nem fáradt, a férjével is jó a kapcsolata. Munka mellett ez nehéz lenne, így viszont minden energiámat a három lányomra fordíthatom.

Persze azt is megértem, ha valakit ez nem elégít ki, de miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenkit érdekel a karrier? Mi a baj a htb nőkkel? Ártottunk nektek bármikor is?

Kérlek ne az életstílusomról akarjatok lebeszélni, meg ne osztogassatok tanácsokat, csak hogy miért nézitek le az eltartottakat. Úgy veszem észre, hogy a htb már szitokszó manapság. Ténykeg kíváncsi vagyok. Lécci, kultúrált válaszokat.



2012. dec. 13. 18:03
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/153 anonim ***** válasza:
94%

nem nézem le őket, nem irigykedek. örülök, hogy van munkám, azt csinálhatom, amit szeretek.

volt amikor épp itthon ültem. eleinte jó volt, h mindenre van időm, takarítani, lakást rendben tartani, kipihenten várni a páromat, de egy idő után ez marha unalmas.


ha a nagyszüleim és anyum példáját nézem, akkor igenis megvalósítható, hogy legyen meleg étel, tiszta lakás, és normális gyereknevelés.

sokkal jobban tisztelem a nagyszüleimet, anyámat azért mert egyedül felnevelt, sokat dolgozott, de mindig, mindegyiküknek volt ideje rám, nem lettem csavargó kulcsos gyerek.


egy idő után jobb is volt, h anyám nem ült a hátam mögött minden nap, nem mászott bele az életembe.


nem attól függ a gyereked jövője, személyisége, h mennyit dolgozol mellettük, hanem hogy foglalkozol-e velük eleget. a kulcs a jó idő-és energiabeosztásban van.

2012. dec. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/153 anonim ***** válasza:
84%

azokkal van a baj akik lenézik azokat akik másképp gondolják. ha te nem ilyen vagy,nincs baj veled :) 1.gyerek után én is azt éreztem semmi másra nem vágyom. suvickolta,sütöttem főztem. jött a 2. gyerek. már rendeltem a kaját,pedig időben belefért volna. itt a 3. imádom mindegyikőjüket de töröm a fejem h mit tanuljak,h itthonról dolgozzak. vagyis htb maradnék,de csinálni is akarok valamit mellette mert "csak" ez nem elégit már ki.


van aki szemében meg én vagyok rossz h akkor minek 3 gyerek.


sztem ha téged ez az állapot 100%-ig kielégit,ne foglakozz senki véleményével

2012. dec. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/153 anonim ***** válasza:
27%

kedves "gyerek" én itthon vagyok 2 hóssal,ettől függetlenül 5ig vannak oviban a nyagok és napközisek is lesznek. miért? mert érdemben többet ad az ovi. gyerektársaság,programok,különórák. suli dettó ez lesz.nekem itthon közben jut idő mindenre. a 2 nagy is megkapta a külön kis idejét,2 éves korukig napközben csak velük foglalkoztam. ez a picinek is jár.


miért rossz a napközi? megirják a leckét,tanulnak,szintén akkor van különóra-legalábbis a leendő sulijukban igy lesz-mikor hazaérnek csak a játék marad


én olyan htb-s vagyok aki úgy rakja össze a napot,h mindenkinek legyen minden:külön és közös foglalkozás,gyerektársaság,jusson idő magamra,háztartásra és legfőképpen egymásra a férjemmel

2012. dec. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/153 anonim ***** válasza:
18%

barátnőm 5 évig volt htb,mielőtt elváltak. most házasodott újra,1 percet se dolgozott,új férje 2 gyerekes-neki is van 2-htb marad. oriási ház,3 autó,bejárónő. mégsem melózik. miéet is tenné? rendezi a 4 gyereket,támogatja férjeét, szépitgeti magát. semmi rossz nincs ebben,de sokak szemében egy ingyenélő lotyó.pedig 4 gyerekről gondoskodik és hátország a párjának-aki orvos


aki irigy az a pénzre az,h bezzeg neki nincs ilyen pénzes pasija


ne törődj senkivel!!! én is úgy gondolom h egy házasságban a nő legfontosabb feladat h hátországa legyen a férjének és a gyerekeinek.

2012. dec. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/153 anonim ***** válasza:
77%

"Én is, öcsém is felnőttek vagyunk, mégis szükség van anyára, hogy reggel reggelit csináljon, amikor hazajövünk az egyetemről friss kaja van, rend van"


Azért a hátsódat kitudod törölni egyedül vagy ahhoz is anyuci segítsége kell? Ezért mondom, hogy azokban a családokban ahol az anya mindent megcsinál életképtelen emberek nevelődnek.

2012. dec. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/153 anonim ***** válasza:
82%
Én soha nem tudnék háztartásbeli lenni,sem kitartott.Attól elsorvad az ember agya,mert egész nap otthon van a négy fal között egy nyarvogó kisgyerekkel és nulla szellemi kihívással.Az én párom megemlítette,hogy lehetnék eltartott,de én nem leszek soha.
2012. dec. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/153 anonim ***** válasza:
71%

Emberek, mi ez a nagy veszekedés? Komolyan most ennek mi értelme van? A kérdező oda is írta, hogy kulturált válaszokat, csak feltett egy kérdést, amiben kíváncsi volt mások véleményére. Erre mi van, mindenki elkezdi egymást támadni és szitkozódni. A dolgozók a htb-eket, a htb-ek a dolgozókat, végül már mindenki mindenkit.

Hát gratulálok a kulturált válaszokhoz, hölgyeim!

2012. dec. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/153 anonim ***** válasza:
35%

Én is htb vagyok még, mert eddig nem találtam munkát. De megmondom őszintén semmi kedvem elmenni gürizni napi 12 órákat, 70 ezerért, akkor inkább itthon vagyok, megcsinálom a dolgom, mindennap főzök, tisztaság van, mosok, rendet rakok, ellátom az állatokat, és jut egy kis időm barátnőzni is, és magamra is! Amikor a kislányom, és a férjem hazajönnek, akkor már nem kell ezekkel a dolgokkal foglalkozni, hanem tudunk nyugodtan beszélgetni, játszani, tv-zni..stb. Arról nem is beszélve, ha dolgoznék, akkor nem lenne időm ezekre hétköznap. Hétvégén kellene megfőzni 3-4 féle ételt a hétre, akkor kellene takarítani, mosni, és még egy percet nem pihentem, a családommal nem voltam semmit, közös programról ne is álmodjunk, frissen sült kenyérről meg főleg ne.. Köszi, én maradok háztartásbeli!

Egyébként a férjem nem is akarja, hogy dolgozzam, inkább itthon kreatívkodjak, készítsek ezt-azt, amit el lehet adni.. és ezt még szeretném is csinálni!


Nem tudom mi lehet a bajuk más nőknek velünk, egyszerűen meg kellene érteni, hogy minket nem mozgat a karrier építés, a főnökösködés..stb. Nem vagyunk egyformák! Én például anyáskodó (Rák) típus vagyok, szeretem kényeztetni a családom egy-egy sütivel, palacsintával, pudinggal, kenyeret sütök..stb.

Számomra szimpatikusabb ez, mint az ultramodern karrierista élet! Igenis azt gondolom, hogy a férfi dolga előteremteni a pénzt a családjának, a nőnek meg, hogy biztosítsa a családjának a nyugodt, tiszta, meleg otthont, finom ételt, szeretetet, a biztos pontot! Bocsánat, ez van! :) Én büszkén vállalom! :)

26N

2012. dec. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/153 anonim ***** válasza:
80%

"őszintén semmi kedvem elmenni gürizni napi 12 órákat, 70 ezerért"

Én ezt teszem fősulis végzettséggel. Platty neki, ez ma Magyarország.

Sajnos, vagy nem sajnos sokszor muszáj a nőnek is dolgozni, mert 1 keresetből nem futná mindenre.

Pedig mi is tanult emberek vagyunk.

2012. dec. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/153 anonim ***** válasza:
78%

"én is úgy gondolom h egy házasságban a nő legfontosabb feladat h hátországa legyen a férjének és a gyerekeinek."


Tehát a nő legfontosabb dolga, hogy kiegészítő legyen. Nem jó semmire, csak arra, hogy ellásson olyan dolgokat, amit mindenki tud, csak senki nem akar. Gyönyörű élet.

2012. dec. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!