Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek hogy a feleségem el fog...

Félek hogy a feleségem el fog válni de mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés
Állandóan veszekszünk minden kis szaron de bevallom, hogy legtöbbször az én hibámból. Néha egyszerűen irritál a jelenléte de ami még rosszabb az az, hogy a saját gyerekeimé is. Változtatni akarok az egészen mert egyre többet gondolkodok azon, hogy itt kéne hagyni a családot és elhúzni jó messzire. Ezt nem tehetem. Nem akarok olyan férj és apa lenni amilyenekről sokan írnak itt is, de egy idő után sajnos nem bírom tovább ezt a családos életet. Az is lehet, hogy túl hamar vállaltunk gyereket, egy 4 és 7 éves lányom van, a feleségemmel régóta együtt vagyunk és szeretjük egymást. Szoktunk eljárni itthonról kettesben is. Eddig minden rendben volt, boldogan éltünk és odáig jutottam, hogy legszívesebben elhagynám őket a semmiért. Próbáltam erről beszélni vele de nem merem elmondani, hogy mi jár a fejemben csak annyit hogy nem az ő hibájuk. A gyerekek is érzik mégsem tudok tenni ellene. Egy barátom feleségének azt mondta,hogy kezd kiszeretni belőlem és ha nem változok meg akkor elhagy. Ezt még így nem mondta ki nekem de célzott már rá. Szeretnék megváltozni de hogyan ha nem tudom az okát?

2012. nov. 23. 16:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Munkahellyel miújság? mit dolgozol? hány éves vagy? én úgy gondolom hogy ez még nincs veszve.
2012. nov. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Szeretem a munkámat tűzoltó vagyok és 33 éves.
2012. nov. 23. 16:38
 3/23 anonim ***** válasza:
32%

Menjél el nyugodtan, mondd a feleségednek, hogy 1 hónapra el akarsz tünni, mert magad sem tudod, hogy mi a bajod.

Gondolkozz el azon, hogy mi az oka annak, hogy idáig fajultak a dolgaid!

2012. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%

Valami nyomja a szíved, kissé mintha depressziós is lennél.


Nekem is sokszor van olyanom hogy itt szeretném hagyni a fenébe a párom, belekötök minden kis hülyeségbe, attól is kiver a frász ha hozzámér...

Aztán egy hosszas gondolkodás után rájövök hogy neki köze sincs az egészhez.

Esetemben éppen az a probléma, hogy lelépett mellőlem mindenki amikor hosszasan beteg voltam.

Se barátok, se haverok, a családom is alig érdeklődik felőlem...

Erre pont azt az egy embert bántom, aki még szeret.

Tegnap elpanaszoltam neki a bajaimat, sírtunk egy nagyot és most már minden rendben.


Gondolj bele, nincs valami olyan baj amitől kivagy lelkileg?

Egyszerűen csak meneküli szeretnél valami elől...

2012. nov. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Éppen ez az, hogy nem történt semmi.
2012. nov. 23. 16:46
 6/23 anonim ***** válasza:
69%

Ha jól számolok, most vagytok abban a kritikus 7. évben. Ilyenkor a legtöbb pár elgondolkodik azon, hogy te jó ég!, ez így fog menni, míg meg nem halunk? Semmi nem vár már ránk, ami meglepetés lenne, ami falrengető érzés lenne? Mondanám, hogy a közös felelősség a gyerekek iránt kellene a legfontosabb kapocs, ami összetartana benneteket, mert ők nem tehetnek semmiről.

Azt is mondanám, hogy jó lenne egy különköltözés akár, amikor megtanulsz vágyni, vágyakozni az után, ami tk megvan neked, csak nem értékeled. Ezt mi úgy oldottuk meg, hogy 3 hónapig nem szóltam a páromhoz. Éltük a magunk életét, ő főzött, mosott magára, mi meg elvoltunk a gyerekekkel. S mindezt egy fedél alatt. S volt időm átgondolni mindent, rájöttem, hogy nem volna jó elveszíteni, valószínű ő is így volt vele, mert visszataláltunk egymáshoz. Nem mondom, hogy nem zsörtölődünk néha, de már nem akarjuk szándékosan bántani a másikat.Nem valami vidám a munkád, lehet ez is nyomaszt, úgy gondolod, hogy család, nyűg nélkül nyugodtabb lenne az életed. De egy kivert kutyáé. Ha szeretitek egymást, akkor kikerültök a hullámvölgyből. Ha nincs meg a szeretet, akkor pessz.

2012. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
29%

Piázol? A tűzoltók isznak mint a gödény, bár ma már jobban fogják őket mint régen. Mondjuk én is piáznék olyan meló mellett.


Ajánlok neked egy öntesztet mielött végérvényesen lerántana a depresszió. Menj el a gyermekeiddel két-három napra valahová, csak ti, asszony nélkül. Mindent te organizálj, hova mentek, mit csináltok, csomagolás, hol és mit esztek, hol alszotok, mivel mentek, minden a te felelőséged.

Ez sok mindenre választ fog adni saját magaddal kapcsolatban is. Én azt mondom hogy vissza fogsz találni hozzájuk, ha mégsem igy lenne akkor az is egy válasz.

2012. nov. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

na szóval.


ha irritál a jelenléte akkor már nem szeretheted annyira..

2012. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
én a helyedben elmennék párterápiára...
2012. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

egy próbát megér,nem veszíthettek vele

9-es voltam..

2012. nov. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!