Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elválnátok a férjetektől, ha...

Elválnátok a férjetektől, ha már nem bírnátok elviselni anyósotokat és, hogy a férjetek mindig csak neki ad igazat?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt a férjemmel, van egy 1 éves kisfiúnk és most várom a másodikat. Ayósom meg teljesen rámakaszkodott, na meg a gyerekemre. Mondam a férjemnek, hogy nem kéne ennyit itt lennie, erre még neki ált feljebb, hogy egyedül van stb.De közben meg annyira idegtépő, álandóan beszólogat, meg a kisfiam elkapkodja tőlem, mikor sír utánam. És hiába mondom neki, hogy nem kéne. Nem érdekli. Beszéltem már vele is férjemmel is, de hajthatatlan mind a kettő. Engem meg már a sírba tesznek. Ti mit tennétek a helyemben?
2009. aug. 24. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én hazamennék a családomhoz pár napra, h észheztérhessenek
2009. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszem, hogy a válás és a menekülés lenne a megoldás, főleg nem két gyerekkel és főleg nem , ha szereted a férjed.

Szerintem nem vagy elég határozott. Olyan probléma nincs, amit nem lehet megoldani kellő határozottsággal.

2009. aug. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor abban kérnék tanácst,hogy miben legyek határozott? Határozottan megkértem a férjem szóljon anyjának, hogy nem kell mindig idejárni. Éreztetem anyóssal, hogy nem bírom ezt már elviselni. Mikor megemlítettem neki akkor meg bőgött és nyavajgott. Patt helyzet van..
2009. aug. 24. 11:27
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
légy kemény. ne hallgass a nyavajgásra...a férjed meg csak tudod szabályozni...ezer mód van rá...:D
2009. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Parancsolj a férjedre :) Döntse el ki a családja, Te vagy a Mama. Persze nem kell ilyen drasztikusan felfogni, de álljon ki melletted, vagy menjen vissza Anyucihoz. Mond meg neki hogy nem tűröd tovább az anyját. Az én anyukám is egyedül van, de mégse ül itt feszt (szomszéd házba lakik). Ha nagyon nem jutsz dűlőre, akkor még mindig hazamehetsz egy picit a szüleidhez. De ezt a férjeddel kéne rendezni és neki az anyjával, ne a mamának állj neki.
2009. aug. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt tényleg csak az tudja, aki már volt ilyen helyzetben.... Én 10 évet húztam le egy rosszindulatú, gonosz anyós mellett, nem kívánom senkinek. Persze nem csak ez volt az ok, de elváltunk. Ne rohanj azonnal a válásba, de amit az első válaszoló javasolt, hogy elköltözni kicsit a férjedtől, jó lehet, mert sokszor csak egy "sokkal" lehet észhez téríteni az embereket. Semmiképp ne tűrd el, addig harcolj, amíg megváltozik a helyzet, mert bele fogsz őrülni így.
2009. aug. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon hasonló helyzetben vagyunk, az én anyósom is olyan mint a tiéd. Mivel én Anyukának nem mondhatom, hogy ne jöjjön, ezért én azt csináltam, hogy egyre sűrűbben elmentünk a kisfiammal otthonról. Hol Anyáékhoz mentünk, hol sétálni, hol a barátnőimnél voltunk. Így mikor anyós ment hozzánk nem voltunk otthon. Talán mostanra már megértette miért csináltam mindig programokat, jóval kevesebbet jár hozzánk! :)

2009. aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! A válás nem megoldás!
2009. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szokásos javaslataim: jön anyós, te hónod alá kapod a gyereket és RÖGTÖN elmész otthonról, a gyerekkel együtt, sajnos programotok van. Elmész pl. fagyizni egyet, sétálsz. Minden egyes alkalommal, amikor jön. Akár az asztal mellől is fel kell állni rögtön, ahogy megjön. Jelzed, hogy sajnos nem szólt előre, hogy jönni szeretne, így programod van, nem tudtad, hogy jönni fog. Legközelebb legyen olyan kedves szólni. Ha szól, akkor elviseled őt ott egyszer, de legközelebb ha szól, hogy jönne, akkor programod van, nem tudod fogadni.

Ezt mindig eljátszod és le fog szokni, hidd el.

Férjedet ne kényszerítsd választásra, egyszerűen őt ne vidd magaddal, amikor jön anyós, neki se szólj egy szót se. Hadd beszélgessen otthon az anyjával... Majd ő is elunja, ne aggódj. Egy óra múlva hazamehetsz, ha ott van még anyós, hát játszhat kicsit a gyerekkel :-)

Ha férjed kérdőre von, nyugodtan válaszolj, hogy te megkérted őt, nem tett semmit, akkor neked meg jogod van elmenni otthonról, de szégyen, hogy neked kell illemre tanítani az ő anyját, szerinted ez az ő dolga lenne.

Senkinek ne szólj rossz szót, így nem vádolhatnak semmivel. Csak elmész, szó nélkül.

Higgadt maradj!

Kitartást és meglesz az eredménye.


Beszólogatásra higgadt, szellemes válaszokat kell tudnod adni!!!

Ha írsz példát, megmondom, én mit válaszolnék. Gyorsan bele lehet tanulni, írj 5-10 példát a beszólásokra!

2009. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én mondtam, hogy döntse el ki a családja, vagy éljen akkor az anyjával inkább. Erre ő, hogy ne zsarojam, meg menjek akkor anyámékhoz. Erre most mit kéne lépnem? Mivel terhes vagyok eléggé érzékeny is és sokat sírok egymagamban főleg mikor a kisfiam alszik, de ez se érdekli. Csak hisztizek...Nem veszi észre, hogy szomorú vagyok, ha meg igen akkor is lekezelő. Minden másban annyira megértettük egymást, de szerintem ez akkor is az én családom. És nem akarom, hogy itt átjáróházazzon. A másik meg a fiam nem nagyon bírja. Álandóan felkapja ő meg menkül. Meg szájon puszilgatja. Undorító. A férjem szerint azért ilyen az 1 éves gyerek mert ellene nevelem. De hát könyörgöm, hogyan lehet egy ilyen pici babát valaki ellen is neveleni?
2009. aug. 24. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!