Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már egyáltalán nem szokás a...

Már egyáltalán nem szokás a férj nevét hagyományos módon felvenni? XY-né?

Figyelt kérdés
Mert én így szeretném abból az egyszerű okból, hogy utálom a nevemet, ráadásul egy van "belőlem" talán az egész országban, mert ritka nevem van :-( Szeretnék már elvegyülni a tömegben...
2009. szept. 7. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt tapasztalom az ismerőseim körében, hogy nem ezt a megoldást választják már. De hogyha neked ez tetszik, akkor hajrá. Egyébként egyedi névvel élni szerintem jobb, mint egy tucatnévvel.
2009. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Vidéken még a legtöbben felveszik a férj nevét.Szerintem egy kis sznobság van a névválasztás mögött.Hallottam olyan véleményt,hogy ha valaki felveszi a férj nevét,akkor feladja az önállóságát,ami szerintem marhaság.
2009. szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

De igen, szokták, csak egyre kevesebben.


Én meg is értem őket. Miért akarná valaki teljesen eldobni a saját nevét, és teljesen felvenni a férje nevét? Családnevem: Kovács, keresztnevem: Béláné...


6 féle lehetőséged van, ezek között van az, hogy a családnevedet lecseréled a férjed családnevére, és máris elvegyültél a tömegben. :-) Ha pedig a keresztneved zavar, bármikor megváltoztathatod.


De úgy is elüthetsz a divattól és elvegyülhetsz a tömegben, hogy teljesen felveszed a férjed nevét. Ha neked ez tetszik, tedd így. A férjed mindenesetre nagyon meg lesz hatva. :-) Én csak Z-né X Y vagyok, és a telefonban Z-nét szoktam mondani a rövidség kedvéért, de a férjem arcán az a büszke mosoly... :-) (fiatal háasok vagyunk)

2009. szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Ha nem is elveszti az önállóságát az ember, de az valahogy annyira komolyan hangzik hogy pl: Szabó Jánosné, hogy nem tudnék azonosulni vele. Nekem is ritka nevem van, és szeretném ha a nevünk nem halna ki, ezért mi a párommal felvesszük egymás nevét, hogy a gyerekünk örökölhesse az én nevemet is. És mivel egyenlőek vagyunk ő is büszkén viseli az én nevemet és én is az övét. És mostmár neki is ritka neve lesz...sőt ilyen névvel nincs más, az biztos. :D Engem ez nem zavar,nem mondanék le a nevemről apukám iránti tiszteletből sem.
2009. szept. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Barátnőm is úgy vette fel a férje nevét, ahogyan te szeretnéd. Nekem ez a változat nem igazán tetszik, mert abból nem derül ki, hogy hívnak, mármint a keresztnevem.


Bocs, hogy ezt hozom fel, de sztem a temetőben is olyan szörnyen néz ki, hogy Szabó János és neje...

2009. szept. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Van egy ismerősöm, aki Szabó Jánosné. 26 éves. És azért ez lett a neve, mert a pasi ezt akarta. Háát...


Ezzel a névválasztással azt sugallod, hogy a férjeden keresztül határozod meg magadat. Ahogy előttem írták: ha a vezetékneved zavar, akkor férjed vezetékneve -né nélkül + saját keresztneved, ha meg a keresztneved, akkor változtasd meg.


Szabó Jánosnétól is mindenki megkérdezi, mi a keresztneve.

2009. szept. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
És még annyi jutott eszembe, hogy egy fiatal (30 alatti) nagyvárosi Szabó Jánosné egyáltalán nem vegyül el a tömegben. Mindenki kérdezgetni fogja, hogy tényleg ez-e a neve, és miért.
2009. szept. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Szia. Nekem is nagyon furcsa neve. Sokszor ki sem tudják olvasni és valami baromságot mondanak helyette. :) Néha zavar, de végül is azért jó egy ilyen név, mert bármikor megtalálnak. Másnak uyge nincs iilyen neve. :) Az a megoldás nekem sem tetszik, hogy pl. Kovács Jánosné. Számomra ez olyan, mintha megszűnne valaki. Ezután ő már csak Kovács Jánosné lesz. Nagyon furi.. :) Nekem tetszik a Z-né XY megoldás. Egy barátnőm így vette fel a férje nevét (első a férj neve, utána az ő vezetékneve): Szabó-Gulyás ... Szerintem ez is jó.
2009. szept. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%

Hát én már a második házasságom taposom.

Az elsőben a férjem vezetéknevét vettem csak fel az én keresztnevemmel. Ez olyan fiatalos volt és modern. Meg ugye amit az előttem hozzászóló írt, hogy úgy éreztem nem gondolják rólam férjnél vagyok. Hamar megbántam.

Most a másodikban már né lettem. "Kovácsné Nagy Judit"

a férjem is örült, mert ő ezt szerette volna, de hozzáteszem nem is volt kérdéses.

13 verzió közül választhattunk. Idén volt az esküvőnk.

2009. szept. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha vipen beírod a nevem keresőbe akkor 100% kiad legalább 3000-4000 olyat.. én örülnék egy egyedi névnek... ezért keresek különleges nevű fiúkat, hogy ha egybekelünk akkor felvehessem az ő nevét :]
2009. nov. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!