Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom kijelentette őt a...

Anyósom kijelentette őt a gyerek nagymaminak kell hívja?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom megőrülök. 1 éves a fiam, mondja mama, anyósom meg kiiverte a dilit, hogy őt bbizony nagymaminak hívja, ne mondja neki mama! Normális? 1 éves, nem 10!
2013. febr. 6. 14:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem normális... de lesz ennél még hülyébb húzása is, nyugi. Még csak egy éves a gyerek :S
2013. febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Lehet ugy gondolta arra szokasd a.kosfiadat,hogy kesobbiekben azt mondja.majd.
2013. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
bocsi kisfiadat.
2013. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Szólj neki, hogy várjon még pár évet, addig pedig te mondogasd neki, hogy öreganyám.
2013. febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Nekem anyámnak volt mániája,hogy ő legyen Nagyi,ha anyósom Mama.Aztán a gyerek elkezdett beszélni,és persze anyám is Mama lett,mert azt már ki tudja mondani.Már nem csinál ügyet a megszólításból.
2013. febr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Ennél már csak az én anyósom hal a tortán.Ugyanez a szituáció, csak nekem a másfél éves kislányom mondta neki,hogy "nagymama gyere ide ".Az én anyósom is csinált olyan hepehajt,hogy csak néztem.Szerinte az unokáknak a nagymamát "mamcikának" kell szólítani.
2013. febr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Ezen miert kell felhaborodni? Majd ha idosebb lesz a gyerek, akkor ugy fogja hivni. "Katineni, Peti megcsak most tanul beszelni, a nagymami meg nehez neki, de majd meg tetszik latni, jovore milyen ugyesen fogja mondani!"
2013. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

miért baj az, ha valaki megkéri, hogy hogyan szólítsák? ha te mondjuk Mária vagy, és azt szereted, hogy Marikának szólítanak, akkor nem zavarna, ha lemariskáznak? A nagymami is egy megszólítás, ha neki az tetszik, hadd legyen már.

A mama meg egyébként nekem fura, hiszen ömnagában az anya szinonimája, nem jelent nagymamát. Én sosem szólítottam így egyik nagymamámat sem így. Szerencsére a családunkban nem is volt szokás.

2013. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Hát ez azért nem akkor tragédia.... Majd meg lesz tanítva a gyereknek, hogy ő a nagymami. Nálunk apa anyukája volt Mama, anyáé meg Nagymama.
2013. febr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ennyi jár a nagyszülőknek, hogy kiválaszthassás a megszólítást. Hiszen a szülők is maguk választanak. Ha úgy beszéltek egymásról a gyerek előtt, hogy apa és anya, akkor az fog kialakulni, ha úgy hogy apu és anyu, akkor meg az. Anyósod azt szeretné, ha őt nagymamiként emlegetnétek a gyerek előtt, nincs ebben semmi megbotránkoztató vgy felháborító. Ennyit megtehettek érte, a gyereknek meg tökmindegy, mert mégegyszer mondom, csakis rajtatok múlik hogy kire milyen megszólítás rögzül be.
2013. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!